Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Oświetlenie rowerowe

Oświetlenie rowerowe w sklepie sportowym Sportano

Bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem to aspekt, o który należy bezwzględnie zadbać. Jeśli poszukujesz trwałego, niezawodnego i skutecznego oświetlenia rowerowego, Sportano oferuje produkty uznanych w świecie rowerowym marek. Zajrzyj na Sportano.pl i jedź bezpiecznie – gdziekolwiek Cię koła poniosą!

Jakie oświetlenie do roweru wybrać?

Decydując się na zakup roweru, konieczne jest wyposażenie go w zestaw oświetlenia, dzięki któremu jazda będzie bezpieczniejsza. Warto wiedzieć, że w przypadku włączania się do ruchu wraz z innymi pojazdami na ogólnodostępnych drogach publicznych posiadanie odpowiedniego oświetlenia jest także wymagane przez prawo. Jakie lampki do roweru wybrać? Wszystko zależy od tego, w jakich miejscach będziesz jeździć na rowerze.

Lampki do roweru przednie

Oświetlenie rowerowe ostrzegawcze sprawdza się głównie w miejscach, w których widoczność pozostaje dobra niezależnie od pory dnia i nowy – np. na miejskich ulicach. Oświetlenie najniższej mocy sygnalizuje pozycję rowerzysty zazwyczaj tylko po zmroku, ale mocniejsze modele mogą być skuteczne również w dzień. Część z nich świeci światłem stałym, inne z kolei migoczącym.


Jeśli zastanawiasz się, jaka lampka do roweru nada się poza miastem, wybierz oświetlającą. Tego typu konstrukcje zapewniają dobrą widoczność w zróżnicowanym terenie. Na jazdę po drogach utwardzonych (np. po asfalcie) wystarczy lampka rowerowa świecąca z mocą 200 lumenów. Chcąc jeździć po ciemnych bezdrożach (np. w lesie), wybierz model, który świeci kilka razy mocniej. Najbardziej wydajne oświetlenie rowerowe świeci z mocą nawet 1000 lumenów.

Lampki do roweru tylne

Na dwa rodzaje dzieli się nie tylko przednie oświetlenie rowerowe. Tył roweru to miejsce, w którym często za sygnalizowanie położenia rowerzysty odpowiadają odblaski. Skuteczniejsze od nich będzie czerwone światło.


Tak jak lampki z przodu, oświetlenie rowerowe tylne może pracować w trybie ciągłym lub migotać. Ważne jest, by było na tyle mocne, by pojazd z tyłu zdążył zauważyć rowerzystę odpowiednio wcześniej. Dobrym wyborem jest zakup lampki, którą widać z odległości minimum kilku metrów.

Oświetlenie kół rowerowych

Choć boczne lampki LED do roweru mogą na pozór wydawać się jedynie efektownym gadżetem, mają jednak zastosowanie praktyczne. Są warte polecenia osobom, które często jeżdżą po drogach, po których poruszają się samochody. Boczne LED-y zapewniają świetną widoczność roweru podczas np. wyjeżdżania z drogi podporządkowanej lub skręcania na rondzie.

Zestaw oświetlenia rowerowego

Lampki rowerowe można kupować osobno. Dobrym pomysłem jest jednak zakup kompletu oświetlenia. Zaletą takiego rozwiązania jest posiadanie lampek o tej samej mocy (np. 300 lumenów) zarówno z przodu, jak i z tyłu. Co więcej, nierzadko taki zestaw będzie tańszy niż lampki kupione osobno.

Najlepsze oświetlenie rowerowe od profesjonalnych marek

W ofercie Sportano nie brak najwyższej jakości produktów od marek specjalizujących się w tworzeniu osprzętu rowerowego. W Sportano wybierać możesz spośród świateł od takich marek, jak m.in. Infini, Kellys, Lezyne i Topeak. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu każda z tych firm tworzy sprzęt, który posłuży użytkownikowi przez wiele lat.

Rozwiń opis Zwiń opis