• Darmowa dostawa
  • 30 dni na zwrot
  • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Nike

Nike

Historia marki Nike sięga 1964 roku, kiedy to jej inicjatorzy: William Bowerman oraz Phil Knight podejmują decyzję o starcie biznesu pod nazwą Blue Ribbon Sports. Na początku założyciele zajmują się głównie dystrybucją japońskiego obuwia, jednak już w zaledwie 5 lat od startu zupełnie rezygnują z tego pomysłu, a nazwę marki przemianowują na Nike, co nawiązuje do bogini zwycięstwa. Od tamtego momentu następuje wielkie zainteresowanie nowym producentem na rynku, a z produktów Nike zaczynają korzystać sportowcy, jak Ilie Năstase. Obecnie marka Nike jest jednym z największych producentów obuwia sportowego, odzieży treningowej oraz innych funkcjonalnych akcesoriów. 

Lata 70. I 80. to prawdziwy rozkwit technologicznych rozwiązań opracowanych przez markę Nike. Powstaje wtedy przełomowy model obuwia o nazwie Nike Waffle Trainer oraz nowoczesny patent polegający na wykorzystaniu w podeszwie poduszek gazowych, które zapewniają wysoki poziom amortyzacji. W 1982 roku opracowane zostają pierwsze buty Nike Air Force, a trzy lata później sławę przynosi marce współpraca z renomowanym koszykarzem Michaelem Jordanem, czego wynikiem staje się nowa linia obuwnicza: Nike Air Jordan. W latach 90. Nike zaczyna podbijać także rynek streetwearowy, aby stać się w latach dwutysięcznych jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży.  

Dla firmy Nike nie są obojętne także kwestie środowiskowe. Ze względu na to powstała nowa ekologiczna kolekcja Nike Considered. Nike to jedna ze światowych marek, która posiada w swoim asortymencie jakościowe i innowacyjne produkty dedykowane zarówno początkującym oraz zaawansowanym sportowcom, jak i wszystkim tym, którzy stawiają na wygodę i unikalny styl. 

Rozwiń opis Zwiń opis