Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

abus

Kaski szosowe

Kaski szosowe – wybierz wytrzymały i bezpieczny model w sklepie internetowym Sportano 

Bez wątpienia kask rowerowy to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia, jeśli zależy Ci na zapewnieniu sobie bezpieczeństwa. Podczas jazdy w każdym momencie może dojść do upadku, dlatego kask szosowy ochroni przed poważnymi urazami i otarciami. W Sportano znajdziesz wysokiej jakości kask rowerowy szosowy męski oraz kask rowerowy szosowy damski od profesjonalnych marek takich jak ABUS, UVEX, POC, Oakley, Lazer, Giro, HJC, Alpina, BELL czy CASCO. Wybierz model, który dopasujesz do swojego stylu jazdy i własnych potrzeb – wykonane w technologii In-mold i MIPS, a także charakteryzujące się niską wagą. Jeśli szukasz kasku do szybkiej jazdy, kask szosowy aero z bardziej zabudowaną konstrukcją będzie odpowiedni. U nas wyposażysz się w wytrzymałe i bezpieczne kaski rowerowe.  

Kiedy warto kupić rowerowy kask szosowy? 

Kask na rower szosowy warto mieć podczas codziennej jazdy, a także w trakcie treningów czy zawodów kolarskich. Kask odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa i ochrania głowę podczas ewentualnych upadków. To podstawowy element wyposażenia, zwłaszcza gdy uprawiamy ekstremalne czy dynamiczne odmiany kolarstwa. Podczas większych prędkości czy jazdy na nierównym terenie częściej dochodzi do upadków, dlatego warto mieć ze sobą kask.  

Na rynku dostępna jest szeroka oferta kasków szosowych damskich oraz męskich, dlatego z pewnością znajdziesz właściwy model. Jeśli zastanawiasz się, jaki kask szosowy będzie najlepszy, dopasuj produkt do własnych potrzeb, aby był lekki o aerodynamicznym kształcie i jednocześnie zapewniał dobry przepływ powietrza.  

Jak wybrać rowerowy kask szosowy? 

Kask na rower szosowy charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem z wydłużoną tylną częścią, a także wykonany z wytrzymałych materiałów, które zapewniają niską wagę produktu. Zazwyczaj kaski szosowe osiągają wagę około 300 g, a w przypadku dodatkowych technologii jak MIPS, waga może być nieco wyższa. Waga kasku w kolarstwie szosowym jest niezwykle ważna, ponieważ wpływa na szybkość i wygodę jazdy. Wybierając kask szosowy, zwróć uwagę na ilość otworów wentylacyjnych, które również wpływają na wagę produktu, a także zapewniają prawidłowy przepływ powietrza. Im więcej otworów, tym wentylacja jest znacznie lepsza. Z kolei na rynku dostępny jest kask szosowy aero, czyli bardziej zabudowany i opływowy. Przede wszystkim przeznaczony na płaskie i szybkie wyścigi, ponieważ zapewnia lepsza osiągi oraz większą prędkość.  

Podczas wyboru właściwego modelu, warto zwrócić uwagę na technologię In-mold, która odpowiednio absorbuje wstrząsy. Z kolei kask szosowy MIPS to wykorzystanie technologii połączenia skorupy ze specjalną wkładką, co zapewnia lepszą amortyzację i ochronę podczas upadku.  

Dobór odpowiedniego rozmiaru kasku szosowego 

Kask rowerowy szosowy powinien być dopasowany i dobrze przylegać do głowy, dlatego należy zmierzyć obwód głowy nad linią oczu (nad uszami i potylicy). Otrzymany pomiar trzeba porównać do wartości podawanych przez producenta przy wybranym modelu. Odpowiednio dobrany rozmiar to podstawa, jeśli chcesz czuć wygodę podczas jazdy, a sam kask musi zapewniać bezpieczeństwo. Zbyt mały będzie uciskał, a zbyt luźny kask może przemieszczać się podczas poruszania. Większość modeli posiada także system regulacji, który pozwala na dopasowanie kasku do obwodu głowy za pomocą specjalnego pokrętła lub klasycznych kasków z ząbkami.  

Kask szosowy z szybką czy bez? 

Kask szosowy z szybką to doskonała propozycja do codziennej jazdy i intensywnych treningów, ponieważ wpływa na lepszą widoczność oraz ochrania oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Model kasku z szybką sprawdzi się także podczas szybkiej jazdy, ponieważ do oczu nie przedostanie się brud, pył czy owady. Szybka umożliwia stałą obserwację drogi, a także jest znacznie wygodniejsza niż stosowanie kasku z okularami, które podczas jazdy mogą upaść i nie dają dostatecznej ochrony. Kask szosowy z szybką ochrania większą część twarzy, przez co podczas jazdy zapewnia bezpieczeństwo i maksymalne pole widzenia.  

Marki oferujące kaski szosowe najwyższej jakości 

W ofercie Sportano znajdziesz kask szosowy BELL o klasycznym wyglądzie z dużą ilością otworów wentylacyjnych. Sama skorupa kasku została wykonana w technologii In-mold, co zapewnia odpowiednią amortyzację i ochronę w razie upadku. W Sportano oferujemy wysokiej jakości modele jak kask szosowy POC, kask szosowy Giro czy kask szosowy od CASCO, Alpina, Oakley, KASK czy Rudy Project

Jeśli szukasz produktu o bardziej aerodynamicznym kształcie i zabudowanej konstrukcji, wybierz kask szosowy HJC o niskiej wadze z wentylacją Active i VENTURY DYNAMICS. Podobny model możesz wybrać, decydując się na kask szosowy UVEX lub kask szosowy Lazer, a także znajdziesz produkty o bardziej uniwersalnym kształcie z wieloma otworami wentylacyjnymi dla lepszego przepływu powietrza. Z kolei kask szosowy ABUS posiada system regulacji obwodu Zoom Ace, a także AirPort z tyłu produktu, który pozwala na bezpiecznie umieszczenie okularów rowerowych przy zachowaniu aerodynamicznego kształtu.  

Rozwiń opis Zwiń opis