Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Snorkeling

Snorkeling – wybierz odpowiedni sprzęt i akcesoria w sklepie Sportano 

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na poznanie podwodnego świata poprzez uprawianie snorkelingu, czyli pływania zaraz pod taflą wodą. Do tej aktywności wystarczy Ci odzież do pływania, a także fajka (rurka), maska i płetwy. Dzięki temu w wodzie będziesz czuć się nie tylko bezpiecznie, ale również komfortowo. W Sportano znajdziesz wysokiej jakości sprzęt i zestawy do snorkelingu od profesjonalnych marek jak AQUA-SPEED, TUSA, Vibram, Speedo, JOBE, ARENA, Cressi, Rip Curl, Salomon czy O’Neill.  

Co to jest snorkeling? 

Wiele osób zastanawia się, co to jest snorkeling – to nic innego jak pływanie z rurką (fajką) do nurkowania i maską. Polega na obserwowaniu podwodnego życia zaraz pod powierzchnią wody bez głębszego schodzenia niżej. Do uprawiania tego rodzaju sportu wodnego wystarczy fajka, maska oraz płetwy, aby móc wygodnie poruszać się pod wodą. Oprócz tego warto wyposażyć się w odzież do pływania jak lycra czy ubrania neoprenowe, aby zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.  

Maski, płetwy czy zestawy do snorkelingu – rodzaje sprzętu do snorkelingu 

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze snorkelingiem, warto wiedzieć, że do bezpiecznego i komfortowego pływania przydadzą się: maska, fajka i płetwy. Maska do snorkelingu powinna dobrze przylegać do twarzy, ale jednocześnie nie uciskać, dlatego dobranie prawidłowego rozmiaru jest niezwykle ważne. Popularne są maski pełnotwarzowe, gdzie kołnierz produktu obejmuje oczy, nos i usta, co umożliwia swobodne oddychanie. Ten rodzaj maski posiada specjalnie wbudowaną rurkę, nie trzeba jej osobno umieszczać jak w przypadku klasycznych masek na oczy. Gdy jednak decydujesz się na zakup zwykłej maski, należy do niej również wybrać fajkę, czyli zagiętą rurkę, przez którą przepływa powietrza podczas pływania. Umożliwia swobodne zanurzenie głowy i wygodne oddychanie. Z kolei płetwy do snorkelingu nie są obowiązkowym elementem, ale niezwykle ułatwiają poruszanie się pod wodą, zwłaszcza jeśli chcesz osiągać większe prędkości i mniej się męczyć. 

W Sportano oferujemy zestawy do snorkelingu, dzięki którym od razu wyposażysz się w odpowiednie produkty i praktycznie od razu możesz wejść do wody. W zależności od wybranego zestawu do dyspozycji możesz wybrać komplety masek z rurkami lub ze wszystkimi elementami (maska, fajka i płetwy). 

Jak wybrać właściwy sprzęt do snorkelingu? 

Wybierając maskę pełnotwarzową z rurką, najważniejsze jest zadbanie o to, aby produkt umożliwiał maksymalne pole widzenia. Rurka musi zapobiegać przedostaniu się wody do środka i zapewnić swobodne oddychanie. Maska powinna posiadać również obieg oddechowy, który uniemożliwia parowanie szyby w trakcie snorkelingu. Z kolei tradycyjna maska, która osłania jedynie oczy i nos musi być odpowiednio dopasowana, ale jednocześnie nie może uciskać twarzy. Przy wyborze fajki do snorkelingu zwróć uwagę na silikonowy ustnik i specjalną nakładkę, która chroni przed dostaniem się wody. Rurka powinna także być dobrze przymocowana do samej maski.  

Jeśli decydujesz się na zakup płetw do snorkelingu, muszą być dopasowane do rozmiaru stopy – nie mogą uwierać czy uciskać, zwłaszcza podczas kilkugodzinnego pływania. Najlepiej wybrać płetwy kaloszowe, które ubiera się tak samo, jak buty, co jest znacznie wygodniejsze.  

Jak wybrać sprzęt do snorkelingu dla dzieci? 

Jeśli Twoje dziecko chce poznać podwodny świat, najlepiej rozpocząć właśnie od snorkelingu, dlatego wybierz profesjonalny sprzęt, który ułatwi nurkowanie. Maska do snorkelingu dla dzieci musi dobrze przylegać do twarzy, aby zapewnić maksymalną szczelność przed wodą. Jednocześnie nie może uciskać. Po założeniu część nosowa powinna swobodnie przylegać i umożliwić wygodne wzięcie oddechu. Z kolei fajka musi być dopasowana do maski i odpowiednio przymocowana. Oprócz tego warto, aby dziecko skorzystało z płetw, ponieważ będą dużym ułatwieniem podczas poruszania się pod wodą. Organizm będzie mniej się męczyć, stawiając opór wodzie i jednocześnie umożliwią osiąganie większych prędkości. Dziecko można także wyposażyć w kamizelkę do snorkelingu i piankę do snorkelingu, aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas pływania oraz ochronić przed zimnem.  

Marki oferujące sprzęt do snorkelingu 

W Sportano posiadamy maski do snorkelingu, które pozwalają na wygodne nurkowanie w każdych warunkach. Marka TUSA oferuje maski pełnotwarzowe, umożliwiające maksymalne pole widzenia. Zintegrowana fajka z funkcją dry top zapobiega przedostaniu się wody, a wewnętrzny obieg oddechowy sprawia, że maska nie paruje podczas oddychania. Z kolei niektóre produkty marki AQUA-SPEED gwarantuje szerokie widzenie oraz system wymiany powietrza, co ułatwia oddychanie. Oprócz tego dolny zawór wylotowy w modelach odprowadza wydychane powietrze, a jeśli woda dostanie się do środka – jej odprowadzenie. Wśród modeli fajek do snorkelingu znajdziesz produkty od TUSA i Cressi, dzięki czemu z pewnością wybierzesz odpowiednią rurkę do maski z hipoalergicznym, silikonowym ustnikiem do wygodnego oddychania. Z kolei marki Cressi, AQUA-SPEED oraz TUSA w swojej ofercie mają płetwy do snorkelingu w różnych wariantach rozmiaru i kolorów.  

Jeśli szukasz odpowiednich butów do wody, oferujemy szeroki asortyment od marek jak AQUA-SPEED, Salomon, Cressi, ARENA czy JOBE. Z pewnością przydadzą się, gdy podczas snorkelingu nie decydujesz się na zabranie ze sobą płetw.  

Rozwiń opis Zwiń opis