Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Hantle

Hantle, kettlebell i obciążenia – wybierz właściwy sprzęt ze sklepem Sportano  

W kategorii Hantle, kettlebell i obciążenia na Sportano dostępne są solidne obciążniki w wielu wariantach wagowych, kolorystycznych i w różnych kształtach od liderów w zakresie produkcji sprzętu siłowego, m.in.: HMS, Body Sculpture, Bowflex, Bushido, Gipara, Technogym, Thorn Fit czy Schildkröt. Tego typu sprzęt pozwala rozwinąć i wzmocnić m.in. mięśnie ramion oraz nóg lub wysmuklić sylwetkę. Dzięki większemu zakresowi ruchu i dużej częstotliwości poprawiasz skuteczność ćwiczeń. Ponadto nie zajmują dużo miejsca, przez co ich przechowywanie nie przysparza problemów. 

Hantle do ćwiczeń 2, 5, 10 lub 20 kg – jak wybrać właściwą wagę? 

Ciężar hantli należy dopasować do własnego doświadczenia, rodzaju wykonywanego treningu i możliwości organizmu. Generalna zasada doboru hantli mówi o tym, aby mniejsze obciążenie wykorzystywać do treningu małych mięśni (triceps, biceps czy naramienne), a duże stosować do pracy nad wyglądem i siłą nóg, klatki piersiowej oraz pleców. Dobrym pomysłem będzie zakup zestawu składającego się z kilku par hantli o różnym obciążeniu lub hantle regulowane. 

Zestaw hantli  

Jeśli dopiero zaczynasz wprowadzać dodatkowe obciążenie do treningu, zdecyduj się na hantle 0,5-5 kg, które z powodzeniem zastosujesz w treningu rąk, nóg czy klatki piersiowej. Lżejsze obciążenie jest wskazane, aby mięśnie zaadoptowały się do pracy z ciężarem, a ryzyko urazu było minimalne.  
 
Kobiety mogą na początek korzystać z hantli 0,5-1,5 kg przy treningu rąk, a hantle 3kg i większe przeznaczyć na trening pleców oraz nóg. Dobrą opcją będą hantle neoprenowe, które stabilnie leżą w dłoni i nie ślizgają się. 
 
Masz już dłuższy staż treningowy? Wybierz zestaw hantli, w których waga zmienia się o 1 lub 2 kg. Łatwiej będzie Ci wtedy progresować ciężar przy konkretnych ćwiczeniach. 

Hantle regulowane 

Hantle regulowane to zestaw dwóch gryfów, zacisków i talerzy o różnej wadze. To świetna alternatywa, jeśli nie masz miejsca na stojak z zestawem hantli, a zależy Ci na obciążeniu do ćwiczeń na różne partie ciała lub gdy z ciężarków korzysta kilka osób. Hantle regulowane można dowolnie modyfikować, dokładając lub zdejmując obciążenie z gryfu.  

Kettlebell, kamizelki obciążeniowe i obciążniki na kostki – jak wybrać sprzęt dopasowany do własnych wymagań?  

Dobór właściwego obciążenia uzależniony jest od rodzaju treningu i celu, jaki chcesz z jego pomocą uzyskać. Do treningu skupiającego się na budowanie wytrzymałości przyda się mniejszy ciężar, którym można wykonywać długotrwałą pracę o ciągłej lub zmiennej intensywności. Tak samo do ćwiczeń ukierunkowanych na małe mięśnie np. triceps czy biceps. W obu przypadkach idealne będą hantle. Sprawdzą się też do pracy nad klatką piersiową i ramionami. Z kolei do ćwiczeń na pośladki czy plecy z powodzeniem używaj kettli. Zwróć uwagę na to, że do treningu siłowego potrzebujesz większych obciążeń.  

Kettlebell 

Nazywany też czajnikiem lub kulą armatnią z uchwytem (ze względu na wygląd) to odważnik o kształcie spłaszczonej kuli i uchwytem u góry. Zastosowanie kettlebell jest wszechstronne – pomaga zwiększać siłę, poprawiać gibkość, motorykę oraz koordynację ruchową, a do tego dobrze aktywuje mięśnie głębokie odpowiadające za prawidłową postawę.  

Dobór ciężaru kettla zależy od stopnia wytrenowania. Dobrą opcją może być kettlebell regulowany, który dzięki regulacji obciążenia sprawdzi się w domowej siłowni, jeśli nie masz miejsca na cały zestaw obciążeń lub gdy ćwiczy kilka osób równocześnie.  

Kamizelka obciążeniowa 

Kamizelka obciążeniowa to dobry zamiennik dla wolnego obciążenia. Pozwala urozmaicić trening, wzmocnić siłę mięśni, podkręcić metabolizm, jak również popracować nad lepszą kondycją i wynikami. Jej wagę należy uzależnić od formy wysiłku i poziomu wytrenowania. Przy zakupie zwróć uwagę na krój (nie może krępować ruchów), możliwość regulacji długości oraz ciężaru, materiał (odporny na pot i nie podrażniający skóry), system wkładów (pozwala dopasować ciężar kamizelki) oraz wypełniacz (najlepiej sypki lub kulkowy). 

Obciążniki na kostki i nadgarstki 

Wybierane najczęściej przez kobiety przy pracy nad wyrzeźbieniem ud, pośladków oraz ramion w celu zintensyfikowania wysiłku i zaangażowania większej ilości mięśni. Ich wagę należy dobrać do indywidualnych potrzeb oraz partii ciała, do wzmocnienia której będą używane. Obciążniki na kostki występują w kilku wariantach wagowych – od 0,5 do nawet 5 kg. Z kolei obciążniki na nadgarstki posiadają dodatkowo blokadę na kciuk, która zapobiega zsuwaniu się obciążnika nawet podczas bardzo intensywnego treningu.  

Na Sportano nie brakuje bogatej gamy różnorodnego obciążenia typu hantle, kettlebell czy kamizelki obciążeniowe, które pomoże Ci osiągać lepsze wyniki. 

Rozwiń opis Zwiń opis