Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Zapięcia rowerowe

Zapięcia i zabezpieczenia rowerowe – wybierz właściwe rozwiązanie w sklepie Sportano

Kategoria Zabezpieczenia rowerowe na Sportano.pl to miejsce, w którym znajdziesz produkty pozwalające zabezpieczyć rower przed kradzieżą i nie tylko. Kupisz tu najlepsze i sprawdzone zapięcia rowerowe od czołowych producentów branży. Jeśli zatem zależy Ci na jak najwyższym poziomie bezpieczeństwa swojego roweru, jesteś w dobrym miejscu. Pozwól nam zadbać o ochronę Twojego jednośladu!

Zapięcia i zabezpieczenia rowerowe – jak wybrać właściwe?

Zastanawiasz się, jakie zapięcie rowerowe wybrać? Przy zakupie zabezpieczenia do roweru warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Zapięcia różnią się między sobą stopniem ochrony, który są w stanie zapewnić. Z tego powodu warto dopasować zabezpieczenie do warunków, w jakich będzie użytkowane. W centrach dużych miast powinno się stosować zapięcia rowerowe o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Szczególnie wtedy, gdy rower pozostaje na długi czas bez opieki właściciela. Na wsiach czy obrzeżach miast, gdzie ruch jest znacznie mniejszy, zabezpieczenia rowerowe nie muszą być aż tak zaawansowane. Wiąże się to często także z ich niższą ceną.

Bardzo ważny jest czas. Im dłużej rower przebywa bez nadzoru, tym lepsze powinno być jego zabezpieczenie. Niekiedy złodziej może zaobserwować, że rower regularnie pozostaje bez opieki pod szkołą czy biurowcem i łatwiej będzie mu zaplanować kradzież. Zaawansowane zabezpieczenie rowerowe znacznie zmniejszy ryzyko nieszczęścia. Zapięcia sprawdzą się także w czasie niesprzyjających warunków pogodowych – mogą uchronić rower np. przed porwaniem przez silny wiatr. W ochronie jednośladu ważne jest nie tylko zapięcie rowerowe, ale także to, jak i do czego zostało przymocowane. Warto wybierać solidne i stabilne stojaki czy poręcze, które trudno naruszyć. Zabezpieczenia rowerowe muszą być ciasno i porządnie przypięte – najlepiej i do ramy, i do koła. Zwróć uwagę także na wagę zapięć – w przypadku dzieci zabezpieczenia powinny być dość lekkie i nieskomplikowane w obsłudze. Zaawansowani, dorośli kolaże z drogim sprzętem powinni stawiać na cięższe, bardziej zaawansowane zapięcia rowerowe.

Z alarmem, na szyfr – rodzaje zapięć i zabezpieczeń rowerowych

Aby wybrać najlepsze zapięcie rowerowe, idealnie dopasowane do własnych potrzeb, musisz poznać rodzaje zabezpieczeń, jakie możesz spotkać na rynku. W Sportano oferujemy wysokiej klasy zapięcia rowerowe od doświadczonych producentów, takich jak ABUS, ONGUARD czy Trelock. Co znajdziesz w naszym sklepie? Pierwszy typ zapięcia rowerowego to linka – najprostsza w obsłudze, lekka i dobra do krótkotrwałych zabezpieczeń. Bardzo popularny typ zabezpieczeń to U-Lock w kształcie kłódki – może być dość ciężki, ale to jedno z najskuteczniejszych rodzajów zapięć rowerowych. Bardzo skuteczne są też łańcuchy zabezpieczające – mają konstrukcję osłoniętą wytrzymałym materiałem, który dodatkowo utrudnia przecięcie. Często spotyka się zapięcia rowerowe składane – wykonane ze stali, zapinane na klucz. Ich konstrukcję łatwo dopasować do roweru, a dzięki możliwości złożenia łatwo jest je ze sobą przewozić.

Wśród najnowocześniejszych modeli zabezpieczeń rowerowych spotyka się m.in. zapięcia rowerowe z alarmem, a także zapięcia rowerowe na szyfr. Te pierwsze charakteryzują się uruchamianiem sygnału dźwiękowego w sytuacji, gdy wykryją nietypowy ruch lub próbę odpięcia od roweru. Drugie natomiast można rozpiąć za pomocą specjalnego kodu. Do ich obsługi konieczna jest tylko wiedza, jak ustawić szyfr w zapięciu rowerowym i zapamiętanie wybranych cyfr. Dzięki temu nie trzeba nosić ze sobą klucza potrzebnego do otwierania wielu innych typów zabezpieczeń rowerowych. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego sprzętu i wybierz zapięcia oraz inne części i akcesoria rowerowe w Sportano!

Rozwiń opis Zwiń opis