Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

uvex

Kaski rowerowe

Kask rowerowy – wybierz odpowiedni model w sklepie Sportano 

Kaski rowerowe na Sportano.pl to kategoria oferująca najlepsze produkty spośród dostępnych na rynku. Zgromadzone tu kaski na rower zostały wybrane przez doświadczonych ekspertów branży i pochodzą jedynie od sprawdzonych i zaufanych producentów. Wybór wysokiej jakości kasków rowerowych jest kluczem do zapewnienia sobie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i komfortu podczas uprawiania sportu. Zadbaj o siebie i pedałuj bezpiecznie razem ze Sportano, wybierając produkty od profesjonalnych marek jak Alpina, BELL, FOX, Giro, Kellys, Lazer, UVEX, Oakley, Leatt czy Alpinestars.   

MTB, full face, damskie i męskie – rodzaje i typy kasków rowerowych 

Kaski rowerowe można podzielić na kilka rodzajów. W zależności od przeznaczenia są to: kaski MTB, kaski rekreacyjne i kaski szosowe. Kask na rower MTB przeznaczony jest do jazdy górskiej i sprawdzi się nawet podczas ekstremalnych tras. Jego cechą charakterystyczną są spore otwory wentylacyjne i zwykle odpinany daszek. Kaski MTB występują w dwóch typach – jako kaski otwarte oraz kaski rowerowe full face. Do tych pierwszych można zaliczyć kask rowerowy enduro z solidnym wzmocnieniem z tyłu czaszki, drugie natomiast charakteryzują się także zabudowaniem części twarzy. W ten sposób zabezpiecza się szczękę przed obrażeniami. 

Kaski rowerowe przeznaczone do jazdy rekreacyjnej to kaski rowerowe miejskie. W porównaniu do modeli MTB mają one znacznie mniej otworów wentylacyjnych lub nie mają ich wcale. Odpowiadają za ochronę głowy przed skutkami ewentualnego upadku na mieście czy podczas rekreacyjnej wycieczki rowerowej. Są one dostępne w różnych wzorach i kolorach, a wielu użytkowników przy wyborze kieruje się właśnie designem modeli. Ostatni rodzaj kasków, kask rowerowy szosowy, to typ zbliżony budową bardziej do modeli MTB niż miejskich. Ma dość szerokie zastosowanie. Otwory wentylacyjne zapewniają cyrkulację powietrza odpowiednią zarówno do spokojnej jazdy za miastem, jak i do nieco bardziej dynamicznej jazdy rowerem szosowym. Większość modeli charakteryzuje się nieco szpiczastym, aerodynamicznym kształtem. Z kolei dla najmłodszych miłośników jazdy na dwóch kółkach, dostępne są kaski rowerowe dziecięce, które dopasowane są do mniejszych obwodów głowy, często z dużą ilością otworów wentylacyjnych i odblasków. 

Kaski rowerowe – jak wybrać modele dopasowane do własnych wymagań? 

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać kask rowerowy, przede wszystkim wybrany model musi zagwarantować najwyższy poziom wygody i ochrony podczas jazdy. Wybierając odpowiedni fason, zwróć uwagę na dopasowanie produktu do kształtu głowy i sposób zapięcia, a także regulację obwodu. Dzięki temu w każdej sytuacji kask skutecznie ochroni przed poważnymi urazami. Oprócz tego należy sprawdzić konstrukcję kasku, który składa się ze skorupy zewnętrznej i wewnętrznej. Najczęściej do jego budowy stosuje się technologię In-Mold, gdzie powłoka zewnętrzna połączona jest z wkładką piankową. Umożliwia to uzyskanie wytrzymałego produktu przy zachowaniu mniejszej wagi. Niekiedy poszczególne warstwy wykonane są z tworzyw sztucznych, co zapewnia trwałość produktów. 

Jak dobrać właściwy rozmiar kasku rowerowego? 

Przy zakupie kasku rowerowego najważniejszy jest rozmiar, gdzie obwód i dokładne parametry podawane są zazwyczaj w centymetrach. Obwód głowy trzeba mierzyć na wysokości czoła, nad uszami i na potylicy, a wynik powinien mieścić się w określonych ramach rozmiaru podawanego przed producenta. Kask rowerowy damski, męski czy dziecięcy nie może zsuwać się z głowy ani ruszać w trakcie jazdy. Warto zwrócić uwagę, że większość modeli kasków ma możliwość regulacji poprzez nie tylko paski stabilizujące, ale również system regulacji, gdzie za pomocą pokrętła dopasowuje się rozmiar kasku do głowy. Z kolei paski na brodzie i po bokach powinny być odpowiednio wyregulowane, aby nie uciskały i dobrze przylegały oraz trzymały kask na głowie.  

Jak wybrać kask rowerowy dla dziecka? 

Kaski rowerowe dla dzieci powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, które spełniają wymogi bezpieczeństwa określone w Unii Europejskiej, gdzie produkty muszą mieć obowiązujące normy: N 1078 i EN 1080 (kaski rowerowe dla dzieci poniżej 7. roku życia). Oprócz tego zadbaj o dopasowanie kasku do głowy pociechy, ponieważ musi komfortowo i dobrze przylegać. Podczas zakupu zwróć uwagę jednocześnie na rozmiar i regulację oraz sposób zapięcia. Kask rowerowy dziecięcy powinien być wykonany z lekkich kompozytów, aby nie obciążać szyi, ponieważ ciężki produkt będzie uciążliwy w noszeniu.  

Jak dobrać kask rowerowy do rodzaju sportu rowerowego? 

Dobierz rodzaj kasku do uprawianej aktywności, a niektóre z modeli mają nieco uniwersalne zastosowanie, mowa głównie o kaskach miejskich. Często ze względu na swoją budowę mogą być wykorzystane do dynamicznej, ale równocześnie miejskiej jazdy. Jeśli decydujesz się na szosowe wędrówki jednośladem, warto postawić na kask rowerowy szosowy, który zapewni wygodę i prawidłową wentylację, co jest niezwykle ważne podczas dłuższych wycieczek. Do jazdy po górskich terenach lub nierównościach, najlepiej wybrać kask rowerowy MTB lub enduro, które wykonane są z wytrzymałych materiałów i chronią głowę przed ewentualnymi urazami. Tutaj sprawdzi się także model full face, który poprzez dodatkowe zabudowania, ochrania także większą część twarzy.  

Kask rowerowy – na jakie marki warto stawiać? 

W Sportano znajdziesz wysokiej jakości kaski rowerowe od wielu marek. Jeśli szukasz kasku typu full face, polecane marki to BELL, UVEX, Leatt czy FOX. Z kolei do górskich wędrówek i jazdy MTB najlepiej wybrać produkty od Oakley, Alpinestars lub UVEX, które zapewniają prawidłowy przepływ powietrza oraz dopasowane systemy regulacji rozmiaru.  

Do rekreacyjnej i miejskiej jazdy sprawdź produkty od Lazer, CASCO lub ABUS, które wyróżniają się odpowiednim dopasowaniem oraz prawidłowym przepływem wentylacji. W ofercie tych marek możesz zdecydować się także na kaski typu orzeszek. Jeśli szukasz kasku rowerowego dla 2 latki lub najmniejszego kasku rowerowego dla dziecka, sprawdź marki takie jak ABUS, Kellys, POC, UVEX, Lazer, Giro, Bell czy Alpina

Rozwiń opis Zwiń opis