Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Gumy do ćwiczeń

Taśmy, gumy, ekspandery na Sportano – wprowadź urozmaicenie do swojego treningu! 

Kategoria Taśmy, gumy i ekspandery w sklepie sportowym Sportano.pl to wytrzymały sprzęt, który idealnie sprawdzi się w treningu ogólnorozwojowym, jak również modelującym np. pośladki czy ramiona. Gumy do ćwiczeń i ekspandery renomowanych marek: Thorn Fit, SKZL, Schildkröt, HMS, inSPORTline, DBX Bushido czy Gipara to poręczne i lekkie akcesoria treningowe, dzięki którym wzbogacisz swój trening w domu lub w plenerze o odpowiednie obciążenie. 

Mini band, power band czy hip band? Wybierz najlepsze gumy oporowe 

Wybierając gumy oporowe, zastanów się, do czego będziesz ich głównie używać. Skupiasz się na wzmocnieniu i wymodelowaniu pośladków? Sięgnij po zestaw gum oporowych mini band, w którym znajdziesz kilka rodzajów taśm odpowiadającym różnym zakresom obciążenia. Pozwoli on progresować trudność ćwiczeń i osiągać lepsze rezultaty. Nie masz miejsca na domową siłownię, zależy Ci na wzmocnieniu całego ciała lub chcesz nauczyć się podciągać na drążku treningowym? Idealnym wyborem będą taśmy typu power band

Stopnie oporu w gumach treningowych zwykle oznaczane są za pomocą koloru (np. żółty, różowy, zielony – lekki opór, czerwony i niebieski – średni opór, czarny, szary, złoty – mocny opór).  

Innym wyznacznikiem oporu w taśmach do ćwiczeń jest szerokość. Przykładowo szerokość 13 mm oznacza mały opór do ok. 9 kg, 32 mm to opór średni do ok. 25 kg, a 64 mm to już wysoki opór do ok. 55 kg.  

O oporze decyduje też grubość gumy do ćwiczeń – im jest większa, tym lepiej nadaje się do ćwiczeń dużych partii ciała, np. plecy czy klatka piersiowa. 

Mini band 

Mają formę pętli (obwód 50-80 cm) i najczęściej są produkowane z rozciągliwego lateksu lub solidnego nylonu. Mini bandy najlepiej sprawdzą się w ćwiczeniach wzmacniających pośladki, brzuch i ramiona. Można je stosować jako dodatkowe obciążenie przy ćwiczeniach ze sztangami lub hantlami. 

Power band 

Power bandy są dłuższe (obwód 2 m lub więcej), bardziej rozciągliwe i grubsze niż taśmy mini band. Szeroki zakres stopni oporów pozwala wykorzystać je zarówno w rozgrzewce czy głównym treningu w trójboju siłowym, crossficie, jak i w ćwiczeniach osoby początkującej.  

Hip band 

Materiałowe taśmy oporowe (najczęściej bawełna z dodatkiem tworzywa) w kształcie szarfy są mało rozciągliwe (większy opór) i dobrze utrzymują się w jednym miejscu (większy komfort ćwiczeń). Wykorzystuje się je głównie do treningu dolnych partii ciała. 

Floss band   

Pojedyncze taśmy oporowe do owijania spiętych i bolesnych miejsc. Mają różną długość, szerokość i grubość. Stosuje się je w celu rozluźnienia mięśni i otaczającej go powięzi, redukcji obrzęków oraz zwiększania mobilności stawów. Taśmy kompresyjne Floss band będą dobrym kompanem przy odbudowanie sprawności po kontuzji lub zabiegu operacyjnym, jak również przy treningach z dużymi ciężarami.  

Jaki ekspander wybrać? Wskazówki 

Niepozorny przyrząd jakim jest ekspander, czyli połączenie dwóch uchwytów i gum oraz sprężyn, pozwoli rozwijać siłę i wzmacniać mięśnie ramion, pleców, klatki piersiowej oraz obręczy barkowej. Aby spełniał pokładane w nim oczekiwania, należy dobrać rodzaj ekspandera do swojego stopnia wytrenowania. Dla początkujących najlepszy będzie klasyczny ekspander z opcją regulacji obciążenia na zasadzie odpinania i dopinania gum generujących odpowiedni opór. 

Ekspander klasyczny z uchwytami 

Najczęściej używany rodzaj ekspandera, który świetnie sprawdzi się przy ogólnorozwojowym treningu całego ciała. Ekspander klasyczny z uchwytami występuje w dwóch wersjach: nieregulowanej (gumy i uchwyty są połączone na stałe) i regulowanej (uchwyty i gumy występują oddzielnie, można dobierać różne opory, najczęściej sprzedawane są w zestawach). 

Ekspander sprężynowy 

Ekspander sprężynowy jest krótszy niż klasyczny. Znajduje zastosowanie w treningu ramion, pleców i klatki piersiowej. Zwykle stanowi połączenie dwóch uchwytów i sprężyn, których ilość można zwiększać/zmniejszać, dopasowując obciążenie do konkretnych ćwiczeń. 

Ekspander gumowy typu ring 

Ten ekspander ma kształt koła i neoprenowe uchwyty na przeciwległych stronach. Pomaga pracować nad mocniejszymi i ładnie zarysowanymi górnymi partiami ciała. Ekspander typu ring wykorzystywany jest też w pilatesie.  

Ekspander gumowy typu ósemka 

Ma kształt ósemki i stanowi połączenie grubej gumy z neoprenowymi lub piankowymi uchwytami. Ekspander typu ósemka stosuje się głównie do wzmacniania górnych partii ciała oraz mięśni brzucha. 
 
Bogata oferta taśm, gum i ekspanderów na Sportano.pl pozwoli Ci wybrać sprzęt dostosowany do indywidualnych potrzeb i osiągać zadowalające wyniki na każdym etapie zaawansowania.  

Rozwiń opis Zwiń opis