Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Deskorolki i longboardy

Deskorolki – aktywność i doskonała zabawa razem ze Sportano.pl

Jazda na deskorolce to świetny sport zarówno dla dzieci, jak i nastolatków lub dorosłych. Sklep Sportano oferuje deskorolki przeznaczone do różnych stylów jazdy i zakresu umiejętności. Niezależnie od tego, czy skateboarding uprawiasz profesjonalnie, czy amatorsko, postaw na wysokiej jakości modele, które znajdziesz w naszym asortymencie. Ich podzespoły zapewnią Ci precyzyjną kontrolę deskorolki, zwrotność, przyczepność, amortyzację oraz niepowtarzalny komfort jazdy.

Klasyczna, elektryczna, fiszka lub longboard – rodzaje deskorolek

W ofercie Sportano.pl znajdują się produkty przeznaczone do różnych stylów jazdy. Najpopularniejsza jest deskorolka klasyczna przeznaczona do skateboardingu. Model ten świetnie sprawdza się podczas jazdy technicznej, poruszania się po rampach i wykonywania różnorodnych trików.

Deskorolki longboard są dłuższe od klasycznego modelu. Tego typu produkt przeznaczony jest do stromych zjazdów i jazdy w terenie. Szersze i cięższe deskorolki wyposażone są w miękkie i duże kółka, które cechuje poprawiona przyczepność do podłoża, usprawniająca poruszanie się po nierównej powierzchni.

W ostatnim czasie popularne stały się również deskorolki fiszki. Model fishboard charakteryzuje się małym rozmiarem i niską wagą. Konstrukcja tej poręcznej deskorolki sprawia, że jest ona bardzo zwrotna i dobrze reaguje na ruchy użytkownika. Dzięki dużym kółkom zapewnia też wysoką amortyzację i tłumi nierówności.

Deskorolka elektryczna, podobnie jak waveboard, różni się od reszty modeli tym, że zamontowano w niej tylko dwa kółka. Elektryczny wariant ma także inny system napędowy. Deskorolka nie wymaga odpychania się za pomocą nogi, ponieważ porusza się dzięki akumulatorowemu silnikowi. Za sterowanie zazwyczaj odpowiada balans ciała użytkownika.

Sklep Sportano.pl posiada w swojej ofercie deskorolki marek takich jak Mechanics, Razor czy Street Surfing. Modele skaterskie, longboardowe czy elektryczne powstały z trwałych tworzyw zapewniających solidność konstrukcji, stabilność i dopasowaną do stylu jazdy zwrotność. Jakościowe wykonanie i odpowiednie dobranie wszystkich podzespołów sprawia, że właściciel deskorolki uzyskuje najwyższy komfort jazdy.

Blat, kółka, grip lub truck – jak zbudowana jest deskorolka?

Deskorolka składa się z kilku podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest blat, czyli główna część, na której stoi skater. W nomenklaturze przyjęło się, że przód blatu nazywa się nose, a jego tył nosi miano tail. Na wierzchu blatu znajduje się grip, czyli samoprzylepny papier ścierny odpowiadający za przyczepność obuwia do deskorolki. Kolejne części składowe to trucki – metalowe wsporniki, które umożliwiają skręcanie deskorolki. Trucki łączą blat z kółkami, które mogą mieć różny rozmiar i twardość.

Jak wybrać właściwą deskorolkę dla początkujących w sklepie z deskorolkami?

Wybierając deskorolkę, należy zastanowić się nad preferowanym stylem jazdy. Warto zwrócić uwagę na wymiary modeli, pamiętając, że krótkie deskorolki są bardziej zwrotne, a długie osiągają większe prędkości. Wpływ na szybkość modelu ma także rodzaj łożysk, który oznacza się skalą ABEC. Im wyższy stopień ABEC, tym lepszy przekaz siły, a co za tym idzie większa wydajność i prędkość.


Przy wyborze pierwszej deskorolki, warto postawić na model o średniej szerokości i kilkuwarstwowym blacie, który zapewni wytrzymałość i stabilność konstrukcji. Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest wielkość kół. Mniejsze koła są lepsze do wykonywania tricków, a większe do szybkiej jazdy po nierównych nawierzchniach. W kwestii twardości kół należy pamiętać, że miękkie modele mają wyższą przyczepność, a twarde lepszy ślizg, przydający się podczas ewolucji.


Kupując deskorolkę, zainteresuj się także truckami, które powinny być solidne, zwrotne, dobrze wycentrowane i dopasowane do planowanej aktywności pod względem szerokości. Szerokie trucki przeznaczone są do długich tras, a węższe sprawdzą się na rampie lub bowlu. Najwęższe będą odpowiednie do wykonywania trików na flacie, czyli płaskiej powierzchni.

Rozwiń opis Zwiń opis