Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Buty snowboardowe

Buty snowboardowe w sklepie Sportano.pl

Buty snowboardowe na Sportano.pl to szeroki wybór produktów od renomowanych marek, będących liderami w produkcji profesjonalnego sprzętu snowboardowego. Bez względu na to, czy jesteś zaawansowanym snowboardzistą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, buty znajdujące się w naszym asortymencie zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo jazdy. Freeride, snowcross, freestyle, a może styl alpejski? Specjalistyczne buty snowboardowe w Sportano to innowacyjne konstrukcje, najnowsze technologie, odpowiedni poziom amortyzacji i wachlarz możliwości na stoku. Wybierz buty snowboardowe z bogatej oferty Sportano i ciesz się z dynamicznej jazdy pełnej wrażeń.

Jakie buty do snowboardu wybrać? Porady dla kupujących

Właściwie dobrane buty do deski snowboardowej to swoboda manewrów i minimalizacja ryzyka kontuzji, dlatego tak ważne jest ich dopasowanie do poziomu zaawansowania, stylu jazdy i indywidualnych preferencji użytkownika.

Twardość (flex)

Jednym z najważniejszych parametrów butów snowboardowych jest flex, czyli poziom twardości. Początkujący snowboardziści powinni sięgnąć po miękkie buty, które w razie popełnienia błędu redukują możliwość upadku (poziom twardości 1-5). Buty ze średnim flexem, zapewniające swobodę manewrowania deską podczas rewolucji i tricków polecane są także miłośnikom jibbingu.

Zaawansowani snowboardziści, którzy na stoku rozwijają duże prędkości, mogą sięgnąć po twardsze buty o wysokiej reaktywności (poziom twardości 6-10). Wysoki flex sprawdzi się również w przypadku freeridu, wymagającego dużej kontroli nad deską i stabilności jazdy oraz w trakcie wyczynów na skoczniach, przy których ważne jest odpowiednie wybicie.

System sznurowania

Jednym ze sposobów sznurowania butów snowboardowych jest wykorzystanie tradycyjnych sznurówek. W ofercie Sportano znajdziesz także buty snowboardowe z szybkim systemem wiązania Boa, zapewniającym maksymalną stabilność i dopasowanie do stopy. Zamiast klasycznych sznurówek wykorzystuje on linki, które są dociskane do buta za pomocą pokrętła. Takie sznurowanie jest wyjątkowo szybkie i nie wymaga dużego wysiłku. Niektóre modele wyposażono w system Boa z wieloma pokrętłami, umożliwiającymi regulację ściśnięcia w różnych strefach buta.

But wewnętrzny (wkładka)

Jeśli zastanawiasz się, jakie buty snowboardowe wybrać, zwróć uwagę na ich wkładkę. But wewnętrzny powinien mieć ergonomiczny kształt, zapewniający stabilność całej stopie. Modele dostępne w naszym sklepie wyposażono we wkładki termoformowalne, które pod wpływem ciepła dostosowują się do kształtu stopy, zapewniając jeszcze większą stabilizację i ograniczając ryzyko ucisku i otarć. Oddychające materiały, pianki amortyzujące i tkaniny szybkoschnące to tylko kilka innowacyjnych rozwiązań, które wspomogą komfortową jazdę.

Jak dobrać rozmiar butów snowboardowych? Porady

Odpowiedni rozmiar butów snowboardowych ma kluczowe znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa jazdy, dlatego bardzo ważne jest ich dokładne dopasowanie. Rozmiarówka butów snowboardowych odpowiada standardowym rozmiarom obuwia, jednak modele poszczególnych marek mogą się nieco różnić długością wkładki. Przednia ściana właściwie dopasowanego buta powinna przylegać do palców, jednocześnie umożliwiając ich swobodne wyprostowanie i poruszanie. Istotne, aby kostka i pięta pozostawały w butach unieruchomione, co możesz sprawdzić, przenosząc ciężar ciała na palce (pięta powinna przylegać do podeszwy buta).

Najlepsze buty na snowboard od znanych marek sportowych

Profesjonalny sprzęt z bogatej oferty specjalistycznych marek w Sportano to gwarancja bezpieczeństwa dla miłośników każdego typu jazdy. System wiązania Boa, ergonomiczne wkładki i innowacyjne systemy wentylacji to tylko kilka zalet butów snowboardowych takich marek, jak Head, DC, Deeluxe, Ride, K2 czy ThirtyTwo.

Rozwiń opis Zwiń opis