Jaki plecak turystyczny dla dzieci wybrać? 10 polecanych plecaków dziecięcych w góry

Marcin Denisiuk 31.05.2024

Niezależnie od tego, czy wybierasz się z dzieckiem na rodzinny wypad w góry, czy wysyłasz je na wycieczkę szkolną, to chcesz zapewnić mu najlepszy ekwipunek. Jednym z jego kluczowych elementów jest plecak turystyczny dla dzieci. Przy tak wielu modelach na rynku wybór może być trudny, dlatego przygotowaliśmy 10 polecanych plecaków w góry dla dzieci z oferty sklepu sportowego Sportano.pl. ! Dziecięce plecaki turystyczne od topowych marek to wysokiej jakości, funkcjonalne konstrukcje oferujące wygodę, wsparcie oraz przestrzeń do przenoszenia niezbędnych rzeczy.

Plecak turystyczny dla dzieci 10 l deuter Waldfuchs to wszechstronny model na weekendowe wycieczki lub do szkoły. Zastosowano w nim system nośny deuter Contact, oferujący wygodę oraz optymalne rozłożenie wagi. Dzieje się tak, dzięki profilowanym pasom ramiennym, co ułatwi dziecku codzienną aktywność. Dodatkowo to rozwiązanie opiera się na szybkoschnącym materiale oraz panelach wentylacyjnych, więc przegrzewanie zostanie ograniczone.

 Ten model ma certyfikat bluesign® i nie zawiera szkodliwych związków PFC. Dodatkowo wykonano go z materiałów pochodzących z recyklingu, co nadaje mu ekologicznego charakteru. Plecak turystyczny dla dzieci 10l deuter Waldfuchs ma jedną komorą zabezpieczoną klapą zapinaną klamrami. W jej wnętrzu umieszczono kieszeń na odzież, a na klapie – kieszonkę z zamkiem. Dodatkowo na froncie znajduje się kieszeń z rzepem, a po bokach dwie dodatkowe – na butelki z wodą. Na plecaku umieszczone są elementy odblaskowe, zwiększające widoczność dziecka po zmroku.

Plecak turystyczny dla dzieci Gregory Wander 12 l wyposażony został w piankę 3D z perforacją na odcinku pleców, dzięki czemu młody podróżnik zyskuje odpowiednią wentylację. Jednocześnie takie rozwiązanie odpowiada za równomierne rozłożenie wagi pakunku oraz zwiększa wygodę noszenia. Zapewniają ją również profilowane pasy ramienne, wyściełane szybkoschnącym materiałem. Ten model pokryto hydrofobowym impregnatem DWR, dlatego nie namaka on tak szybko, kiedy pada deszcz.

W plecaku znajduje się pas piersiowy, który jest regulowany w pionie i poziomie, oraz zapinany klamrą z gwizdkiem. To przekłada się nie tylko na lepszą stabilność, ale też bezpieczeństwo w sytuacjach awaryjnych. Do głównej komory dostęp zapewnia zamek błyskawiczny. Plecak turystyczny dla dzieci Gregory Wander 12 l na froncie ma jedną kieszeń, i dwie po bokach, które zmieszczą napoje. Nie zabrakło specjalnego miejsca, w którym można umieścić imię i nazwisko dziecka oraz elementów odblaskowych.

Plecak turystyczny dla dzieci 20l Jack Wolfskin Waldspieler to wytrzymała konstrukcja, odpowiednia zarówno na wypady w góry, jak i szkolne wycieczki, czy wyjazdy o charakterze rekreacyjnym. Zastosowano tu rozwiązania znane z plecaków dla dorosłych, zapewniając młodemu turyście odpowiednie wsparcie. Lekki system nośny dopasowuje się do użytkownika, oferując wygodę i równomierne rozłożenie masy. Na plecaku znajduje się oddychająca siateczka oraz profile wentylujące. To rozwiązania idealnie sprawdzające się w cieplejsze dni.

Dzięki szlufkom i pętelkom mocującym dziecko przytroczy do plecaka kijki trekkingowe. Do górnej komory dostęp zapewnia klapa z klamrami. Plecak turystyczny dla dzieci 20l Jack Wolfskin Waldspieler wewnątrz ma kieszonkę z zamkiem oraz wyjmowaną matę do siedzenia. Z przodu znajduje się otwarta kieszeń, a po bokach dwie elastyczne. Ten model posiada certyfikat bluesign® i nie zawiera PFC, co czyni go bezpiecznym oraz ekologicznym. Posiada także odpinany pas biodrowy oraz regulowany pas piersiowy.

Plecak dla chłopca Tatonka Wokin 15 l wyposażono w system nośny Vent Comfort Carrying System, który odpowiada za wentylację pleców. W połączeniu z szybkoschnącym materiałem zwiększy to komfort letnich wędrówek. Ten system zapewnia także wygodę i równomiernie rozkłada wagę całego pakunku. Dla większej stabilności w plecaku znajdują się: pas biodrowy oraz piersiowy regulowany w pionie i poziomie.

Do głównej komory plecaka Tatonka dostać się można, odpinając górną klapę zabezpieczoną klamrami. Na niej znajduje się również mniejsza kieszonka z zamkiem błyskawicznym. Plecak dla chłopca Tatonka Wokin 15 l ma też płaską kieszeń chronioną zamkiem. Kolejna – o otwartej konstrukcji – znajduje się na boku. W niej bez problemu zmieści się butelka z napojem. W środku umieszczono składaną matę do siedzenia, a na froncie taśmę z przelotkami do troczenia ekwipunku.

Plecak na wycieczki szkolne Osprey Daylite Jr Pack 10 l , to lekka i trwała konstrukcja, w której na odcinku pleców zastosowano piankę pokrytą siateczką, spełniającą dwie ważne funkcje. Po pierwsze amortyzuje wagę pakunku, zwiększając wygodę, a po drugie – szybciej wysycha, więc dziecko zyska komfort w ciepłe dni.

Za równomierne ułożenie plecaka odpowiadają profilowane pasy nośne z paskiem piersiowym (możliwość regulacji w pionie oraz poziomie). Plecak na wycieczki szkolne Osprey Daylite Jr Pack 10 l pokryto impregnatem DWR, dlatego krople deszczu swobodnie po nim spływają, co zapobiega przemakaniu w trudniejszych warunkach pogodowych. Dostępu do głównej komory broni zamek błyskawiczny. Podobnie jest w przypadku kieszeni frontowej. Na bokach umieszczono otwarte elastyczne kieszonki na napoje.

Plecak na wycieczki Helly Hansen Fauna Kids 6 l , to przede wszystkim szybkoschnąca siateczka, rozłożona na odcinku pleców oraz profilowane pasy ramienne. Dzięki temu plecak odpowiednio układa się na ciele, nie utrudniając aktywności.

Do głównej komory plecaka dostać się można poprzez zapinaną klamrą klapę, następnie tunel ze ściągaczem. Z kolei na froncie umieszczono mniejszą, siateczkową kieszonkę, w której zmieści się wilgotna odzież lub butelka z napojem. Plecak na wycieczki Helly Hansen Fauna Kids 6 l wyróżnia się stylistyką, co doceni każdy młody turysta. Ten model dobrze sprawdzi się podczas różnych aktywności w mieście.

Plecak dziecięcy deuter Junior 18 l , wyposażono w system nośny deuter Airstripes – znany z trekkingowych konstrukcji dla dorosłych. Oferuje on wygodę dopasowania, ale też większą przestrzeń pomiędzy plecami a materiałem. Przekłada się to na świetną wentylację, a więc komfort niezbędny w ciepłe, aktywnie spędzane dni. Profilowane pasy ramienne plecaka deuter wykończono zgodnie ze standardami technologii Soft-Edge, więc nie powodują obtarć.

Ten model posiada certyfikat bluesign®, oraz nie zawiera szkodliwych związków PFC. Jest on zatem bardziej ekologiczny i bezpieczny dla młodego turysty. deuter plecak dziecięcy Junior 18 l ma główną komorę z dostępem chronionym klapą zapinaną klamrami. Na niej znajduje się dodatkowa kieszeń z zamkiem, która zmieści np. kurtkę przeciwdeszczową. Front plecaka posiada otwartą elastyczną kieszeń, a na bokach dwie kolejne. Za stabilność odpowiada regulowany w pionie i poziomie pas piersiowy.

Plecak turystyczny dziecięcy Gregory Icarus 30 l , to bardzo pojemny model wyposażony w system nośny Versa Fit, który ma ograniczoną styczność z plecami. Dzięki temu poziom wentylacji jest wyższy, co ogranicza przegrzewanie. W tym rozwiązaniu ważną rolę odgrywa pianka 3D, którą wyróżnia wysoka oddychalność i wygoda dopasowania.

Ten model zapewnia dostęp do komory głównej od góry i od dołu, co czyni go pełnoprawnym plecakiem trekkingowym dla dzieci. Dzięki kieszeni na system hydracyjny, można w nim zamontować bukłak. Na górnej klapie umieszczone zostały dwie klasyczne kieszenie, a na bokach dwie kieszenie siateczkowe, przeznaczone na butelki z napojem. Plecak turystyczny dziecięcy Gregory Icarus 30 l posiada wyściełany pianką szeroki pas biodrowy, a także regulowany w pionie oraz poziomie pas piersiowy. Znajdują się tu także szlufki do troczenia dodatkowego wyposażenia i boczne pasy kompresyjne.

Plecak dla dziewczynki Tatonka Mani 20 l pokryto hydrofobowym impregnatem DWR, który przyda się podczas przelotnych opadów deszczu. Dzięki niemu krople wody swobodnie spływają po materiale, ograniczając namakanie. System nośny Vent Comfort Carrying System oferuje optymalną wentylację, a także wygodę – za sprawą użytej pianki.

Młoda turystka dostanie się do głównej komory, odpinając klamry głównej klapy. Na niej znajduje się kieszeń zapinana zamkiem, która doskonale nadaje się do przenoszenia kurtki przeciwdeszczowej. Plecak dla dziewczynki Tatonka Mani 20 l na bokach posiada dwie elastyczne kieszenie przeznaczone na napoje. Za wygodę i stabilność odpowiadają: regulowany pas biodrowy i piersiowy. Na plecaku umieszczono szlufki i pętelki do mocowania kijków trekkingowych, a także dodatkowego wyposażenia.

Plecak turystyczny dla dzieci deuter Kikki 8 l to wesoły doskonały kompan wycieczek i codziennych aktywności, który wyposażono w system nośny deuter Contact System. Wykorzystuje on piankę oraz szybkoschnącą siateczkę, więc komfort dziecka jest wyższy. Za wygodę odpowiadają tutaj profilowane pasy nośne, dopasowane do sylwetki młodych turystów. Z kolei duża stabilność plecaka to zasługa regulowanego pasa piersiowego.


Do głównej komory prowadzi zamek błyskawiczny. Tam znajdują się m.in.: specjalna kieszeń na brudne przedmioty lub odzież oraz identyfikator. Plecak turystyczny dla dzieci deuter Kikki 8 l wyposażono w dwie kieszenie z klapami, które znajdują się na bokach i idealnie nadają się do przenoszenia butelek z napojami lub przechowywania drobiazgów. Zastosowano tu również pętelki do troczenia dodatkowego ekwipunku. Plecak posiada certyfikat bluesign®, oraz nie zawiera PFC, więc jest bardziej ekologiczny i bezpieczny w użytkowaniu.

Polecane produkty