Śpiwory turystyczne – TOP 10. Jaki śpiwór będzie najlepszy?  

Marcin Denisiuk 17.05.2024 ( 19.05.2024 )

Przeglądasz śpiwory turystyczne, ale jest ich tak dużo, że nie wiesz, który wybrać? Sprawdź nasze zestawienie 10 najlepszych modeli z oferty Sportano.pl – dla turystów, którzy chcą się wygodnie wyspać na trekkingach, biwakach, czy kempingach. Przygotowaliśmy zróżnicowane propozycje, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, dzięki czemu każdy znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie.

Śpiwór Alpinus Classic 1250

Śpiwór Alpinus Classic 1250 sprawdzi się w zakresie temperatur od 0 do 10°C, a więc późną wiosną i latem. Zawdzięczać to można syntetycznemu wypełnieniu holofiber. Jego zaletą jest to, że nawet gdy jest mokre, to nadal izoluje. Jednocześnie materiał sprawnie odprowadza wilgoć powstającą w trakcie snu. Dodatkowo śpiwór z syntetyczną ociepliną po powrocie z wyprawy można bez obaw wyprać w pralce.

Zewnętrzną powłokę wykonano z wytrzymałego poliestru, a od środka zastosowano miłą w dotyku podszewkę. Umieszczono na niej kieszonkę, która zmieści cenne drobiazgi. Śpiwór Alpinus Classic 1250 ma krój typu mumia, zapewniający równomierne rozłożenie izolacji wokół głowy, co pozwala chronić ją przed wychłodzeniem. Kaptur wyposażono w ściągacz dla lepszego dopasowania, a więcej miejsca na stopy poprawia komfort snu. W tym modelu znajdziesz zamki dwukierunkowe z listwą Anti Snag, która zapobiega zacinaniu się suwaków podczas zapinania. Ten model da się spiąć z drugim, tworząc większą przestrzeń dla dwóch osób.

 • Temperatura komfortu: 0-10°C
 • Temperatura minimalna: Powyżej 0°C
 • Długość: 215 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne

Śpiwór pod namiot Campus Slogen 300

Śpiwór pod namiot Campus Slogen 300 idealnie sprawdzi się na kempingach, zapewniając komfort snu w temperaturze od 0 do 10°C. Wykonano go z wytrzymałego materiału syntetycznego, który jest łatwy w czyszczeniu oraz odprowadza wilgoć. Samo wypełnienie umieszczono w komorach, które odpowiadają za jego równomierne rozłożenie. Pozwala to na osiągnięcie wyższego komfortu termicznego. Co ważne, tego typu ocieplina izoluje nawet wtedy, gdy jest wilgotna, a dodatkowo można ją prać. 

Zastosowany krój śpiwora (koperta) oraz jego długość (230 cm) zapewnią niezrównaną wygodę w trakcje snu, a także optymalną swobodę ruchów. Ten model możesz bez problemu połączyć z drugim takim samym, o ile zamki są przeciwstawne. Dzięki temu na kempingu stworzysz duże turystyczne „łóżko”. Śpiwór pod namiot Campus Slogen 300 łatwo spakujesz do worka kompresyjnego, znajdującego się w zestawie. 

 • Temperatura komfortu: 0-10°C
 • Temperatura minimalna: -5°C
 • Długość: 230 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne

Śpiwór letni Outwell Camper 

Śpiwór letni Outwell Camper doskonale spisze się na kempingach, gdy temperatury utrzymują się w zakresie od 0 do 10°C. Jego zadaniem jest zapewnienie maksymalnej wygody, dlatego producent zdecydował się na konstrukcję typu koperta, przypominającą klasyczną kołdrę. Dzięki poduszce, którą wszyto w kaptur, sen na łonie natury zyska nowy, lepszy wymiar. Można tu także wpiąć dodatkowe wkładki, a dwusuwakowy zamek ułatwi wchodzenie do środka i wychodzenie ze śpiwora.

Ten model swoje właściwości izolacyjne zawdzięcza poliestrowej izolacji, umieszczonej w dwuwarstwowych komorach. Dzięki temu śpiwór letni Outwell Camper zapewni optymalny komfort termiczny. Podszewkę wykonano z przyjemnej w dotyku bawełny, a warstwę zewnętrzną z tkaniny Polycotton o odpowiedniej trwałości. Śpiwór można połączyć z drugim takim samym, o ile posiada on przeciwstawny zamek.

 • Temperatura komfortu: 0-10°C
 • Temperatura minimalna: od -10 do -20°C
 • Długość: 235 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne

Śpiwór turystyczny The North Face Wasatch PRO 20 

Śpiwór turystyczny The North Face Wasatch PRO 20 o kroju mumii to model z temperaturą komfortu na poziomie -7°C, więc z powodzeniem wykorzystasz go na jesiennych oraz zimowych wyprawach. Za ochronę przed wychłodzeniem odpowiada syntetyczna ocieplina, umieszczona w komorach, które nie pozwalają na jej niekontrolowane przemieszczanie. Dzięki temu zachowasz zrównoważony komfort termiczny. Użyta izolacja ma właściwości szybkoschnące, więc nadmiar wilgoci szybko zostanie odprowadzony.

Zamek renomowanej japońskiej marki YKK® jest gwarancją najwyższej jakości i niezawodności. Za suwakiem znajduje się listwa termiczna, ograniczająca proces utraty ciepła. Śpiwór turystyczny The North Face Wasatch PRO 20 pokryto impregnatem hydrofobowym DWR PFC-Free. Dzięki temu wilgoć osadzająca się w namiocie nie powinna spowodować przemoczenia zewnętrznej warstwy. Wewnątrz znajduje się praktyczna kieszonka na drobiazgi. Dobrze przemyślany jest też Zintegrowany kaptur, który posiada regulację dla wygodnego dopasowania 

 • Temperatura komfortu: -7°C
 • Temperatura minimalna: od 0 do -10°C
 • Długość: 198 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne

Ultralekki śpiwór Alpinus Ultralight 1000

Ultralekki śpiwór Alpinus Ultralight 1000 waży ok. 1 kg, przez co nie będzie nadmiernym obciążeniem podczas trekkingu. Łatwo spakujesz go do plecaka lub przytroczysz. Temperaturę komfortu, producent określa na poziomie 0-10°C, co czyni ten model idealnym, gdy chcesz biwakować jesienią i wiosną. Za izolację odpowiada tutaj syntetyczna ocieplina, którą umieszczono w komorach: od kaptura po odcinek na wysokości stóp. Dzięki temu zminimalizowane zostało ryzyko wychłodzenia podczas snu. To ważne, gdyż odpoczywając w odpowiednich warunkach, szybciej się zregenerujesz.

Ten model połączysz z drugim, gdy ma przeciwstawny zamek. Jest to funkcjonalność, którą docenią pary wybierające się wspólnie na szlak. Ultralekki śpiwór Alpinus Ultralight 1000 posiada zamek dwukierunkowy z listwą Anti Snag. Dzięki temu nie będzie się on zacinał o materiał w trakcie zapinania oraz rozpinania. Kaptur wyposażono w ściągacz, dla optymalnego dopasowania. Do wewnętrznej kieszonki schowasz cenne drobiazgi.

 • Temperatura komfortu: od 0 do 10°C
 • Temperatura b: powyżej 0°C
 • Długość: 215 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne

Śpiwór mumia CampuS Kjerag 250

Śpiwór mumia CampuS Kjerag 250 to bardzo wygodna konstrukcja z komorowym układem, w którym umieszczono ocieplinę Hollowfibre. Dzięki temu nie będzie się ona przemieszczać, co zapewni Ci komfort termiczny na całej długości. Syntetyczna izolacja chroni przed wychłodzeniem oraz nie zbija się podczas kontaktu z wilgocią. Te cechy ułatwiają konserwację śpiwora. Po powrocie ze szlaku bez problemu go wypierzesz.

Jeśli masz do dyspozycji dwa śpiwory Kjerag 250, posiadające zamek z lewej oraz z prawej strony, łatwo połączysz je ze sobą. Od wewnątrz zastosowano tu przyjemną w dotyku bawełnę, która nie podrażnia skóry. Śpiwór mumia CampuS Kjerag 250 ma także dodatkowy rzep, chroniący przed samoczynnym rozpięciem oraz zawieszki do suszenia go po wypraniu. 

 • Temperatura komfortu: od 0 do 10°C
 • Długość: 220 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne

Śpiwór do spania Pinguin Savana Lady PFM

Śpiwór do spania Pinguin Savana Lady PFM to model dopasowany do kobiecej sylwetki, co dla jego użytkowniczek oznacza niezrównaną jakość snu i przekłada się na pełną regenerację. Model ten sprawdzi się idealnie, gdy wybierasz się na trekkingi wiosną, latem oraz jesienią. Jego temperatura komfortu wynosi od 0 do 10°C, co jest zasługą syntetycznej ociepliny ThermicFibre PFM. Wspierana jest ona przez technologię Clima Control Shield, łączącą oddychalność z właściwościami, które ograniczają utratę ciepła. Takie rozwiązania zapewniają doskonałą ochronę przed wychłodzeniem oraz łatwiejsze utrzymanie zrównoważonego mikroklimatu wewnątrz.

Od zewnątrz ten model pokryto impregnatem DWR, którego hydrofobowe właściwości ograniczają przenikanie wilgoci do środka. Śpiwór do spania Pinguin Savana Lady PFM ma długi zamek z dwoma suwakami, dlatego łatwo zrobić otwór dla dodatkowej wentylacji, gdy noc jest cieplejsza. Od wewnątrz obszyty został materiałem, który jest miły w dotyku i nie podrażnia skóry. Istnieje możliwość łączenia tego śpiwora z drugim, gdy posiada on przeciwstawny zamek.

 • Temperatura komfortu: od 0 do 10°C
 • Temperatura minimalna: -15°C
 • Długość: 175 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne

Mały śpiwór po złożeniu – deuter Orbit 0°

Deuter Orbit 0° po skompresowaniu nie zajmie wiele miejsca w górskim plecaku, więc zabierzesz go na każdy trekking. Dobrą izolację, dostosowaną do temperatur na poziomie od 0 do 10°C, zawdzięczamy syntetycznej ocieplinie High-Loft Hollowfiber. Dzięki niej unikniesz wychłodzenia podczas biwaków. Nawet jeśli wypełnienie będzie wilgotne, to nadal może ochronić Cię przed niską temperaturą. Izolacja znajduje się w specjalnych komorach, dlatego się nie przemieszcza, więc może Ci zaoferować ochronę termiczną na całej długości.

 Zewnętrzny materiał to poliester o wytrzymałym splocie ripstop, który połączony został bezszwowo, żeby całość dobrze znosiła trudy spania w terenie. Mały śpiwór po złożeniu Deuter Orbit 0° posiada konstrukcję typu mumia z większą ilością miejsca w okolicach stóp, co przekłada się na wyższą wygodę. Wzdłuż zamka – na całej jego długości – umieszczono listwę termiczną, która ma ograniczyć wydostawanie się ciepła na zewnątrz. Ten model możesz połączyć z drugim takim samym, gdy ma on przeciwstawny zamek.

 • Temperatura komfortu: od 0 do 10°C
 • Temperatura minimalna: powyżej 0°C
 • Długość: 208 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne

Śpiwór koperta Ferrino Yukon Plus SQ

Śpiwór koperta Ferrino Yukon Plus SQ posiada dwuwarstwową ocieplinę syntetyczną HTF Compact, która zapewnia temperaturę komfortu na poziomie 10°C. Zabierzesz go pod namiot wiosną oraz latem, ciesząc się izolacją, nawet gdy wypełnienie będzie trochę wilgotne. Ten model wykonano z poliestru, którego zewnętrzna warstwa opracowana została w technologii 210T Dobby Ripstop. Dzięki temu konstrukcja jest wytrzymała i dobrze zniesie trudy biwakowania.

Śpiwór o kroju typu koperta ma zwiększoną objętość wewnątrz, przez co nie ogranicza ruchów. Ferrino Yukon Plus SQ na całej długości zamka błyskawicznego posiada kołnierz termiczny, ograniczający ucieczkę ciepła. Ten model połączysz z drugim takim samym, kiedy jest on wyposażony w przeciwstawny zamek.

 • Temperatura komfortu: powyżej 10°C
 • Temperatura minimalna: powyżej 0°C
 • Długość: 220 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne

Śpiwór turystyczny dla dzieci deuter Starlight

Śpiwór turystyczny dla dzieci deuter Starlight doskonale sprawdzi się podczas rodzinnych biwaków, czy wyjazdów harcerskich, gdzie będzie chronił młodego turystę przed wychłodzeniem. Zadba o to syntetyczna ocieplina High-Loft Hollowfibre, która izoluje, nawet gdy jest wilgotna. Wewnętrzną podszewkę wykonano z przyjemnego w dotyku poliestru, a zewnętrzną powłokę z poliamidu 70D. Dzięki temu ten model jest wytrzymały i posłuży przez kilka sezonów.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest system umożliwiający przedłużenie długości o 30 cm. Dzięki temu dziecięcy śpiwór turystyczny Deuter Starlight niejako rośnie wraz z dzieckiem, towarzysząc mu na kolejnych wypadach w teren. Krój modelu dopasowano do sylwetki młodych turystów, dlatego oferuje on niezbędną wygodę. Kaptur wyposażono w ściągacz, a do wewnętrznej kieszonki można schować cenne drobiazgi.

 • Długość: 160 – 190 cm
 • Wypełnienie: syntetyczne
Polecane produkty