Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Ochraniacze do sportów walki

Ochraniacze do sportów walki – wygodne i wytrzymałe modele w sklepie Sportano 

Boks, MMA czy kickboxing to sporty, które mają wielu miłośników, a jednocześnie wpływają na poprawę wydolności tlenowej i beztlenowej, refleks, a także koordynację ruchową. Wymagają nie tylko skupienia, ale również przemyślanych ruchów i obserwowania przeciwka. Jeśli chcesz bezpiecznie uprawiać tego rodzaju dyscypliny sportowe, warto wyposażyć się i korzystać z ochraniaczy do sportów walki. Wśród dostępnych rodzajów możesz znaleźć ochraniacze na zęby, piszczele, łokcie czy stopy. W naszym sklepie sportowym Sportano znajdziesz wysokiej jakości ochraniacze do sportów walki od profesjonalnych marek jak EVERLAST, adidas, Leone 1947, Opro, SAFEJAWZ, RDX, Venum czy Top King.  

Ochraniacze na zęby, krocze, stopy czy piszczel – w jakie warto się wyposażyć? 

Na rynku dostępna jest duża ilość ochraniaczy do sportów walki – na nadgarstki, zęby, krocze, piszczele, łokcie i przedramiona czy klasyczne kaski ochronne lub nazywane też kaskami bokserskimi. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego modelu, dopasuj ochraniacz do uprawianej dyscypliny i własnych potrzeb. Najpopularniejszy produkt to ochraniacz na zęby, który produkowany jest w uniwersalnych rozmiarach i z termoplastycznego tworzywa, który po ogrzaniu swobodnie dopasowuje się do szczęki. Ochraniacz na szczękę to podstawa w wielu sportach walki jak boks, MMA czy nawet taekwondo. Warto wyposażyć się również w ochraniacze na ręce, czyli rękawice odpowiednie dla danego sportu. Zawodnicy MMA czy sztuk walki używają innych ochraniaczy na ręce lub klasycznych owijek z bandażu. Jednak tradycyjne rękawice bokserskie wykonane są zazwyczaj ze skóry naturalnej, zapinane na rzep i dopasowane do wagi użytkownika. Należy zadbać także o ochraniacze na nadgarstki, za które odpowiadają już wspomniane owijki. Mocno ściśnięte zapewniają ochronę całej dłoni, a przede wszystkim kości przed złamaniem. Owijki wykonane są z bawełny lub z dodatkiem elastycznych włókien, przypominając bandaż elastyczny. Wśród rodzajów ochraniaczy, znajdziesz również ochraniacza na piszczele, które wykorzystywane są w różnych odmianach sportów walki. Z kolei podczas treningów lub zawodów bokserskich przyda się ochraniacz na krocze, który ochrania wrażliwe miejsce podczas ciosów. Oprócz tego spotkać można także ochraniacze na stopy, ochraniacze na uszy czy ochraniacza na kostki, kolana i łokcie. Ostatnie modele wykorzystywane są często w boksie tajskim, gdzie ruchy wykonuje się łokciami i kolanami.  

W Sportano oferujemy również kask bokserski, który ochrania głowę przed uderzeniami podczas treningu czy rozgrywek. Kask ochronny należy dopasować przede wszystkim do własnych potrzeb, a wykonany jest zazwyczaj z gęstej pianki i zapinany na wygodne rzepy.  

Jakie ochraniacze będą wymagane w przypadku konkretnych sportów walki? 

Najbardziej uniwersalne i wykorzystywane ochraniacze w wielu dyscyplinach sportów walki to ochraniacze na szczękę, które skutecznie chronią zęby przed urazami. Rękawice bokserskie to niezbędny sprzęt podczas treningów i zawodów bokserskich, gdzie najlepiej wybierać modele, które zostały wykonane ze skóry naturalnej. Z rękawicami bokserskimi powiązana jest ochrona nadgarstków, czyli tzw. owijki, które często stosuje się w MMA, Muai Thai lub innych sportach walki, chcąc ochronić kości i usztywnić rękę. Z kolei kaski również sprawdzą się w boksie i sportach kontaktowych, jeśli chcemy ochronić głowę przed uderzeniami.  

Ochraniacze na piszczele najczęściej wykorzystuje się w karate, kickboxingu w formule full contant, boksie, K1 czy Muai Thai. Z kolei ochraniacze na kolana czy łokcie to sprzęt używany zazwyczaj boksie tajskim.  

Jak wybrać właściwe ochraniacze do sportów walki? 

Przede wszystkim odpowiedni ochraniacz należy dopasować do rodzaju uprawianej dyscypliny sportów walki, a także własnych potrzeb. Oprócz tego podczas wyboru właściwego ochraniacza, jak rękawice czy ochraniacze na piszczele, należy zwrócić na odpowiedni rozmiar, który musi być dopasowany do użytkownika. Z kolei waga produktów to także ważny parametr, ponieważ źle dobrany model może uciskać kostkę czy piszczel, a jednocześnie wpływać na dynamikę i swobodę wykonywania ruchów. Wybrany model ochraniaczy nie może także być zbyt luźny, ponieważ podczas dynamicznego poruszania się, może się zsuwać w czasie treningów.  

Ochraniacze do sportów walki – na jakie marki warto stawiać? 

Jeśli szukasz ochraniaczy na zęby oraz suspensory, zapoznaj się z ofertą marek Venum, adidas oraz EVERLAST. Dopasuj odpowiedni model do własnych potrzeb, aby zapewnić sobie podczas treningów wygodę i bezpieczeństwo. Z kolei wśród ochraniaczy na piszczele, możesz znaleźć od Divisin B-2, Octagon, RDX, Ground Game czy Octagon

W Sportano posiadamy profesjonalne kaski bokserskie zarówno dla mężczyzn, kobiet oraz modele dziecięce od marek takich jak Ringhorns, Overlord, Leone 1947, adidas czy Hayabusa. Nasz asortyment składa się również z ochraniaczy na kolana, łokcie i przedramiona, dlatego masz ogromny wybór odpowiednich produktów do wybranej dyscypliny sportowej. Z kolei, jeśli szukasz ochraniaczy na stopy, marka DBX Bushido i Top King oferuje modele na kostki oraz staw skokowy.  

Rozwiń opis Zwiń opis