Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Piłeczki do tenisa stołowego

Piłeczki do ping-ponga – wybierz właściwie ze sklepem Sportano

Tenis stołowy jest popularną grą dla dwóch lub czterech osób. Do rozgrywki tenisowego turnieju potrzebny jest stół z siatką, rakietki do tenisa stołowego oraz dobre piłeczki do ping-ponga. Piłki stanowią ważny element gry, ponieważ nadają rozgrywce dynamiki i płynności. To od budowy piłeczki zależy czystość odbicia, zaatakowanie po odpowiednim torze lotu czy siła rotacji, która utrudnia przeciwnikowi odbiór zagrywki. Dobre piłeczki do ping-ponga nie powinny posiadać widocznego szycia, czyli szwu łączącego dwie połówki piłki. Szycie może wpływać na niezamierzone zmiany linii lotu i zmniejszoną precyzyjność odbicia.

Przy kupnie piłeczek do tenisa stołowego warto wybrać modele o wysokiej jakości wykonania, a także o odpowiednio dobranych parametrach. Wymiary oraz właściwości piłek dopasowane są do ich przeznaczenia (trening lub turniej) oraz do umiejętności gracza. W ofercie Sportano znajdują się piłeczki znanych marek sportowych oraz modele o różnorodnym przeznaczeniu. Na półkach naszego sklepu można odnaleźć piłeczki do ping-ponga dla początkujących graczy, tych rekreacyjnych oraz profesjonalistów.

Piłeczki do ping-ponga – 1, 2 lub 3-gwiazdkowe. Co oznaczają gwiazdki i jak wybrać właściwie?

Wybór piłeczki do ping-ponga zależny jest od poziomu umiejętności gracza. Z innych modeli powinni korzystać początkujący amatorzy, średnio zaawansowani gracze i profesjonalni tenisiści. Do zakresu zdolności należy dopasować dynamikę piłeczki czy też poziom jej twardości. Aby ułatwić dobranie piłki do zdolności gracza, wprowadzono specjalne oznaczenia. Na piłeczkach umieszczana jest skala od 1 do 3, która określona jest za pomocą gwiazdek.

Piłeczki tenisowe z 1 gwiazdką są najbardziej podstawowym modelem, który służy głównie do nauki gry. Tego typu piłki są wolniejsze, przez co posiadają łatwiejszy do oceny tor lotu. Modele z 2 gwiazdkami to piłeczki tenisowe przeznaczone dla średnio zaawansowanych graczy. Będą one najlepszym wyborem dla osób, które znają podstawy tenisa stołowego i chcą podszkolić swoje umiejętności oraz dynamikę gry. Trzygwiazdkowe piłeczki do ping-ponga są najbardziej zaawansowanym modelem, który spełnia wszystkie oficjalne wymogi Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego i stosowany jest na profesjonalnych zawodach. Tego typu piłkami powinni grać tenisiści, którzy bardzo dobrze opanowali uderzenia i rotacje.

Średnica, kolory – poznaj podstawowe informacje o piłeczkach do ping-ponga

Wśród elementów dywersyfikujących piłeczki do ping-ponga należy wskazać ich wielkość, czyli wymiar średnicy. Standardowa piłka turniejowa powinna mieć średnicę liczącą 40 mm. Zatwierdzenie tego wymiaru przez MFTS sprawiło, że większość sprzedawanych piłek przybrała właśnie taki rozmiar. Nie jest to jednak jedyny dostępny wymiar piłeczek, z którym można spotkać się na rynku.

Piłeczki do ping-ponga mogą mieć mniejsze średnice liczące 38 lub nawet 35 mm. Wymiar, jakim jest średnica piłki do tenisa stołowego, wpływa na dynamikę odbicia oraz rotację piłeczki. Im mniejsza jest średnica, tym piłka do ping-ponga jest szybsza oraz bardziej podatna na podkręcenia. Taki typ piłek sprawdza się w grze ofensywnej i przy zaawansowanych umiejętnościach tenisisty.

Kupno piłek do tenisa stołowego wiąże się również z wyborem koloru modelu. Najczęściej spotyka się piłeczki o barwie białej lub pomarańczowej. Są to kolory zatwierdzone przez MFTS i dopuszczone do turniejowych rozgrywek. Wybór koloru piłki powinien być zdeterminowany przez barwę stołu do tenisa stołowego. Do gry na zielonym stole używa się białych piłek. Natomiast gdy stół jest niebieski, odbija się piłką pomarańczową. Na sklepowych półkach można też znaleźć dwukolorowe piłeczki do ping-ponga, które są pomocne podczas nauki zagrywek rotacyjnych.

Rozwiń opis Zwiń opis