Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

HEAD

Rakiety tenisowe

Rakiety do tenisa ziemnego: najwyższy poziom treningu na korcie ze Sportano

Kategoria Rakiety do tenisa ziemnego na Sportano.pl dzięki szerokiej ofercie pozwala na dobranie idealnego dla siebie sprzętu. Zastanawiasz się jaka rakieta do tenisa będzie dopasowana do Twoich potrzeb? Na Sportano.pl odnajdziesz ogromny wybór rakiet zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych tenisistów. Nasi eksperci wyselekcjonowali artykuły premium od marek światowej klasy, które spełniają wymagania nawet najbardziej zaangażowanych sportowców.

Jaką rakietę do tenisa ziemnego wybrać? Porady dla kupujących

Jak wybrać odpowiednią rakietę do tenisa? Stosując się do kilku wskazówek, z pewnością dobierzesz idealny dla siebie sprzęt. Warto pamiętać, że rozmiary rakiet podawane są najczęściej w calach, jednak można się też spotkać z oznaczeniem podanym w centymetrach kwadratowych.

Wybierając pierwszą rakietę, warto wcześniej zapoznać się z materiałem, z którego ona powstała. Dodatkowym aspektem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest rozmiar. W zależności od poziomu zaawansowania dobrze dobrana rakieta będzie się różnić wielkością główki.

Spośród materiałów, z których tworzone są rakiety, wyróżnia się grafit i aluminium, a także ich kompozyty. Pierwszy jest wyjątkowo lekki i dobrze pochłania drgania. Najczęściej wybierany jest przez doświadczonych tenisistów. Rakieta do tenisa z aluminium cechuje się wyższą wagą, jednak jest optymalnym wyborem dla początkujących.

W przypadku niepewności, jaka rakieta do tenisa będzie odpowiadać Twoim potrzebom, nasi eksperci gotowi są pomóc w dopasowaniu sprzętu.

Rakieta do tenisa dla początkujących

Wybierając swoją rakietę, początkujący powinni skupić się na dobraniu odpowiedniej długości, która powoli rozwijać im swoje umiejętności. Nieodpowiednie dostosowanie wielkości główki i długości uchwytu może skutkować wyjątkowo niekomfortową rozgrywką.

Szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar główki – początkującym poleca się rakiety o powierzchni do 103 cali kwadratowych – jest to średniego rozmiaru, optymalna rakieta do tenisa. Zaawansowani sportowcy dzięki doświadczeniu mogą dobrać rozmiar odpowiadający ich umiejętnościom i strategiom gry. Długość rakiety zależna jest od wieku początkującego. Rozmiary dla dorosłych zaczynają się od długości 27 cali i takie są też najczęściej stosowane.

Rakiety do tenisa ziemnego dla średniozaawansowanych

Średniozaawansowani tenisiści mogą wybrać rakietę o mniejszej główce. Daje ona mniejszą siłę uderzenia, jednak zwiększa nad nią kontrolę. Dodatkowo waga całej rakiety może zostać podwyższona. Tenisiści, którzy wciąż kształtują swój warsztat, na tym etapie często zmieniają materiał, z którego stworzona jest ich rakieta do tenisa.

Profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego

Profesjonalni tenisiści, dobierając rakiety do swoich indywidualnych potrzeb, kierują się głównie kontrolą, jaką mają nad mocą uderzenia. Kiedy przychodzi do zmiany sprzętu, na etapie bycia profesjonalistą najlepiej zwrócić uwagę na swoje wyniki i problemy pojawiające się na korcie.

Często ważne jest poprawienie naciągu rakiety tenisowej – może to diametralni zmienić Twoje poczucie kontroli podczas gry. Profesjonaliści najczęściej decydują się na znacznie mniejsze główki – zwykle poniżej 100 cali i węższą ramę. Jeśli natomiast zmagasz się z problemem zbyt małej siły uderzenia, wypróbuj rakietę o główce powyżej 100 cali, eliptycznym przekroju i niewiele grubszej ramie. 

Najlepsze rakiety do tenisa ziemnego od znanych marek

Najlepsze, starannie wyselekcjonowane przez ekspertów rakiety do tenisa zapewnią najwyższej jakości przeżycia na korcie. Precyzyjnie dobrane materiały wspierają mnożenie osiągów, a konstrukcje o odpowiedniej wadze nie wstrzymują rozwoju warsztatu tenisisty. Marki premium takie jak BABOLAT, Dunlop, HEAD, Tecnifibre, Wilson, YONEX oferują wysokiej klasy rakiety do tenisa ziemnego najlepszej jakości.

Rozwiń opis Zwiń opis