Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Drabinki gimnastyczne

Drabinki gimnastyczne dla dzieci i dorosłych

W kategorii Drabinki gimnastyczne dla dzieci i dorosłych na Sportano dostępne są wytrzymałe drewniane i metalowe konstrukcje z wysokiej jakości materiałów, które pomogą wszystkim członkom rodziny cieszyć się aktywnością fizyczną dopasowaną do wieku oraz indywidualnych potrzeb. W naszym sklepie sportowym znajdziesz drabinki gimnastyczne czołowych producentów sprzętu siłowego, m.in.: BenchK oraz NOHrD. 

Drabinki gimnastyczne – zalety i efekty 

Poprawa koordynacji ruchowej i kondycji, wzmocnienie mięśni, sprawniejsze funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i nerwowego oraz praca nad prawidłową postawą ciała to niewątpliwe zalety regularnych ćwiczeń z drabinką gimnastyczną.  

Sprzęt może służyć do rozgrzewki, rozciągania, ćwiczeń korekcyjnych, zwisów, stania na rękach, kalisteniki, ogólnorozwojowego treningu czy być wykorzystywany w rehabilitacji. Można na nim ćwiczyć niezależnie od wieku czy kondycji, dlatego zamontowaniem drabinki w domu powinni się zainteresować nie tylko sportowcy czy rodzice, ale również osoby dopiero zaczynające regularnie się ruszać oraz seniorzy. 

Drabinka gimnastyczna zamontowana w pokoju dziecięcym poprzez zabawę pomoże wypracować w dziecku nawyk codziennej aktywności, a w mieszkaniu osoby starszej pozwoli zachować dobrą kondycję i sprawność.  

Dodatkowym atutem drabinki gimnastycznej jest to, że zajmuje niewiele miejsca i jest łatwa w montażu. 

Jaką drabinkę gimnastyczną do domu wybrać?   

Drabinka gimnastyczna powinna spełniać odpowiednie normy (PN-EN12346:2001 oraz PN-EN 913:2019-03), dzięki którym będziesz mieć pewność, że jest ona w pełni bezpieczna (szczególnie w przypadku użytkowania przez dzieci). Zwróć uwagę na szerokość i wysokość drabinki, materiał, z jakiego ją wykonano (drewno lub metal), oraz liczbę i rozstaw szczebelków.  

Istotną informacją jest to, jakie maksymalne dopuszczalne obciążenie jest w stanie udźwignąć drabinka, zwłaszcza jeśli użytkowników będzie kilku i będą oni korzystać z dodatkowego sprzętu. Drabinki gimnastyczne mogą być przytwierdzane do ściany (z wyjątkiem ściany działowej, ściany cieńszej niż 10 cm czy ściany gips-karton) lub być oparte na montażu rozporowym (bezinwazyjny, nie trzeba wiercić otworów w ścianach). 

Drabinka wielofunkcyjna 

Drabinka gimnastyczna wielofunkcyjna daje wiele możliwości w zakresie wykorzystania dodatkowych akcesoriów i sprzętu do ćwiczeń (np. ławka treningowa, kółka gimnastyczne, drążek do podciągania, linka itp.). Drabinka może być metalowa (np. ze stali malowanej proszkowo), dzięki czemu ma większą nośność lub drewniana (np. sosnowa lub bukowa), co zwykle oznacza mniejsze maksymalne dopuszczalne obciążenie. 

Drabinka gimnastyczna składana 

Świetnie sprawdzi się u osób, które nie chcą lub nie mają miejsca na zamontowanie drabinki gimnastycznej na stałe. Składana drabinka jest łatwa w przechowywaniu i transporcie, a dodatkowo jest prosta i szybka w montażu. 

Drabinka gimnastyczna dla dzieci  

Drabinka gimnastyczna dla dzieci powinna mieć mniejszy rozstaw szczebli, aby zapewnić bezpieczne użytkowanie. Zadbaj o to, aby szczebelki były pokryte antypoślizgową warstwą zapobiegającą ślizganiu się dłoni czy stóp. Dodatkowe akcesoria oraz opcja wstawek podwyższających sprzęt umożliwią, wraz z rosnącymi potrzebami dziecka, zmienić go z miejsca do zabaw na domową siłownię. 

Drabinka gimnastyczna dla dorosłych  

Na potrzeby osoby dorosłej świetnie sprawdzi się drabinka wielofunkcyjna, którą można rozbudować o dodatkowe moduły urozmaicające trening (np. ławkę treningową, stały lub regulowany drążek do podciągania, hak na worek bokserski lub TRX) czy oparcie na plecy, podnoszące komfort w czasie ćwiczeń. Przy wyborze kieruj się nośnością sprzętu – maksymalną wagą użytkownika oraz dopuszczalną wagą akcesoriów dodatkowych.  

Rozwiń opis Zwiń opis