• Darmowa dostawa
 • 30 dni na zwrot
 • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Oświetlenie rowerowe

Produkty: 134

Zobacz jako
 1. Lampa rowerowa tylna Knog Plus 12142
  89,99 zł
  79,99 zł
  20 lm

  1

 2. Lampka rowerowa tylna ATTABO LUCID 30
  119,99 zł
  65,99 zł
  OS

  1

 3. Lampka rowerowa przednia Knog PWR Road 12306
  469,99 zł
  399,99 zł
  700 lm

  1

 4. Lampka rowerowa tylna ATTABO LUCID 60
  169,99 zł
  109,99 zł
  OS

  1

 5. Lampka rowerowa przednia Knog PWR Rider 12057
  319,99 zł
  279,99 zł
  450 lm

  1

 6. Lampka rowerowa tylna ATTABO LUCID 180
  209,99 zł
  139,99 zł
  OS

  1

 7. Lampka rowerowa tylna ATTABO LUCID 120
  199,99 zł
  119,99 zł
  OS

  1

 8. Lampka rowerowa tylna ATTABO LUCID 100
  189,99 zł
  119,99 zł
  OS

  1

Oświetlenie rowerowe w sklepie sportowym Sportano

Bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem to aspekt, o który należy bezwzględnie zadbać. Jeśli poszukujesz trwałego, niezawodnego i skutecznego oświetlenia rowerowego, Sportano oferuje produkty uznanych w świecie rowerowym marek. Zajrzyj na Sportano.pl i jedź bezpiecznie – gdziekolwiek Cię koła poniosą!

Jakie oświetlenie do roweru wybrać?

Decydując się na zakup roweru, konieczne jest wyposażenie go w zestaw oświetlenia, dzięki któremu jazda będzie bezpieczniejsza. Warto wiedzieć, że w przypadku włączania się do ruchu wraz z innymi pojazdami na ogólnodostępnych drogach publicznych posiadanie odpowiedniego oświetlenia jest także wymagane przez prawo. Jakie lampki do roweru wybrać? Wszystko zależy od tego, w jakich miejscach będziesz jeździć na rowerze.

Lampki do roweru przednie

Oświetlenie rowerowe ostrzegawcze sprawdza się głównie w miejscach, w których widoczność pozostaje dobra niezależnie od pory dnia i nowy – np. na miejskich ulicach. Oświetlenie najniższej mocy sygnalizuje pozycję rowerzysty zazwyczaj tylko po zmroku, ale mocniejsze modele mogą być skuteczne również w dzień. Część z nich świeci światłem stałym, inne z kolei migoczącym.


Jeśli zastanawiasz się, jaka lampka do roweru nada się poza miastem, wybierz oświetlającą. Tego typu konstrukcje zapewniają dobrą widoczność w zróżnicowanym terenie. Na jazdę po drogach utwardzonych (np. po asfalcie) wystarczy lampka rowerowa świecąca z mocą 200 lumenów. Chcąc jeździć po ciemnych bezdrożach (np. w lesie), wybierz model, który świeci kilka razy mocniej. Najbardziej wydajne oświetlenie rowerowe świeci z mocą nawet 1000 lumenów.

Lampki do roweru tylne

Na dwa rodzaje dzieli się nie tylko przednie oświetlenie rowerowe. Tył roweru to miejsce, w którym często za sygnalizowanie położenia rowerzysty odpowiadają odblaski. Skuteczniejsze od nich będzie czerwone światło.


Tak jak lampki z przodu, oświetlenie rowerowe tylne może pracować w trybie ciągłym lub migotać. Ważne jest, by było na tyle mocne, by pojazd z tyłu zdążył zauważyć rowerzystę odpowiednio wcześniej. Dobrym wyborem jest zakup lampki, którą widać z odległości minimum kilku metrów.

Oświetlenie kół rowerowych

Choć boczne lampki LED do roweru mogą na pozór wydawać się jedynie efektownym gadżetem, mają jednak zastosowanie praktyczne. Są warte polecenia osobom, które często jeżdżą po drogach, po których poruszają się samochody. Boczne LED-y zapewniają świetną widoczność roweru podczas np. wyjeżdżania z drogi podporządkowanej lub skręcania na rondzie.

Zestaw oświetlenia rowerowego

Lampki rowerowe można kupować osobno. Dobrym pomysłem jest jednak zakup kompletu oświetlenia. Zaletą takiego rozwiązania jest posiadanie lampek o tej samej mocy (np. 300 lumenów) zarówno z przodu, jak i z tyłu. Co więcej, nierzadko taki zestaw będzie tańszy niż lampki kupione osobno.

Najlepsze oświetlenie rowerowe od profesjonalnych marek

W ofercie Sportano nie brak najwyższej jakości produktów od marek specjalizujących się w tworzeniu osprzętu rowerowego. W Sportano wybierać możesz spośród świateł od takich marek, jak m.in. Infini, Kellys, Lezyne i Topeak. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu każda z tych firm tworzy sprzęt, który posłuży użytkownikowi przez wiele lat.

Rozwiń opis Zwiń opis