Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Kitesurfing

Trenuj kitesurfing na najwyższym poziomie ze Sportano.pl

W kategorii Kitesurfing na Sportano.pl znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz, by uprawiać ten sport wodny na najwyższym poziomie. Nasi eksperci zgromadzili dla Ciebie latawce, deski oraz niezbędne akcesoria od najlepszych marek na rynku. Gdy wybierasz sprzęt w Sportano, możesz mieć pewność, że stawiasz na produkty wysokiej jakości, które pozwolą Ci na komfortowe i bezpieczne pokonywanie fal.

Profesjonalne zestawy i sprzęt do kitesurfingu

Na podstawowe wyposażenie kitesurfera składają się deska, latawiec, trapez i bar. Deska do kitesurfingu, podobnie jak latawiec, może mieć różne wymiary – dopasowuje się je indywidualnie do każdego użytkownika. Bar to część, która łączy kitesurfera z latawcem. To dzięki niej możliwe jest sterowanie. W Sportano skompletujesz profesjonalny zestaw do kitesurfingu niezależnie od tego, na jakim poziomie zaawansowania jesteś.

Latawce i bary do kitesurfingu

Latawce do kitesurfingu dzieli się na kilka rodzajów. Najpopularniejsze z nich to Bow, C-Shape oraz hybryda. Pierwszy poleca się szczególnie na początku przygody z kitesurfingiem. Charakteryzuje się on wysokim poziomem stabilności i dość płaskim kształtem podczas lotu. C-Shape to kite przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników i profesjonalistów. W locie układa się w kształt litery C i pozwala na wykonywanie akrobacji. Hybryda to latawiec o kształcie pomiędzy Bow a C-Shape, dzięki czemu korzystają z niego średnio zaawansowani kitesurferzy.


Latawiec do kitesurfingu może mieć różne rozmiary, a to dlatego, że sprzęt ten należy dopasowywać do wagi użytkownika oraz siły wiatru. Powierzchnia latawca może mieć kilka, a nawet kilkanaście metrów kwadratowych. Zaawansowani kitesurferzy mają w swoich zestawach zwykle kilka kite’ów, by móc je dobierać do aktualnych warunków pogodowych. Na mały wiatr zaleca się wybór latawców o większej powierzchni, a na silne porywy – tych mniejszych.


Bardzo ważnym elementem zestawu do kitesurfingu jest bar, który łączy kitesurfera z latawcem. Nowoczesne modele pozwalają w łatwy i szybki sposób regulować długość linek oraz kontrolować moc latawca. Odpinane linki umożliwiają wykonywanie ewolucji w bezpieczny sposób, a intuicyjne systemy regulacji długości pozwalają szybko zmniejszać lub zwiększać odległość kite’a od użytkownika.

Deski kitesurfingowe

Kolejnym obowiązkowym elementem wyposażenia jest deska do kitesurfingu. Dwa najpopularniejsze rodzaje desek kitesurfingowych to Directional i Twin-Tip. Pierwsza umożliwia pływanie tylko w jednym kierunku – jej dziób jest spiczasty, a rufa zaokrąglona. Twin-Tip charakteryzuje się tym, że jej budowa jest taka sama zarówno na dziobie, jak i na rufie, dzięki czemu można na niej pływać w obu kierunkach. Różne rozmiary desek pozwalają dopasować ją idealnie do wagi użytkownika – im cięższy kitesurfer, tym większa powinna być deska. Na dłuższych deskach łatwiej jest opanować pierwsze kroki w kitesurfingu.

Trapezy do kitesurfingu

Zestaw do kitesurfingu nie może obyć się bez trapezu, czyli części, za pomocą której mocuje się bar. Trapezy dzielą się na biodrowe (waist), siedzące (seat) i z kamizelką (vest). Kitesurferzy najczęściej decydują się na trapez biodrowy, który daje dużą swobodę ruchów. Przy wyborze trapezu najważniejsze jest to, by dobrać odpowiedni rozmiar sprzętu do sylwetki. Trapez kitesurfingowy nie może uciskać ani być zbyt luźny – musi przylegać do ciała, nie powodując przy tym dyskomfortu. Wpływa to nie tylko na wygodę, ale też bezpieczeństwo podczas wodnych szaleństw.

Pozostałe akcesoria kitesurfingowe

Kitesurfing to nie tylko omówione wyżej sprzęty, ale także niezbędne akcesoria. W Sportano mamy dla Ciebie m.in. pokrowce i torby, dzięki którym odpowiednio zabezpieczysz swoją deskę czy latawiec przed uszkodzeniami w transporcie, a także pompki do dmuchania latawców. Kupisz u nas produkty od najlepszych producentów branży – DUOTONE, Nobile, Cross Kites czy Skywatch. Zaufaj wysokiej jakości produktom Sportano i rozwijaj swoje umiejętności na wodzie razem z nami!

Rozwiń opis Zwiń opis