Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Piłki nożne

Piłki do gry w piłkę nożną w ofercie Sportano

W futbolu dobór sprzętu zazwyczaj uzależniony jest od typu nawierzchni i odmiany dyscypliny. Dokładnie tak samo jest w przypadku piłek do piłki nożnej. W ofercie Sportano znajdziesz najwyższej jakości piłki dostosowane do różnych rodzajów boiska, wyłącznie od topowych producentów, jak Select czy Joma

Piłek do piłki nożnej: jaką wybrać? 

Najwyższej jakości piłki nożne muszą wykazywać się odpowiednią trwałością, kulistością i odpornością na odkształcanie. W zależności od przeznaczenia i stopnia zaawansowania zawodników są wykonane z różnych materiałów i mają różne rozmiary. 

Rodzaje piłek do piłki nożnej 

Piłki do piłki nożnej wybiera się zgodnie z nawierzchnią boiska, na którym będą używane. Najpopularniejsze to modele przeznaczone na trawę naturalną. Wymagają one dużej trwałości, dlatego od lat najlepsze marki, zamiast klasycznego szycia, wykorzystują w ich produkcji panele łączone termicznie. 

Z kolei piłki na nawierzchnię sztuczną, np. popularne orliki, wykonane są z jeszcze mocniejszych materiałów. Takie boiska zazwyczaj są bardziej tępe od naturalnych, dlatego futbolówki muszą być dodatkowo odporne na przetarcia, jednocześnie zapewniając odpowiedni ślizg.  

Piłki do piłki nożnej halowej pokryte są specjalnym, meszkowatym materiałem i mają nieco inną charakterystykę od tych przeznaczonych do gry na trawie. Przede wszystkim muszą zapewniać niski skok - szybko opadać na boisko, dzięki czemu łatwiej je kontrolować na sztucznej nawierzchni i mniejszej przestrzeni.  

Rozmiary piłek do piłki nożnej

Istnieją trzy podstawowe rozmiary piłek do piłki nożnej. Rozmiar 3 to najmniejsze futbolówki, odpowiednie dla małych dzieci, choć sprawdzają się również przy niektórych wariantach treningu osób dorosłych. Rozmiar 4 to piłki dostosowane do gry juniorskiej i rekreacyjnej. Piłki o rozmiarze 5 przeznaczone są dla seniorów i profesjonalistów, używa się ich we wszystkich oficjalnych zawodowych rozgrywkach, turniejach i ligach.  

Warto dodać, że oprócz klasyfikacji dotyczącej rozmiaru i typu nawierzchni, piłki do piłki nożnej dzielą się również na treningowe oraz meczowe. Te pierwsze są lżejsze, a drugie muszą posiadać certyfikaty FIFA, które określają dokładnie wymagany obwód (68,5-69,5 cm), wagę (420-445 gramów) oraz ciśnienie (0,8 bara). 

Najlepsze piłki nożne od sportowych marek

Sportano to oferta jedynie najwyższej jakości piłek od renomowanych producentów. Profesjonaliści mogą sięgnąć np. po piłkę meczową Select Super z atestem FIFA Quality Pro, wykonaną z koreańskiej skóry syntetycznej z mikrowłóknami w połączeniu z trójwarstwowym podszyciem oraz pęcherzem Zero-Wing. Na trening idealna będzie piłka Joma Dali II. Z kolei zawodnicy futsalu powinni zwrócić uwagę na szytą ręcznie piłkę Select Futsal Super z wentylem Double-Lock gwarantującym odpowiedni poziom napowietrzenia. 

Sportano to oferta najwyższej klasy piłek do piłki nożnej dla początkujących i profesjonalistów. 

Rozwiń opis Zwiń opis