Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Sweet Protection

Sweet Protection

Historia norweskiej marki Sweet Protection założonej przez Ståle N. Møllera sięga 1988 roku. Pierwsze projekty Møllera były odpowiedzią na potrzebę stworzenia akcesoriów ochronnych dla kajakarzy. W 1997 roku stworzył on dla nich pierwsze kevlarowe produkty, które stały się kamieniem milowym w podejściu do projektowania. Oficjalnie firma powstała w 2000 roku, a już trzy lata później zadebiutowała na targach ISPO, gdzie zdobyła nagrodę Brand New Award.  

Te wydarzenia stały się motorem napędowym do dalszego rozwoju marki. W 2009 roku zespół Sweet Protection podzielił się ze światem nowym projektem funkcjonalnego kombinezonu snowboardowego oraz odzieżą do kajakarstwa wykonaną z nowoczesnej membrany Gore-Tex®, która szybko podbiła rynek. Niedługo później firma zaczęła projektować także kaski rowerowe z technologią MIPS, zapewniającą doskonałą absorpcję uderzeń. W szerokiej ofercie marki znajdują się ochronne kaski do różnych aktywności sportowych, kombinezony, a także gogle narciarskie z takich kolekcji jak Clockword, Interstellar oraz Firewall. 

W 2012 roku firma rozpoczęła współpracę z norweskim narciarzem Aleksem Lundem Svindalem, który podczas Alpejskiego Pucharu Świata w Sölden występował w specjalistycznym, wykonanym z włókien węglowych, kasku od Sweet Protection – Rooster Corsa.  Na przestrzeni lat marka została nagrodzona renomowanymi odznaczeniami, jak Design & Innovation od Enduro Magazine Germany oraz ISPO Board Sports Award. Świadczy to o wykorzystywaniu w produktach nowoczesnych technologii, które podnoszą ich wydajność, a użytkownikowi zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Jakościowa odzież i akcesoria, innowacyjne pomysły oraz wieloletnie doświadczenie — to właśnie Sweet Protection.  

Rozwiń opis Zwiń opis