Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Julbo

Założona przez Julesa Bauda francuska marka Julbo powstała w 1888 roku. Choć początkowo zajmowała się ona produkcją okularów korekcyjnych, to niedługo później wyspecjalizowała się w wytwarzaniu szkieł przeciwsłonecznych, czego skutkiem było wypuszczenie na rynek na początku XX wieku pierwszych okularów chroniących przed szkodliwym działaniem promieniami słonecznymi. Produkty od Julbo charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Pierwsze modele okularów, jak Julbo Criastalliers oraz Vermont powstały na prośbę poszukiwaczy minerałów, którzy potrzebowali skutecznej ochrony wzroku. W taki sposób narodziły się specjalistyczne okulary przeciwsłoneczne, które doskonale zdawały egzamin podczas górskich wypraw. 
 
Największy rozwój marki przypada na lata 50. I 60. To właśnie wtedy znacznie wzrosło zainteresowanie wspinaczką wysokogórską, a wielu profesjonalistów zaczęło obierać za cel zdobycie najwyższych szczytów Karakorum. Julbo doskonale odpowiedziała na dotychczasowe potrzeby społeczeństwa i rozpoczęła produkcję okularów przeciwsłonecznych na światową skalę, podejmując się przy tym współprac z wieloma himalaistami, m.in. z Yannickiem Seigneurem. W taki sposób marka zaczęła zdobywać coraz więcej klientów, a jej produkty pojawiły się na Mont Blanc, Nanga Parbat, K2 oraz Broad Peak. 
 
Na przestrzeni lat producent Julbo znacznie poszerzył zakres swoich działań i wprowadził do sprzedaży także specjalistyczne okulary przeciwsłoneczne do żeglarstwa z serii Nautic o opływowym kształcie i innych kolorach szkieł. Ponadto firma ma w swojej ofercie także okulary dla najmłodszych użytkowników, które spełniają wysokie standardy ochrony wzroku oraz nowoczesne gogle narciarskie, a nawet kaski. Obecnie marka Julbo jest jedną z wiodących marek, która specjalizuje się w produkcji okularów przeciwsłonecznych, a z jej produktów korzystają na całym świecie sportowcy różnych dyscyplin. 

Rozwiń opis Zwiń opis