Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Stoły do tenisa stołowego

Stół do ping-ponga – wybierz właściwy ze sklepem Sportano

Tenis stołowy to świetna forma rekreacji i jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych – również w Polsce. Popularnego ping-ponga uprawia się nie tylko na zewnątrz w cieplejszych miesiącach roku: sprawdza się też jako rozrywka w domowym zaciszu.

Przy wyborze odpowiedniego stołu ważne jest dokładne zapoznanie się z tym, jakie wymiary stołu do ping-ponga umożliwią najbardziej komfortową grę. Kolejnym elementem, o którym należy pamiętać, jest stabilność: bez niej gra będzie niezwykle uciążliwa. Stabilne podparcie zapewniają stelaże, dzięki którym stół zachowuje równowagę. Wykonanie z wysokiej klasy materiałów sprawi zaś, że Twój stół do ping-ponga wytrzyma więcej niż jeden sezon. Odpowiednio dobrane stelaże ułatwią też składanie i transport stołu, co może mieć znaczenie, gdy lubisz grać na zewnątrz.

Niezależnie od tego, czy lubisz grać w domu, czy też na świeżym powietrzu, rekreacyjnie czy profesjonalnie – ze Sportano.pl wybierzesz stół odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb. W ofercie sklepu znajdziesz produkty, które gwarantują wytrzymałość oraz stabilność stołu do tenisa stołowego.

Stoły do tenisa stołowego – jak wybrać właściwy model?

Pierwszym czynnikiem, który pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, jaki stół do ping-ponga wybrać, jest miejsce, gdzie będzie on użytkowany i przechowywany. Jest to ważne ze względu na jakość materiałów wykorzystanych do samego blatu, jak i dodatki dołączone do stelaży, które umożliwią Ci łatwy transport. Stoły do ping-ponga dzielą się na te używane na zewnątrz (typu outdoor) oraz wewnętrzne (indoor), z których korzystasz pod dachem.

Stół do ping-ponga zewnętrzny jest przeznaczony do rozgrywek prowadzonych na powietrzu. Są to produkty, w których stosuje się specjalne materiały chroniące przed działaniem czynników atmosferycznych, np. wiatru czy deszczu. Ich stelaże są wykonane z wytrzymałego metalu, a nogi grubsze od wariantów stosowanych w domu. Często stoły zewnętrzne wyposażone są także w powłokę odbijającą promienie słoneczne w taki sposób, aby uczestnicy gry mogli bezproblemowo prowadzić rozgrywkę.

Stół do ping-ponga, z którego korzysta się w domu, jest wariantem lżejszym i lepiej przystosowanym do użytkowania domowego. Nie posiada on wzmacnianych nóg ani specjalnej konstrukcji, dzięki czemu można go łatwiej przenieść w inne miejsce.

Poza miejscem użytkowania należy pamiętać o możliwości składania większości stołów. Na rynku można spotkać produkty zarówno składane, jak i nie. Składane stoły do ping-ponga są z reguły cięższe, ale ich transport czy przechowywanie jest łatwiejsze niż w przypadku jednoelementowych produktów. Stoły jednolite wymagają o wiele większej przestrzeni w ich magazynowaniu niż warianty wieloelementowe. Plusem składanych stołów jest też możliwość gry w pojedynkę.

Przykładem takiego stołu są produkty marki Kettler, które dzięki wieloelementowej budowie świetnie sprawdzą się w treningu domowym w pojedynkę. Stoły do ping-ponga firmy Cornilleau, również przeznaczony do użytku domowego, to kolejne warte uwagi modele – przechowywanie piłeczek czy rakietek do tenisa stołowego nie będzie stanowić z nim żadnego problemu. Do rozgrywek prowadzonych na świeżym powietrzu przyda się natomiast stół od niemieckiego producenta Schildkröt. Jakość i estetyka wykonania zapewnią Ci komfort nawet w najtrudniejszych partiach gry.

Stoły do ping-ponga – jakie mają wymiary?

Każdy stół do tenisa stołowego powinien spełniać określone normy dotyczące jego wymiarów. Najważniejszy jest blat, zatem minimalne wymiary stołu do ping-ponga to przynajmniej 160 centymetrów szerokości oraz znajdująca się w granicach 250-290 cm wysokość. Wyjątek stanowi stół do ping-ponga dla dzieci, którego wymiary dostosowane są do potrzeb najmłodszych.

Rozwiń opis Zwiń opis