Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Taping i taśmy kinezjologiczne

Kinesiotaping – wybierz plastry i taping ze sklepem Sportano

Kinesiotaping (ang. Kinesiology taping) to inaczej plastrowanie dynamiczne. Jest to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych partii ciała przy użyciu taśmy do tapingu. Jest to popularny sposób leczenia w gabinetach fizjoterapeutycznych. Taping jest stosowany do łagodzenia bólu, rozluźniania i przyspieszania procesu rekonwalescencji mięśni oraz stawów, a także zapobiegania występowaniu kontuzji. Kinesiotaping opiera się na zasadach kinezjologii, czyli nauki zajmującej się ruchem ciała człowieka. W ofercie sklepu Sportano.pl znajdziesz plastry do tapingu i taśmy kinesiotaping i inne akcesoria fitness, dzięki którym odciążysz swoje mięśnie i stawy.

Taping kolana, nadgarstka czy stawu kolanowego – rodzaje tapingu

Wszystkie rodzaje plastrowaia mają na celu uśmierzanie bólu i jego łagodzenie. Stosuje się do tego specjalne taśmy, które fakturą i działaniem przypominają właściwości ludzkiej skóry, są antyalergiczne, oddychające i z jednej strony pokryte bezbarwnym, akrylowym klejem. Plastry kinesiotaping nie krepują ruchów i w przeciwieństwie do wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym zapewniają skutki ciągłe, zauważalne przez cały czas stosowania taśm. Przy wielu kontuzjach jest to o wiele bardziej wydajna i mniej kosztowna metoda, niż seria zabiegów fizjoterapeutycznych.

Można wyróżnić:

  • taping kolana;
  • taping kostki;
  • taping stawu skokowego;
  • taping barku;
  • taping nadgarstka.

Stosuje się również kinesiotaping w ciąży, taping na koślawą stopę u dziecka, taping rwy kulszowej, na rynku możesz także spotkać plastry do tapingu twarzy.
Zastanawiasz się jak taping może pomóc na łokieć tenisisty? Sposób klejenia plastrów, oparty na kinezjologii i przebiegu mięśni w ciele przyspiesza krążenie krwi w organizmie, co wpływa na zmniejszenie bólu i ułatwia drenaż limfatyczny w tym miejscu, co zmniejsza obrzęk kontuzjowanej części ciała.

Plastry kinesiotaping – jak wybrać właściwe?

Plastry do tapingu dostępne na rynku znajdziesz w różnych rozmiarach (szerokościach) i kolorach; wybór plastra będzie zależny od tego, w jakich celach chcesz stosować kinesiotaping. Co oznaczają kolory taśm? Mają jedynie właściwości upiększające, barwa plastra nie wpływa na jego właściwości lecznicze, każdy plaster działa w ten sam sposób.

Aby stosowanie kinesiotapingu i plastrów było jak najbardziej skuteczne, najlepiej udać się do specjalisty, który dobierze plastry odpowiedniej szerokości i przyklei je do Twojej skóry w optymalny sposób.

Na rynku znajdziesz taśmy o szerokości od 2 do 10 cm. 5 cm to najpopularniejszy rozmiar kinesiotapingu, dostępny w praktycznie każdym sklepie. Taśmy zazwyczaj są sprzedawane w rolkach o długości 5 metrów.

Pozostaje pytanie, jakie wady posiada kinesiotaping. Skutki uboczne stosowania tej metody wynikają przede wszystkim ze stosowania plastrów bez nadzoru specjalisty. Zbyt długie noszenie tapingu może spowodować podrażnienie skóry lub zaburzenia w Twoich ruchach i sprawowaniu nad nimi kontroli. Znaczącym przeciwskazaniem do stosowania kinesiotapingu jest alergia na klej, jednak odsetek osób nietolerujących kleju akrylowego jest niewielki. Innymi przeciwskazaniami do stosowania tapingu są wszelkie zaawansowane zmiany skórne, takie jak choroby skóry (np. łuszczyca) lub trudno gojące się rany (lub takie, które jeszcze nie są w pełni wyleczone), przez które naklejenie plastra może wywołać jeszcze większe zmiany i uszkodzenia naskórka.

Rozwiń opis Zwiń opis