Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Babolat

Historia francuskiej marki Babolat sięga 1875 roku, kiedy to jej założyciel Pierre Babolat opracowuje pierwsze naturalne struny jelitowe wykorzystywane w rakietach tenisowych. Było to na tamten moment duże odkrycie, które pozwoliło marce Babolat uplasować się na pierwszym miejscu wśród innych producentów sprzętu tenisowego. Firma nie poprzestała jednak na dotychczasowych osiągnięciach i cały czas ewoluowała, opracowując innowacyjne rozwiązania. W 1925 roku marka dokonała kolejnego przełomowego odkrycia i opracowała rewolucyjny naciąg Babolat VS, którzy wykorzystywany jest do dziś. 
 
W latach 50. marka staje się rozpoznawalna na całym świecie, a jej produkty docierają do najznamienitszych tenisistów. Wtedy też firma opracowuje pierwszą nylonową strunę Elascord oraz rozpoczyna ekspansję na zagraniczne rynki, m.in. do Włoch, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Skandynawii oraz Australii. Dekadę później marka wypuszcza do sprzedaży gotowe zestawy do gry w tenisa. Na przestrzeni lat Babolat nawiązał współpracę z wieloma sportowcami. Byli to Björn Borg, który wygrał 11 turniejów wielkoszlemowych, Yannick Noah, zwycięzca French Open w 1983 roku, a także Rafael Nadal, Fernando Gonzalez i Kim Clisters. 
 
Od samego początku swojego istnienia marka Babolat wyznacza nowe trendy w produkowaniu sprzętu tenisowego i opracowuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, które znajdują zastosowanie nie tylko w rakietach tenisowych, ale także rakiet do padla, badmintona oraz squasha. W ofercie firmy znajdują się także specjalistyczne piłeczki, a także profesjonalna odzież oraz obuwie. Obecnie Babolat jest jednym z największych producentów akcesoriów oraz sprzętów do sportów rakietowych, którego tradycja sięga początków zainteresowania tenisem na świecie.  

Rozwiń opis Zwiń opis