• Darmowa dostawa
 • 30 dni na zwrot
 • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Termosy

Produkty: 52

Zobacz jako
 1. Termos Tatonka H&C Stuff srebrny 4150.000
  129,99 zł
  Od 99,99 zł
  450 ml 750 ml 1000 ml

  3

 2. Termos Coleman srebrny 204507
  124,99 zł
  99,99 zł
  0.75 l

  1

 3. Termos Alpinus Sahara 700 ml czarny
  99,99 zł
  89,99 zł
  700 ml

  1

 4. Termos Alpinus Sahara 500 ml czarny
  79,99 zł
  69,99 zł
  500 ml

  1

 5. Termos Alpinus Sahara 1000 ml czarny
  119,99 zł
  104,99 zł
  1000 ml

  1

 6. Termos Coleman srebrny 204508
  139,99 zł
  119,99 zł
  1 l

  1

Termosy – trwałe i długo trzymające ciepło modele w sklepie Sportano 

Termosy długo utrzymują temperaturę napoju lub posiłku, dlatego sprawdzą się wszystkim tym, którzy przemierzają szlaki górskie lub wybierają się na całodniowe biwakowanie. Ze Sportano wyposażysz swój ekwipunek w same praktyczne i jakościowe sprzęty. U nas znajdziesz termosy na herbatę, kawę czy modele obiadowe utrzymujące długo ciepło od profesjonalnych marek takich jak Carp Spirit, Coleman, Jack Wolfskin, Kambukka, Salewa czy Tatonka

Termosy turystyczne, obiadowe, na zupę lub do kawy – rodzaje termosów 

Stalowe termosy turystyczne posiadają dwie warstwy, dzięki czemu są w stanie przez bardzo długi czas utrzymać pierwotną temperaturę napoju (w profesjonalnych termosach temperatura zaczyna spadać dopiero po około 12 godzinach). Pełnią funkcję termosu na herbatę lub kawę, dzięki czemu w podróży masz możliwość wypicia ciepłego napoju. Wyposażone są w różne systemy zamykania - jedne mają klasyczny korek z uszczelkami, a drugie posiadają automatyczne nakrętki, które wystarczy wcisnąć, aby móc się napić.  

Podczas wędrówki górskimi szlakami ważne jest dostarczanie swojemu organizmowi energii. Spożycie na szlaku ciepłego posiłku przygotowanego w domu zagwarantuje termos obiadowy, który dzięki podwójnej izolacji, jest w stanie utrzymać ciepło obiadu aż do 9 godzin. Termos na obiad jest zdecydowanie niższy i szerszy od takiego do napojów oraz posiada płaską, zakręcaną pokrywkę. Dodatkowo termos na jedzenie posiada zintegrowany z nim odpowietrznik, który odpowiada za odprowadzanie pary i regulację ciśnienia. Dzięki temu nie zasysa się, a otwarcie go w każdej chwili jest zupełnie bezproblemowe. Tego rodzaju termos można zabrać nie tylko na szlak, ale również użytkować na co dzień, zabierając jedzenie w każde dowolne miejsce.  

Termosy na kawę i herbatę oraz termosy na jedzenie – czym się różnią? 

Termosy na kawę i herbatę charakteryzują się przede wszystkim większą pojemnością niż kubki termiczne - można znaleźć wariant, który pomieści nawet 3 litry napoju. Materiał wykonania solidnego termosu to najczęściej stal nierdzewna, która świetnie izoluje temperaturę, a przy tym jest lekka. Dobrym rozwiązaniem są termosy, w których zakrętka może pełnić funkcję kubka. Dzięki temu górski ekwipunek ogranicza się do mniejszej ilości sprzętów do zabrania. 

Z kolei termosy na jedzenie charakteryzują się innym kształtem - szersze i niższe niż te tradycyjne. Posiadają odpowiedniej wielkości wlew, aby móc wygodnie wkładać i wyjmować jedzenie. Taki kształt pozwala także szybko wyczyścić naczynie z pozostałości po posiłku. Wykonane z podwójnego tworzywa, które wypełnia próżnia, odpowiadająca za utrzymanie ciepła wewnątrz.  

Jak wybrać właściwy termos? 

Wybierając termos na herbatę, kawę lub jedzenie, zwróć uwagę na materiał wykonania – zazwyczaj jest to stal nierdzewna, która charakteryzuje się wytrzymałością i dobrym utrzymaniem ciepła. Termos marki Jack Wolfskin posiada dodatkowo technologię Stainless Steel wykonaną ze stali szlachetnej, która nie zmienia smaku napoju. Z kolei termosy Salewa wykonane są w 100% z recyklingu i materiału wolnego od aluminium i BPA. Naczynia tej marki wyróżniają się również dobrymi właściwościami termicznymi – niektóre utrzymują napój do 24 godzin gorący lub 30 godzin zimny. Z kolei na jedzenie świetnie sprawdzą się termosy marki Kambukka z silikonowym spodem i wieczkiem posiadającym otwór odpowietrzający. Mogą utrzymać ciepło posiłku do 9 godzin. W Sportano znajdziesz termosy tego producenta w różnych rozmiarach i kolorach. 

Dopasuj naczynie również pod względem pojemności zarówno płynów, jak i jedzenia, aby móc komfortowo zabrać ze sobą napoje oraz posiłki na cały dzień wędrówki.  

Termosy – jak zadbać, by długo utrzymywały ciepło? 

Przede wszystkim należy zadbać o czystość i przechowywanie termosu, aby nie tylko utrzymywał ciepło, ale również charakteryzował się długotrwałym użytkowaniem. Po każdym użyciu zarówno termosu obiadowego, jak i na kawę lub herbatę, należy go odpowiednio wyczyścić. Pozostawienie naczynia brudnego będzie sprzyjało powstaniu osadu i nieprzyjemnego zapachu, co wpływa na działanie samego termosu. Następnie po umyciu musi zostać wysuszony i delikatnie przykryty wieczkiem, a na koniec schowany do szafki. Dzięki temu termos posłuży długie lata i nie straci swoich właściwości.  

Rozwiń opis Zwiń opis