Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Bary kitesurfingowe

Bary do kitesurfingu w ofercie sklepu sportowego Sportano.pl 

Interesujesz się sportami wodnymi, chcesz zacząć uprawiać kitesurfing lub udoskonalasz swoje umiejętności oraz technikę? W Sportano znajdziesz kompletny sprzęt do wielu aktywności wodnych. W asortymencie posiadamy bary do kitesurfingu, dzięki którym możesz bezpiecznie sterować latawcem w każdych warunkach. U nas wyposażysz się w profesjonalny sprzęt i akcesoria do kitesurfingu, a my pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru.  

Jaki bar do kite wybrać? Porady i wskazówki 

Podczas wyboru sprzętu do kitesurfingu zastanów się, gdzie dokładnie zamierzasz pływać. Wynika to z tego, że wyposażenie powinno być dobrane, aby można było z niego korzystać w każdych warunkach wietrznych. To niezwykle istotne w kontekście bezpieczeństwa podczas uprawiania kitesurfingu, dlatego zwróć uwagę na budowę czy przeznaczenie baru.  

Sprzęt do kitesurfingu  

Szukając odpowiedniego wyposażenia do kitesurfingu, na początku zapoznaj się ze wszystkimi elementami tego sprzętu, do których należą: deska, latawiec, trapez kitesurfingowy oraz bar. Deska kitesurfingowa i latawiec mogą mieć różne wymiary, dlatego dopasuj je indywidualnie do swoich potrzeb. Istotny jest bar do kite, który jest połączeniem kitesurfera z latawcem. Jego najważniejszą funkcją jest bezpieczne sterowanie całym sprzętem na wodzie.  

Przeznaczenie barów do kitesurfingu  

Bar do kitesurfingu jest połączony z latawcem i linkami, aby zapewnić łatwość sterowania we wszystkich warunkach wietrznych. Podczas aktywności na wodzie musisz mieć założoną uprząż, która łączona jest z drążkiem przy pomocy pętli. Dzięki temu zachowujesz kontrolę nad barem, linkami i latawcem do kitesurfingu
Przede wszystkim bar służy po to, aby swobodnie kontrolować latawiec, przyspieszać, zwalniać oraz skręcać. Do drążka przymocowane są linki, które zamontowane są przy pomocy różnych konfiguracji. Do najpopularniejszych można zaliczyć 4-linkowy bar marki Nobile, gdzie środkowe linki połączone są z krawędzią latawca poprzez system de-power. Pozostałe dwie linki umieszczone są z końcowymi elementami drążka, pomagając sterować całym sprzętem podczas pływania.  
Jeśli szukasz profesjonalnego wyposażenia, zwróć uwagę na markę DUOTONE z technologią Click Bar, która pozwala na precyzyjne dodanie lub odjęcie mocy latawcowi przy pomocy jednej dźwigni. Istotna jest również regulowana długość linek i pozycja V, którą można dowolnie zmienić w zależności od stylu pływania czy indywidualnych potrzeb. Bary do kitesurfingu tej marki posiadają również system Sliding Bar Stopper, która trzyma bar blisko ciała, dzięki czemu łatwiej zapewnić kontrolę i wygodę w prowadzeniu.

Najlepsze bary do kitesurfingu od profesjonalnych marek 

Kitesurfing to może być dla Ciebie wspaniały początek przygody ze sportami wodnymi. Jak każda inna aktywność wymaga jednak specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu będziesz mógł czuć się w pełni bezpiecznie w każdych warunkach na wodzie. W Sportano znajdziesz niezbędne wyposażenie dopasowane do poziomu zaawansowania i Twoich umiejętności od profesjonalnych oraz znanych marek. 
W naszym sklepie dbamy o najwyższą jakość produktów, oferując Ci również profesjonalną obsługę klienta, z którą wybierzesz odpowiedni sprzęt do kitesurfingu. U nas możesz zwrócić dany produkt do 30 dni, jeśli tylko nie spełni Twoich oczekiwań!  

Rozwiń opis Zwiń opis