• Darmowa dostawa
 • 30 dni na zwrot
 • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Rękawiczki rowerowe

Produkty: 231

Zobacz jako
 1. Rękawiczki rowerowe POC AVIP Short zink orange
  289,99 zł
  249,99 zł
  S M L XL

  4

 2. Rękawiczki rowerowe POC AVIP Long zink orange
  339,99 zł
  259,99 zł
  S M L XL

  4

 3. Rękawiczki rowerowe 100% Sling black
  169,99 zł
  129,99 zł
  S M L XL

  4

 4. Rękawiczki rowerowe 100% R-Core black
  169,99 zł
  129,99 zł
  S M L XL

  4

 5. Rękawiczki rowerowe ZIENER MTB Carwyn czarne Z-178246
  49,99 zł
  39,99 zł
  7.5 8.5 9.5 10.5

  4

 6. Rękawiczki rowerowe 100% Geomatic black
  159,99 zł
  119,99 zł
  S M L XL

  4

 7. Rękawiczki rowerowe 100% Celium lime
  139,99 zł
  109,99 zł
  S M XL

  3

Rękawiczki rowerowe dla rekreacyjnych i profesjonalnych kolarzy

Rękawiczki rowerowe w Sportano to miejsce, w którym znajdziesz wysokiej jakości rękawice – zarówno dla amatorów, jak i zawodowców kolarstwa. Zgromadzone tu produkty doskonale zabezpieczą Twoje dłonie przed zimnem i obrażeniami. Różnorodny asortyment odzieży rowerowej pozwoli Ci na dobór rękawiczek kolarskich nie tylko do swoich preferencji, ale i do pory roku. Chroń ręce podczas jazdy na rowerze w każdych warunkach. Razem ze Sportano wybierz model rękawic skrojony specjalnie dla Ciebie przez najlepszych producentów w tej branży.

Jakie rękawiczki na rower wybrać? Wskazówki

Dłonie podczas wysiłku fizycznego pocą się, dlatego przy wyborze rękawiczek na rower koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Materiały syntetyczne, takie jak poliester, są w stanie szybko odprowadzać wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu cały czas masz poczucie komfortu i suchości. Poza tym jednym z głównych zadań rękawiczek kolarskich jest ochrona dłoni przed obrażeniami np. w trakcie upadku. Przystosowane do tego modele mają w swojej konstrukcji specjalne zabezpieczenia. Mogą one mieć postać np. ochraniaczy kostek czy silikonowych wypustek na kostkach i palcach. Jeśli chcesz być gotowy na wszystkie warunki pogodowe, warto zwrócić uwagę na to, czy rękawiczki rowerowe są pokryte silikonową powłoką antypoślizgową. Jest to pomocne szczególnie podczas deszczu.

Rękawiczki kolarskie dzielą się na rękawiczki rowerowe pełne i krótkie (bez palców). W przypadku modeli kryjących całe palce warto zwrócić uwagę, czy są one wyposażone w technologię touch screen, która umożliwia obsługę ekranów dotykowych bez zdejmowania rękawic. Poza tym istotna jest także zawartość jonów srebra w materiale – działają antybakteryjnie i niwelują nieprzyjemne zapachy. Na komfort jazdy wpływają jeszcze zastosowane w rękawicach kolarskich membrany, w szczególności chroniąca przed wiatrem. W niektórych modelach na kciukach stosuje się specjalny materiał chłonący wilgoć, który pozwala łatwo usuwać krople z gogli czy okularów. Rękawice kolarskie różnią się między sobą krojem – w Sportano znajdziesz modele dla każdego. Mamy rękawiczki na rower dla dzieci oraz rękawiczki rowerowe damskie i męskie.

Rękawiczki rowerowe dopasowane pod sezon

Ze względu na różnorodność rękawiczek rowerowych możesz je bezproblemowo dopasować do każdego sezonu. Latem sprawdzą się głównie rękawiczki bez palców lub pełne wykonane z cienkich materiałów. Zimą najlepsze będą nieco grubsze modele w pełni kryjące palce. Podczas największych mrozów warto sięgnąć po rękawice kolarskie z ociepleniem. W Sportano znajdziesz także wodoodporne ocieplacze, które zakłada się na całe ręce ponad rękawiczkami. W naszym sklepie kupisz produkty od liderów branży, takich jak m.in. Alé, Northwave, ZIENER czy POC. Jeśli masz jakieś wątpliwości, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Rozwiń opis Zwiń opis