Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Liny treningowe

Lina do ćwiczeń – wybierz właściwą w sklepie sportowym Sportano  

W kategorii Liny do ćwiczeń na Sportano.pl zebraliśmy najlepszy sprzęt do treningu siłowo-wytrzymałościowego. Produkty uznanych światowych marek takich jak: TRX, inSPORTline czy Pure2Improve to gwarancja wysokiej jakości, trwałości i odpowiedniego splotu, co przekłada się na efektywny i bezpieczny trening.  

Do ćwiczeń w domu lub cross training – rodzaje lin treningowych  

Liny do ćwiczeń nazywane są też power rope, battle rope lub strength rope. Ich głównym przeznaczeniem jest trening wytrzymałościowy oraz siłowy, w których liczy się długotrwały wysiłek i duże obciążenie. Systematyczne treningi z wykorzystaniem lin pozytywnie wpłyną na koordynację ruchową i równowagę oraz ogólną poprawę kondycji.  

Lina power rope 

Power rope to długa lina (od ok. 9-15 m), która na czas ćwiczeń jest składana na dwie równe części, a jej środek mocuje się do podłogi lub ściany. Świetnie sprawdzi się w domowej siłowni lub w treningach na w plenerze. Do podstawowych ćwiczeń z jej użyciem należą te, w których końcówki wprawia się w ruch poprzez uderzenie o podłoże (naprzemienne lub oburącz), falowanie, przeciąganie, kręcenie lub przeplatanie. Można ją wykorzystywać także do przysiadów czy skoków. 

Lina do wspinania  

Inna nazwa to climbing rope. To pojedyncza lina przymocowywana np. do sufitu za pomocą dedykowanego uchwytu i zakończona rękojeścią z np. PVC (służy do komfortowego chwytu i zabezpiecza linę przez rozplątaniem). Jest lżejsza i krótsza niż battle rope. Wykorzystuje się do wspinania np. w cross trainingu i ćwiczeniach górnych partii ciała. 

Jak wybrać właściwą linę do ćwiczeń i na co zwracać uwagę podczas zakupów?  

Wybierając liny do ćwiczeń, sięgaj po modele wykonane z wytrzymałych i wodoodpornych materiałów oraz o grubym splocie, np. poliuretan, polipropylen, sizal (włókno ze specjalnego gatunku agawy) lub nylon. Ważne są zakończenia liny – powinny być ciasno oplecione i zabezpieczone materiałem izolacyjnym (np. guma), aby zapobiegać strzępieniu się liny. Uchwyty powinny być ergonomiczne – gwarantuje to komfortowy chwyt. W niektórych modelach obecne są dodatkowe paski przy uchwytach, które zakłada się na nadgarstki, aby uniknąć wypuszczenia liny. 
Aby zadbać o odpowiednią intensywność ćwiczeń z power rope, należy zwrócić uwagę na średnicę (od ok. 3-5cm), długość (od ok.9-15 m) i wagę sprzętu. Generalnie im lina jest dłuższa, cięższa i grubsza, tym większy daje opór i wymaga większej siły do wprawienia ją w ruch.  Sprawdź też zakres wagowy dla użytkownika – w niektórych modelach producent określa, od jakiej wagi ćwiczącego najlepiej stosować dany model.  
 
W sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz szeroki wybór lin do ćwiczeń o różnej długości, grubości i wadze, dzięki czemu bez problemu dopasujesz akcesoria treningowe do stopnia wytrenowania i formy wysiłku (od treningu ogólnorozwojowego przez trening dla biegacza po sztuki walki).  

Rozwiń opis Zwiń opis