Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

PUMA

Puma

Początki marki Puma sięgają lat 20. XX wieku, kiedy to dwaj bracia – Rudolf i Adolf Dasslerowie, prowadzący dotychczas wspólną, znaną już wówczas dobrze w świecie sportowym fabrykę obuwia, poróżnili się i postanowili pójść innymi drogami, zakładając własne firmy obuwnicze. Adolf jest ojcem adidasa, a Rudolf marki Puma, która narodziła się dokładnie 1 października 1948 roku. 

W szybkim tempie od powstania firma nabiera rozgłosu za sprawą pierwszego modelu obuwia piłkarskiego Puma Atom, udoskonalanego później na potrzeby zawodników reprezentacji RFN. W ciągu zaledwie kilku lat w butach od Pumy bite są rekordy świata (w biegu na 100 metrów przez Heinza Fütterera) oraz zdobywane medale olimpijskie - złoto Armina Hary’ego, Abebe Bikila, Gastona Roelantsa i Mary Rand. Co więcej, w 1970 roku znany piłkarz Pelé zdobywa w korkach Puma King tytuł mistrza na Mundialu. 

W tym czasie Puma poszerza swój asortyment także o odzież sportową, a później w 1985 roku opracowuje pierwszy na świecie model obuwia z nowoczesnym systemem amortyzacji Running System, łączący w sobie wiele warstw materiału po to, aby zapewniać wsparcie i stabilizację każdego ruchu użytkownika. Ponadto Puma jako pierwsza sportowa marka zawiera współpracę ze znaną projektantką Jil Sander, z którą wspólnie opracowują lifestylowe sneakersy Puma dla różnych użytkowników. 

Przez wiele lat marka nieustannie się rozwijała i opracowywała najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stosowane zarówno w obuwiu, jak i odzieży przeznaczonej do różnych dyscyplin sportowych. Obecnie w szerokim asortymencie marki Puma znaleźć można produkty dedykowane piłkarzom, biegaczom, tenisistom, a nawet golfistom. W internetowym sklepie sportowym Sportano.pl wybierzesz dla siebie najlepsze produkty Puma niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym sportowcem.  

Rozwiń opis Zwiń opis