Najlepsze maski do snorkelingu dla dzieci i dorosłych – TOP8 masek pełnotwarzowych do nurkowania z fajką

Sylwia Stwora-Petela 31.05.2024

Snorkeling pozwala eksplorować podwodny świat bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu czy zaawansowanych umiejętności. Jednak kluczem do komfortowego i bezpiecznego nurkowania z fajką jest maska. Najlepsza maska do snorkelingu zapewnia nie tylko doskonałą widoczność, ale także szczelność, wygodę oraz łatwość oddychania. Przedstawimy TOP8 pełnotwarzowych masek do snorkelingu dla dzieci i dorosłych, dzięki którym każda przygoda pod wodą będzie niezapomniana i bezproblemowa.

Miłośnicy nurkowania tuż pod powierzchnią wody coraz częściej wybierają maski pełnotwarzowe, ponieważ oferują wyższy poziom wygody i funkcjonalności niż klasyczne modele z fajką. Ponieważ tego typu maska zakrywa całą twarz, pozwala na naturalne oddychanie zarówno przez nos, jak i przez usta. Szeroka szybka zapewnia panoramiczny widok na podwodny świat, a dzięki wbudowanemu systemowi wentylacyjnemu, unikasz jej zaparowywania, co znacznie poprawia widoczność pod wodą. Ponadto pełnotwarzowe maski do snorkelingu posiadają zawór, który zapobiega wlewaniu się wody do wnętrza.  

Więcej w poradniku: Jak dobrać maskę do snorkelingu ?

Marki takie jak Cressi, AQUA-SPEED, SEAC, TUSA czy AQUASTIC oferują maski do snorkelingu, które wyróżniają się wyjątkową jakością wykonania, ergonomią, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz pozytywnymi opiniami użytkowników. Podpowiadamy, które maski spośród szerokiego asortymentu do sportów wodnych na Sportano.pl zapewnią niezwykłe i komfortowe odkrywanie podwodnej flory oraz fauny.

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu SEAC Libera

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu SEAC Libera to jeden z najlepszych jakościowo modeli na rynku. Oferuje szybę z poliwęglanu z panoramicznym widokiem przez co każde zanurzenie to gwarancja niczym niezakłóconej obserwacji podwodnego świata. Opatentowany system oddychania marki SEAC sprawia, że wdychane i wydychane powietrze przekazywane jest do dwóch oddzielnych kanałów, dzięki czemu możesz oddychać naturalnie przez nos i usta. Dodatkowo to rozwiązanie niweluje problem zaparowywania szyb.

Rurkę wyposażono w system Dry, który pozwala uniknąć przedostawania się wody z góry w razie przypadkowego zanurzenia rurki. Kołnierz wyprodukowano z miękkiego, hipoalergicznego silikonu. Do tego Seac Libera posiada elastyczne, regulowane paski dla idealnego dopasowania oraz klamrę, która odpowiada za szybkie zdjęcie maski jedną ręką.

Ten model występuje też w wersji dedykowanej najmłodszym fanom snorkelingu.  Maska pełnotwarzowa do snorkelingu dziecięca SEAC Libera posiada dodatkowo zmniejszony rozmiar skorupy, co poprawia komfort noszenia.

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu Cressi Duke Dry Full Face

Dlaczego warto wybrać Cressi Duke Dry Full Face ? Ta maska pełnotwarzowa do snorkelingu wyprodukowana z poliwęglanu i tworzyw sztucznych z dodatkiem silikonowego kołnierza zapewnia szerokie pole widzenia 180°, przegrodę odpowiadającą za sprawną cyrkulację powietrza i eliminującą problem zaparowywania szybki, a także zawory bezpieczeństwa do szybkiego usuwania wody. Mamy tutaj fajkę bazującą na systemie Dry, który redukuje możliwość przedostania się wody do rurki.

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu AQUA-SPEED Spectra 2.0

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu AQUA-SPEED Spectra 2.0 to połączenie wysokiej jakości materiałów z nowoczesnymi rozwiązaniami i wygodą. Ten model z szybą z wytrzymałego poliwęglanu, szerokim polem widzenia 180°, systemem Ultra-Dry (redukuje ryzyko wlewania się wody przez fajkę do wnętrza maski) oraz kołnierzem z hipoalergicznego silikonu to idealne rozwiązanie dla osób chcących podziwiać wodną faunę i florę podczas pływania przy powierzchni. Dolny zawór wylotowy służy do odprowadzania wydychanego powietrza, a w momencie dostania się wody do wnętrza maski pomaga szybko wypuścić ją na zewnątrz.

AQUA-SPEED Spectra 2.0 to znakomity wybór dla osób, które chcą uwieczniać i dzielić się niezapomnianymi wrażeniami ze snurkowania. Maska posiada uniwersalny uchwyt do którego można przymocować kamerę sportową. Obecność klamra Easy-fold pozwala w łatwy sposób złożyć fajkę i zmniejszyć gabaryty maski, co ułatwia przenoszeni i przechowywanie. Jeśli poszukujesz maski do snorkleingu dla dziewczynki lub chłopca, to sięgnij po dziecięcą wersję AQUA-SPEED Spectra 2.0 .

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu SEAC Magica

SEAC Magica to wysokiej jakości maska pełnotwarzowa do snorkelingu, w której do produkcji części twarzowej użyto innowacyjnego, wytrzymałego polimeru. Duża panoramiczna szyba z odpornego na uszkodzenia poliwęglanu zapewnia wyraźny i pełny widok, a opatentowana technologia oddzielnego przepływu wdychanego i wydychanego powietrza gwarantuje naturalne oddychanie. Precyzyjne dopasowanie to zasługa elastycznych, regulowanych pasków z miękkiej tkaniny.

Fajkę wyposażono w rozwiązanie, dzięki któremu nawet przy pełnym zanurzeniu, woda nie przedostanie się do środka. Maska oferuje także uchwyt do zamocowania kamery sportowej. Seac Magica to maska pełnotwarzowa, w której snurkować mogą zarówno dorośli, jak i dzieci w wieku od 10 lat.

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu AQUA-SPEED Brizo

AQUA-SPEED Brizo to maska pełnotwarzowa do snorkelingu dla dorosłych posiadająca płaską szybę z poliwęglanu, który charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania. Szyba zapewnia szerokie pole widzenia (180°). Za szczelność odpowiada podwójny kołnierz z hipoalergicznego silikonu.

Fajka jest zabezpieczona systemem Ultra-Dry, który dzięki specjalnemu pływakowi na końcu rurki zabezpiecza środek przed przedostawaniem się wody. Zaletą AQUA-SPEED Brizo jest też długa fajka umożliwiająca głębsze zanurzenie, uchwyt do kamery sportowej z opcją demontażu oraz polipropylenowa ochrona w dolnej części szyby.

Maska pełnotwarzowa TUSA Sportfull

Maska pełnotwarzowa TUSA Sportfull to gwarancja wygody, panoramicznych widoków (bardzo szerokie pole widzenia) oraz świetnej cyrkulacji powietrza. W tym modelu bez ustnika będziesz oddychać naturalnie (nos-usta) – umożliwia to rurka z funkcją dry top, która redukuje problem przedostawania się wody do fajki. Precyzyjnie działający wewnętrzny obieg oddechowy zapobiega parowaniu szyby, a regulowany, materiałowy pasek wraz z wysokiej jakości kołnierzem zapewniają optymalne dopasowanie do głowy.

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu AQUASTIC SMA-01SN

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu AQUASTIC SMA-01SN oferuje szybę ze szkła hartowanego, które jest gwarancją precyzyjnego widzenia pod wodą. Ponadto jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu maska sprawdzi się przez wiele sezonów intensywnego użytkowania. Ten model wyposażono w kołnierz z wytrzymałego, odpornego na rozciąganie silikonu. Dzięki konstrukcji Anti-Leak, maska AQUASTIC SMA-01SN zapewnia szczelność i optymalne dopasowanie do twarzy, o które dba też regulowany pasek.  

Atutem tej maski pełnotwarzowej jest szerokie pole widzenia 180°, wyjmowany uchwyt na kamerę sportową, fajka z opcją demontażu oraz technologia dry top, z umieszczonym na górze pływakiem, który nie pozwala przedostać się wodzie do środka maski.

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu dziecięca AQUASTIC SMK-01R

Maska pełnotwarzowa do snorkelingu dziecięca AQUASTIC SMK-01R zbudowana jest z szyby z odpornego na zarysowania szkła hartowanego, a także elastycznego, ale wytrzymałego, silikonowego kołnierza, demontowanej fajki oraz regulowanego paska. Szerokie pole widzenia 180° pozwala dziecku widzieć jak najwięcej szczegółów po zanurzeniu głowy pod wodą.

Zastosowanie konstrukcji Anit Fog & Anti-Leak zapewnia doskonałe przyleganie do twarzy oraz znakomitą szczelność. Z kolei technologia dry top użyta w rurce, z umieszczonym na górze pływakiem, niweluje ryzyko przedostawania się wody do wewnątrz. Ta maska dziecięca do snurkowania spełnia normy i certyfikaty (CE, ROHS, ISO, SGS, BSCI) potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania.

Polecane produkty