Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Akcesoria do trenażera

Akcesoria do trenażera – wybierz właściwe ze sklepem Sportano

Gdy na dworze niepogoda, trening warto przenieść pod dach własnego domu. Trenażer rowerowy pozwoli utrzymać formę, dając przy tym dużo przyjemności. Aby jazda była bezpieczna i komfortowa, warto zadbać o dodatkowe wyposażenie – w Sportano znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości akcesoria do trenażera służące przez lata.

Trenażery – czym są, jak funkcjonują i jakich akcesoriów potrzebują?

Trenażer to urządzenie pozwalające jeździć na rowerze w domu. W przeciwieństwie do rowerów stacjonarnych i spinningów umożliwia jeżdżenie na rowerze, którego używamy do regularnych przejażdżek. Zależnie od typu trenażer zbudowany jest w formie ramy z rolkami na przednie i tylne koło lub podstawki, do której przykręca się tylne koło lub tylko piastę.

Najprostszym w budowie, a przy tym najbardziej wymagającym w użyciu jest trenażer rolkowy. Składa się on z trzech rolek: jednej przy przednim kole roweru oraz dwóch odpowiadających za ruch koła tylnego. Zaletą tego typu konstrukcji jest jej łatwe składanie. Po skończonym treningu trenażer rolkowy można bez problemu schować w szafie lub pod łóżkiem. Nie trzeba też w żaden sposób przykręcać roweru do trenażera – jako że nie jest on w żaden sposób przytrzymywany, jazda na nim wymaga jednak świetnego balansu ciała.

Łatwiejszy w użyciu jest trenażer z rolką oporową. Tylne koło roweru mocowane jest do rolki za pomocą szybkozamykacza. Trenująca osoba może dzięki temu w trakcie jazdy zająć się np. oglądaniem telewizji lub śledzić symulację trasy w aplikacji. Opór rolki można dostosować do swoich potrzeb. W części modeli jest on wytwarzany przez olej, a w innych magnetycznie lub elektrycznie.

Najbardziej zaawansowane są trenażery bezpośrednie (direct). Urządzenie tego typu łączy stabilność trenażera wyposażonego w rolkę oporową z wrażeniami, jakie daje trenażer rolkowy. Jest też najcichszym urządzeniem tego typu. Opór generowany jest hydraulicznie lub elektrycznie. Minusem jest mniejsza mobilność. Do jego użycia konieczne jest odkręcenie tylnego koła i przymocowanie roweru do trenażera. Przykręcanie koła z powrotem po każdym treningu jest kłopotliwe, w związku z czym konieczne jest zagospodarowanie miejsca do treningów.

Trenażery dzielą się też na klasyczne, inteligentne (smart) i interaktywne. Te pierwsze to sprzęty, które nie łączą się z większością urządzeń elektronicznych. Współpracować mogą jedynie z czujnikami prędkości i kadencji. Trenażery smart są w stanie przesyłać dane treningowe np. do aplikacji mobilnej. Nie można jednak nimi sterować przy pomocy smartfonu. Jest to możliwe w przypadku trenażera interaktywnego.

Ze względu rosnącą popularność trenowania w domu rozwinął się rynek dodatkowych sprzętów czyniących jazdę na rowerze cichszą i bezpieczniejszą tak dla samego ćwiczącego, jak i miejsca, w którym trenuje. Akcesoria do trenażera to m.in. maty, podstawki pod przednie koła, specjalne opony, zaciski, stoliki, wentylatory i ochraniacze.

Opony, stoliki, wentylatory – w jakie akcesoria do trenażera warto się wyposażyć?

Ze względu na wytwarzany hałas i możliwość zniszczenia parkietu lub dywanu warto zaopatrzyć się w matę. Dobrym rozwiązaniem jest też podstawka pod przednie koło do trenażera. W tłumieniu głośnych dźwięków pomoże też gładka opona do trenażera.

Brak orzeźwiającego wiatru w warunkach domowych może zastąpić powietrze wydmuchiwane przez wentylator do trenażera. Przydać się może też ochraniacz roweru. Jest to rozciągana między kierownicą i ramą roweru siatka zbierająca kropelki potu.

Wielu osobom zależy na śledzeniu swojej aktywności fizycznej. Dobrym wyborem dla nich będą więc czujniki do pomiaru prędkości i kadencji. Licznik rowerowy do trenażera to propozycja uniwersalna. Używać go można także z trenażerami klasycznymi.

Inne przydatne akcesoria do trenażera to m.in. zaciski do piast. Osoby, które lubią ćwiczyć w domu, robiąc dodatkowe rzeczy, mogą nabyć też stolik do trenażera. Może być nim stojak na laptopa lub uchwyt na tablet.

Rozwiń opis Zwiń opis