Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Sanki i ślizgacze

Sanki i ślizgacze dla dzieci i dorosłych na Sportano.pl

Sanki i ślizgacze to idealne wyposażenie do zimowej rekreacji i różnych aktywności na śniegu. Uwielbiają je przede wszystkim dzieci, dlatego sprzęt musi cechować się wysoką jakością i wykończeniem gwarantującym bezpieczeństwo. W Sportano.pl oferujemy sanki i ślizgacze dla dzieci i dorosłych z dodatkowym wyposażeniem, odpowiednimi certyfikatami, a także liczne akcesoria podnoszące komfort oraz zapewniające dodatkowe możliwości i wrażenia z użytkowania. 

Sanki drewniane i plastikowe

Biorąc pod uwagę materiał, z którego są wykonane, do wyboru mamy dwa rodzaje sanek: sanki drewniane i sanki plastikowe.

Sanki drewniane posiadają szeroko umieszczone płozy z podbiciem ze stali nierdzewnej. Zapewniają one dużą stabilność i przyczepność nawet podczas dynamicznej jazdy, a także wieloletnią trwałość. Ponadto, ochronne nakładki za przodzie sanek zabezpieczają je przed przypadkowymi uderzeniami. Sanki drewniane mają dużą tolerancję obciążenia, dzięki czemu mogą korzystać z nich nawet dwie dorosłe osoby. Wykonane są z wysokiej jakości lakierowanego drewna, które nadaje im klasyczny wygląd oraz szlachetność.

Sanki plastikowe mają bardzo wytrzymałą, a jednocześnie lekką konstrukcję. Profilowane płozy sprawiają, że nadają się one do szybszej jazdy czy wyścigów na śniegu. Zastosowane w nich antypoślizgowe nakładki umożliwiają pewne oparcie nóg, a metalowe listwy na spodzie odpowiadają za płynny ruch sanek nawet na twardym śniegu. 

Przegląd najlepszych sanek w sklepie Sportano

W Sportano.pl stawiamy na najwyższą jakość sprzętu, dlatego oferujemy jedynie najlepsze modele sanek. Za ich wytrzymałość i funkcjonalność dbają takie marki, jak: Humbaka, Prosperplast czy Hamax. Gwarantują wysoką klasę użytych materiałów, dzięki czemu sanki cechują się dużą odpornością na niskie temperatury, nawet do -28 stopni Celsjusza. O bezpieczeństwie tych modeli sanek świadczą natomiast odpowiednie certyfikaty, np. CE i TÜV GS. To specjalne oznaczenie m.in. sprzętu technicznego czy sportowego, potwierdzające spełnianie europejskich wymogów ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Produkty o certyfikacji TÜV GS poddawane są regularnym nadzorom instytucji chroniących prawa i dobro konsumenta. Dotyczą one jakości, wytrzymałości czy braku szkodliwości użytych materiałów. Sanki posiadające odpowiednie oznaczenia są więc w 100% bezpieczne i dostosowane do zimowych aktywności na śniegu.

Sanki z oparciem

Do rekreacyjnej jazdy najlepsze będą sanki z oparciem. Dzięki temu elementowi komfort jazdy jest jeszcze wyższy, a osoby korzystające ze sprzętu chronione są przed spadnięciem z sanek, np. podczas gwałtownych manewrów czy hamowania. Profilowane płozy i metalowe podbicia sprawiają, że jazda jest płynna i cicha, nawet na mniej ośnieżonej nawierzchni.

Sanki z kierownicą

Z kolei do wyścigów i jazdy o wyższej prędkości świetnie nadawać się będą sanki z kierownicą lub nartosanki. Zastosowana w nich polietylenowa konstrukcja sprawia, że są wyjątkowo lekkie i zwrotne. A kierownica pozwala sterować płozami w ich przedniej części. Co więcej, wiele modeli zostało wyposażonych m.in. w sznurek do ciągnięcia i klakson, co sprawi dodatkową radość najmłodszym.

Sanki składane

Sanki składane doskonale sprawdzą się przy wyjazdach i dalszych podróżach. Zastosowany w nich mechanizm pozwala na szybkie złożenie całej konstrukcji, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. Dzięki temu zajmują mniej miejsca. Ułatwia to ich przechowywanie, przenoszenie czy transport w samochodzie. Odpowiednia blokada dba z kolei o to, by sanki nie złożyły się samoczynnie podczas jazdy.  

Ślizgacze i jabłuszka do zjeżdżania

Do zabaw na śniegu idealne będą także ślizgacze i jabłuszka do zjeżdżania z ośnieżonych górek i wzniesień o różnych stopniu nachylenia i wysokości. Ich specjalnie wyprofilowana konstrukcja z tworzyw sztucznych zapewnia wygodę oraz stabilność, a dodatkowe uchwyty pomagają w sterowaniu podczas jazdy. W zależności od wybranego modelu można używać ich w różnych pozycjach, np. siedzącej lub pochylonej. Wiele z nich posiada dodatkową linkę, która może służyć do ciągnięcia lub przymocowania do sanek. Wszystkie są lekkie i poręczne, co umożliwia ich łatwe przenoszenie. 

Akcesoria do sanek: oparcia, linki i inne 

Na Sportano.pl znajdziesz wiele akcesoriów, którymi uzupełnisz wyposażenie sanek lub dodasz im nowej funkcjonalności. Oparcia zapewnią wygodną pozycję, poprawiając komfort jazdy. Linki z wytrzymałych materiałów i z ergonomicznymi rękojeściami ułatwią wciąganie sanek pod górę lub ciągnięcie ich po śniegu. Dodatkowe elementy mają zawsze wspólną zaletę: można je w łatwy sposób zamontować i zdemontować, w zależności od aktualnej potrzeby. 

Rozwiń opis Zwiń opis