Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Latawce do kitesurfingu

Latawce kite dla miłośników kitesurfingu na Sportano.pl

Latawiec kite jest najważniejszą częścią całego zestawu do kitesurfingu, tak więc jego wybór powinien być dokładnie przemyślany. Na Sportano znajdziesz rozmaite modele stworzone przez światowej klasy producentów przeznaczone do różnego stopnia zaawansowania oraz odmiennych stylów pływania. Poznaj typy latawców do kitesurfingu oraz dowiedz się, jak dobrać odpowiedni do Twoich umiejętności, wagi oraz docelowego miejsca pływania.

Jaki latawiec do kitesurfingu wybrać?

W sklepach możesz się spotkać z różnymi typami latawców do kitesurfingu. Pierwszym z nich są latawce komorowe. Charakteryzują się tym, że ich skrzydła pozostają wypełnione powietrzem. Drugim typem są latawce pompowane. Pośród nich można rozróżnić modele typu C-shape, Bow, SLE oraz hybrydy łączące kilka cech. Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni sprzęt do Twoich umiejętności oraz jakie latawce znajdziesz w naszym asortymencie.

Latawiec treningowy kite dla początkujących

Najpopularniejszym modelem wybieranym przez początkujących kitesurferów jest Bow. Charakteryzuje się łatwością podnoszenia z wody, dużą stabilnością oraz mocnym ciągiem. Drugim, bardziej wymagającym modelem latawca kite jest Open C-shape. Łączy on cechy przeznaczonego dla początkujących modelu Bow oraz C-shape’a dla bardziej doświadczonych kitesurferów. Jest to świetna inwestycja, ponieważ Open C-shape pozwoli Ci na rozwijanie posiadanych zdolności oraz szybką naukę nowych rzeczy.

Latawce kitesurfingowe dla średniozaawansowanych

Jeśli jesteś już zaznajomiony z kitesurfingiem, możesz zdecydować się zarówno na uniwersalny latawiec hybrydowy, na przykład Open C-shape, jak również model SLE (Supported Leading Edge). SLE kształtem przypomina Bowa, jednak nie posiada nieco bardziej zaokrąglony profil, bez wcięcia na krawędzi spływu. Sprawia to jednak, że taki latawiec ma jednocześnie nieznacznie węższy zakres wiatrowy, mniejszy depower oraz trudniejszy restart. Mimo to dzięki swoim właściwościom latawiec SLE pozostaje bardzo bezpieczny, pozwalając na szybki rozwój umiejętności, dlatego to popularny wybór wśród średniozaawansowanych kitesurferów.

Latawce kite dla profesjonalnych kitesurferów

Pośród zaawansowanych oraz zawodowych kitesurferów najpopularniejszym modelem jest C-shape. Nie posiada on tak zwanych bridles, przez co wszystkie linki przyczepiane są bezpośrednio do latawca. C-shape nie ma dużego zakresu depower oraz znacznie trudniej wystartować go z wody, przez co zdecydowanie nie jest polecany dla osób początkujących. Konstrukcja w kształcie litery C sprawia za to, że latawiec jest bardzo stabilny oraz pozwala na precyzyjne skręcanie. C-shape jest najlepszym modelem latawców kitesurfingowych przeznaczonym do tricków unhooked i kiteloopów.

Najlepsze latawce kitesurfingowe od znanych marek

Na Sportano znajdziesz najwyższej jakości latawce kitesurfingowe od najlepszych marek w tej branży. Wybierając sprzęt z naszego asortymentu, możesz być pewien jego wysokiej jakości oraz niezawodności. Niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania z pewnością znajdziesz w naszej ofercie latawiec, który spełni Twoje oczekiwania i będzie Ci służyć przez wiele lat.

Rozwiń opis Zwiń opis