Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

SCARPA

SCARPA

Choć marka Scarpa powstała w 1938 roku, to jej rozwój przypadł na rok 1956, kiedy to przeszła w ręce włoskiej rodziny Parisotto. Od początku swojego istnienia marka gromadziła wokół siebie profesjonalnych szewców, którzy swoje praktyczne doświadczenie przekuwali w produkcję innowacyjnych butów. Stosunkowo szybko w porównaniu do innych marek w obuwiu Scarpa zastosowano kultową dziś membranę Gore-Tex® oraz inne nowoczesne materiały, które przyniosły marce szczególny rozgłos i stały się kamieniem milowym dla jej rozwoju. Obecnie Scarpa jest jednym z wiodących liderów w produkcji specjalistycznych butów trekkingowych, wysokogórskich oraz wspinaczkowych. W 2005 roku włoski producent otworzył swoją nową siedzibę na rynku zagranicznym – w Ameryce Północnej. 

W latach 70. Scarpa wypuściła do sprzedaży profesjonalne buty do narciarstwa alpejskiego, które szybko zrewolucjonizowały rynek i stały się wyznacznikiem do ich dalszej produkcji. Niedługo później światło dzienne ujrzały także plastikowe buty do wspinaczki, z których korzystali na całym świecie znani himalaiści i alpiniści. 

Firma wykorzystuje w swoich produktach wiele nowoczesnych technologii, jak BI-TENSION, Vibram, ACTIVImpact oraz SCARPA Sock Fit DV, które dbają o ich wytrzymałość oraz znacznie poprawiają komfort ich użytkowania. Asortyment Scarpa obejmuje wiele kolekcji obuwia przeznaczonych do różnych aktywności fizycznych. Są to m.in. modele podejściowe Zodiac, hikingowe Mojito Hike GTX, turystyczne Highball oraz miejskie Mojito

W 2021 roku Scarpa przedstawiła światu Zielony Manifest (“Green Manifesto”), gdzie zadeklarowała, że będzie dążyć w ciągu najbliższych lat do jak najbardziej zrównoważonej produkcji, stawiać na europejskie i certyfikowane materiały oraz wytwarzać w duchu zero waste, zmniejszając tym samym znacznie emisję dwutlenku węgla do atmosfery. 

Rozwiń opis Zwiń opis