Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Hulajnogi

Rekreacyjne, wyczynowe i elektryczne – rodzaje hulajnóg

Hulajnogi w ofercie Sportano.pl to szeroki asortyment, w którym na pewno odnajdziesz idealny dla siebie pojazd. Niezależnie od tego, czy jesteś królem skateparku poszukującym responsywnej hulajnogi wyczynowej, czy może amatorem zainteresowanym szybkim sposobem na dojazd do pracy – mamy coś dla Ciebie!


W zależności od swoich preferencji znajdziesz u nas idealną hulajnogę zarówno dla siebie, jak i dla swojej rodziny. Pośród wielu produktów z naszej oferty znajdziesz hulajnogi rekreacyjne, hulajnogi wyczynowe, hulajnogi elektryczne oraz modele przeznaczone dla najmłodszych.

Hulajnoga rekreacyjna

Hulajnoga rekreacyjna jest wygodnym rozwiązaniem na co dzień, które zapewnia umiarkowany wysiłek fizyczny. Lekka konstrukcja pozwala na łatwy transport sprzętu i poruszanie się na hulajnodze także poza miejskimi ścieżkami (np. w parkach czy na utwardzonych drogach gruntowych). Hulajnogi rekreacyjne można spotkać w różnych wariantach, jednak najczęściej mają one duże koła i szerokie podesty.

Hulajnoga wyczynowa

Hulajnogi wyczynowe są wyjątkowo wytrzymałe i umożliwiają szybkie ruchy oraz wykonywanie rozmaitych trików i manewrów. Cechują się stałą długością kierownicy oraz małymi kołami. Hulajnoga wyczynowa zwykle posiada wąski podest i nieskomplikowaną konstrukcję – idealną do szaleństw w skateparkach.

Hulajnoga elektryczna

Dobra hulajnoga elektryczna jest jednym z najczęstszych wyborów entuzjastów szybkiego poruszania się po mieście. Taki sprzęt jest alternatywnym środkiem transportu ułatwiającym dojazd do pracy czy szkoły. Hulajnoga elektryczna charakteryzuje się dużymi bezpiecznymi kołami i szerokim wytrzymałym podestem. Amortyzacja niweluje drgania podczas jazdy na nierównej powierzchni.

Hulajnogi dla dorosłych i dla dzieci – jak wybrać właściwy model?

Wybierając model hulajnogi dla siebie, warto kierować się przede wszystkim celem jej zastosowania. Ważną wskazówką również może okazać się wzięcie pod uwagę swojej wagi i wzrostu – są one kluczowe przy wyborze nie tylko prostej hulajnogi rekreacyjnej, ale też modelu wyposażonego w napęd elektryczny. Dobierając hulajnogę elektryczną, warto sprawdzić, czy jej zasięg oraz maksymalna prędkość odpowiadają Twoim potrzebom.


Wyselekcjonowany przez naszych ekspertów najwyższej jakości sprzęt odpowiada na wymagania niejednego amatora wysiłku na hulajnodze. Takie marki, jak m.in. Frugal, Hudora, MGP, Micro, Motus, Razor, Scoot&Ride czy Street Surfing dbają o jakość jazdy niezależnie od wieku miłośnika rozrywki na dwóch kołach.

Jak dopasować hulajnogę do wieku dziecka?

Myśląc nad dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru hulajnogi do wieku dziecka, warto – ponownie – liczyć się ze wzrostem i wagą jej młodego właściciela. Barwne, ozdobne projekty wykończenia, wygodne siodełka czy stabilne uchwyty wspierające są istotne, jednak najważniejszą rolę odgrywać będzie wytrzymałość konstrukcji oraz liczba kół.

 

Młodszym dzieciom poleca się dobór hulajnogi trójkołowej. Trzykołowe konstrukcje są znacznie bardziej stabilne, przez co chronią najmłodszych przed kontuzjami, a dodatkowo posiadają liczne udogodnienia ułatwiające poruszanie się po wielu płaszczyznach. Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku najwyższy poziom komfortu, dostępne są również hulajnogi z siodełkiem. Dobrej jakości hulajnoga nie tylko pozwoli dziecku na ogrom zabawy, ale też wspomoże rozwój umiejętności motorycznych.

Rozwiń opis Zwiń opis