Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Sprzęt pływacki

Sprzęt pływacki – odpowiedni pływacki asortyment w sklepie sportowym Sportano 

Pływanie to świetna aktywność, zwłaszcza gdy pewnie czujesz się w wodzie i chcesz udoskonalać swoje umiejętności. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem, powinny zadbać o profesjonalny sprzęt pływacki. Podczas pływania najważniejszy jest komfort i zachowanie bezpieczeństwa, niezależnie od poziomu zaawansowania czy miejsca, w którym pływasz. W naszym sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości sprzęt pływacki, w tym deski do nauki pływania, płetwy do pływania, maski do pływania, wiosełka pływackie czy nosy i zatyczki. Wybierz spośród szerokiej oferty produktów od renomowanych producentów jak Speedo, TYR, Orca, AQUA-SPEED, Cressi, arena, Funkita, Ocean Sunglasses czy Nike.  

Deski, płetwy, maski czy zatyczki do pływania – w jaki sprzęt warto się wyposażyć? 

Podczas pływania warto zwrócić uwagę na odpowiedni sprzęt pływacki, który wspomoże w trakcie pokonywania kolejnych odcinków, a u początkujących ułatwi poruszanie się w wodzie. Przede wszystkim należy wyposażyć się w deskę do pływania, po którą warto sięgnąć, jeśli dopiero uczysz się pływać. Z pomocą tego sprzętu możesz nauczyć się poszczególnych technik, a deska do pływania dla dzieci ułatwia utrzymanie pociechy na powierzchni wody. Obecnie najbardziej popularne modele to ósemki oraz deski dmuchane do pływania. Z kolei okulary i maski do pływania to ochrona oczu przed przedostaniem się wody. Wybrany model maski powinien mieć szczelne elementy wokół, przez które nie dostanie się woda. Oprócz tego zatyczki do uszu do pływania chronią uszy przed wodą, sprawiając, że wilgoć nie przechodzi do środka. Przydatna okazać się może również zatyczka na nos do pływania, zwłaszcza gdy trudno wstrzymać oddech i woda szybko przedostaje się do nosa. Do doskonalenia techniki warto zdecydować się na płetwy do pływania. Krótkie modele płetw umożliwiają większą pracę mięśni nóg, przez co płyniesz szybciej i dynamicznie. Długie płetwy wymuszają znacznie większy wysiłek i udoskonalają poprawę techniki pływania różnym stylem. Kolejnym sprzętem, w który mogą wyposażyć się zarówno dorośli, jak i dzieci są wiosełka pływackie, które mocuje się na dłoniach. Odpowiadają za poprawę techniki i siły rąk podczas przebywania w wodzie. Jeśli potrzebujesz fajki, czyli rurki czołowej do pływania, wybierz model z uchwytem czołowym i ustnikiem z wyprofilowaną rurką.  

W Sportano znajdziesz również akcesoria do pływania jak plecaki, pokrowce, torby pływackie, futerał na okulary pływackie czy bidony.  

Jak wybrać sprzęt do pływania? 

Dobierz sprzęt pływacki do poziomu zaawansowania, ponieważ w niektórych przypadkach nie będzie potrzebna deska czy płetwy. Wszystko zależy od umiejętności, jakich posiadasz oraz tego, jak czujesz się w wodzie. Wybierz sprzęt pływacki, dzięki któremu każdy trening w basenie lub akwenie wodnym będzie komfortowy i bezpieczny. Do doskonalenia umiejętności i poprawy techniki przyda się deska do pływania, ósemka czy wspomniane płetwy. Oprócz tego warto mieć ze sobą maskę, rurkę czołową czy zatyczki do nosa i uszu. Zwróć uwagę na jakość i materiał wykonania, ponieważ poszczególne produkty powinny być wytrzymałe i szczelne, aby woda nie przedostała się podczas pływania. Oprócz tego maski, okulary, płetwy czy zatyczki nie mogą podrażniać i powodować otarć, dlatego dobierz produkty, które odpowiednio przylegają, ale jednocześnie nie powodują dyskomfortu.  

Sprzęt do pływania dla dzieci – jak wybrać odpowiedni? 

Przede wszystkim wybierz produkty i akcesoria, które zapewnią dziecku komfort oraz bezpieczeństwo. Zdecydowanie warto zapewnić ochronę w postaci dodatkowych akcesoriów, które ułatwiają naukę pływania lub pozwalają doskonalić umiejętności. Dobierz sprzęt pływacki do wieku, wagi i umiejętności pływania dziecka. Dla starszych pociech niezbędna będzie deska do pływania dla dzieci, płetwy do pływania dla dzieci, zatyczki do uszu, okulary lub maska do pływania dla dzieci (z rurką czołową do pływania lub bez), a także wiosełka pływackie. Oprócz tego odpowiedni strój czy czepek pływacki to podstawa. Dla najmłodszych pociech należy wyposażyć się w skrzydełka do pływania oraz kamizelkę do nauki pływania.  

Marki oferujące sprzęt do pływania wysokiej jakości 

U nas znajdziesz maski do pływania z przejrzystym, kolorowym i przyciemnianym szkłem czy regulacją paska. Wybierz spośród modeli od marek Schildkröt, Speedo, Nike czy ARENA. Z kolei do nauki poruszania się w wodzie, przydadzą się deski do pływania oraz deski do pływania dla dzieci od TYR, FUNKY TRUNKS czy AQUA-SPEED. Posiadamy klasyczne modele oraz ósemki, które sprawdzą się dla dorosłych i dzieci do nauki pływania. Nosy i zatyczki do pływania to także niezbędny sprzęt pływacki, który znajdziesz od Cressi, Nike czy Speedo. Podczas nauki pływania i doskonalenia techniki w różnych stylach przydadzą się płetwy do pływania – krótki lub długie od Nike, Cressi, AQUA-SPEED czy ARENA. W Sportano oferujemy także wiosełka pływackie, rurki czołowe do pływania, a także akcesoria do pływania.  

Rozwiń opis Zwiń opis