Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Bramki piłkarskie

Bramki piłkarskie – wybierz odpowiedni model w Sportano 

Piłka nożna zaliczana jest do najpopularniejszych sportów zespołowych i jest świetną formą rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oprócz niezbędnego stroju i akcesoriów do gry, z pewnością przyda się także bramka piłkarska. Umożliwiają przeprowadzenie treningu, a także zapewnia zabawę w ogrodzie czy na działce. W sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości bramki do gry w piłkę nożną od sprawdzonych marek takich jak Yakimasport, BazookaGoal, Hudora, EXIT, SKLZ, Sportpoland, Pure2Improve czy QuickPlay

Cena, budowa i zastosowanie bramek piłkarskich 

Bramka piłkarska to element przeznaczony do różnych kategorii rozgrywek, a wszystko zależy od wybranego modelu, który różni się zazwyczaj wielkością czy dopasowaniem do poziomu zaawansowania. Każda bramka składa się z trzech elementów takich jak elementy mocujące, obramowania oraz siatka. Rodzaj mocowania warto dopasować do nawierzchni, na której bramka będzie umieszczona. Niekiedy mocowania różnią się, gdy bramka ma zostać zamontowana na hali lub w ogrodzie. Obramowanie w pełni odpowiada za wyznacznik światła bramki, a wielkość uzależniona jest od rodzaju boiska czy poziomu rozgrywek. Z kolei najważniejszym elementem jest siatka, która zabezpiecza piłkę przed jej wypadnięciem ze światła bramki.  

Przede wszystkim z bramki piłkarskiej można korzystać do rekreacyjnej gry, niezależnie od kategorii rozgrywek, a także sprawdzi się do treningów. To świetna forma zabawy dla najmłodszych w domowym zaciszu w ogrodzie czy na działce. 

Cena bramek piłkarskich uzależniona jest od wymiarów, materiałów wykonania czy przeznaczenia, ale niektórzy producenci oferują produkty od nawet 100 czy 200 zł. Warto wiedzieć, że jeśli zależy Ci na zaopatrzeniu się w profesjonalną bramkę do piłki nożnej o pełnowymiarowym rozmiarze, cena może sięgać nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od przeznaczenia i wykorzystania produktu.  

Wybór bramki piłkarskiej dla każdego gracza 

Wybierając bramkę piłkarską, należy zastanowić się, kto będzie z niej korzystać, a także, w jakim miejscu będzie umieszczona. Bramki piłkarskie dla dzieci to zwykle mniejsze produkty, które powinny odpowiadać wzrostowi pociechy. Zazwyczaj wykonane z lekkich materiałów jak plastik, aby można było łatwo je przenosić. Bramki młodzieżowe to znacznie stabilniejsze modele, gdzie siatka powinna być wytrzymała i przeznaczona do intensywnych treningów. Z kolei bramki profesjonalne to modele pełnowymiarowe o solidnej konstrukcji i przeznaczone dla nastolatków oraz dorosłych. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wytrzymałość siatki, która niezależnie od modelu musi być odporna na mocne strzały, a także niesprzyjające warunki jak deszcz, śnieg czy wilgoć.  

Rozmiary bramek piłkarskich 

Bramka piłkarska powinna być dostosowana do zawodników, kategorii rozgrywek, a także ich potrzeb. Gdy decydujesz się na bramkę piłkarską dla dzieci, znacznie lepiej sprawdzą się małe modele o konstrukcji, wyróżniającej się niską wagą. W zależności od miejsca i rozgrywek wybierz wymiary bramki piłkarskiej. Pełnowymiarowa i profesjonalna bramka posiada 244 cm wysokości i 732 szerokości, ale do amatorskich i rekreacyjnych rozgrywek sprawdzą się inne modele. Dla najmłodszych można pokusić się o wybór bramki od 30-40 cm do 150-160 cm wysokości, a wszystko w zależności o wieku i wzrostu dziecka. W przypadku wykorzystywania bramki na boiskach zewnętrznych najlepiej sprawdzi się bramka piłkarska 200x300, bramka piłkarska 300x200, a nawet bramka piłkarska 3x290 czy bramka piłkarska 5x270

Wybór bramki piłkarskiej dla dzieci 

Bramki piłkarskie dla dzieci to zazwyczaj plastikowe lub aluminiowe modele, które wyróżniają się lekkością i można je łatwo przemieścić w inne miejsce. Dla pociech do 10 roku życia zazwyczaj wybiera się małe bramki piłkarskie o wysokości około 152-160 cm. W ofercie znajdziesz także bramki o znacznie mniejszych rozmiarach, które służą do ćwiczeń podań i strzałów. Jednak dzieci szybko rosną, więc warto pokusić się o nieco wyższą bramkę, aby mogła posłużyć kilka sezonów. Dlatego zazwyczaj dobrym wyborem będzie duża bramka piłkarska o wysokości około 180 cm.  

Materiały, z których wykonywane są bramki 

Na rynku można spotkać bramki piłkarskie z drewna, które są znacznie mniej popularne, ponieważ drewno jest ciężkim tworzywem. Wymaga także regularnej impregnacji, aby nie uległ zniszczeniu podczas niesprzyjającej pogody. Oprócz tego występuje bramka piłkarska metalowa lub wykonana z aluminium. Charakteryzują się wytrzymałością i stabilnością, a dodatkowo niektóre modele nie są tak ciężkie pod względem wagi, jak drewno. Wyróżnia się także bramki piłkarskie z plastiku, który jest niezwykle lekki. Jednak nie zapewnia odpowiedniej wytrzymałości i jest znacznie mniej odporny na uszkodzenia.  

Bramki piłkarskie – najpopularniejsze marki 

W asortymencie sklepu Sportano.pl możesz wyposażyć się w bramki piłkarskie przeznaczone do gry na boisku, hali, w ogrodzie, parku czy nawierzchni trawiastej lub naturalnej. Wybrane modele świetnie sprawdzą się do gry rekreacyjnej lub gry na zewnątrz. U nas znajdziesz bramki piłkarskie od renomowanych producentów takich jak Sportpoland, SKLZ, QuickPlay, EXIT czy BazookaGoal.  

Najpopularniejszy model to bramka piłkarska Hudora, która została wykonana z wytrzymałych materiałów i zabezpieczona jest antykorozyjną powłoką. W naszym sklepie otrzymasz kilka modeli bramek piłkarskich Hudora, dzięki której możesz trenować i rozgrywać grę, niezależnie od poziomu zaawansowania. W ofercie znajdziesz także małe bramki piłkarskie, które służą do ćwiczeń strzałów i podań, a także zestawy bramek od Yakimasport czy Pure2Improve.  

Rozwiń opis Zwiń opis