Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Wiosła SUP

Wiosła SUP – wybierz idealny model w sklepie Sportano 

Stand Up Paddle to dyscyplina, która stała się w ostatnim czasie niezwykle popularna i coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z tą aktywnością. Oprócz podstawowego wyposażenia, jakim jest deska, należy wybrać również odpowiednie wiosło do SUP. Dzięki niemu można swobodnie poruszać się na wodzie, nadając kierunek pływania. W Sportano znajdziesz wysokiej jakości wiosła do SUP od profesjonalnych marek takich jak Aqua Marina, Fanatic, JOBE, JP Australia, Pure4Fun, STARBOARD czy Unifiber.  

Carbon, 2 w 1 – rodzaje wioseł do SUP 

Wśród wioseł można wyróżnić 3 rodzaje konstrukcji wykonane z: aluminium, kompozytów oraz włókna węglowego (carbon). Wiosła zaprojektowane z aluminium są sztywne, ale niestety dosyć ciężkie w porównaniu z innymi modelami. Wiosła kompozytowe to mieszanka tworzywa węglowego z żywicą. Charakteryzują się mniejszą wagą i lepszą sztywnością. Z kolei wiosła wykonane z włókna węglowego są najlżejszą propozycją i najczęściej wybiera się sprzęt z tego materiału. Oprócz tego można wyróżnić wiosła z drewna i włókna szklanego. Pierwsze tworzywo jest stosunkowe lekkie i trwałe, a włókno szklane cechuje się sztywnością oraz niewielką wagą. 

Samą konstrukcję wiosła można podzielić na kilka części:  

  • wiosła jednoczęściowe − sztywne i dosyć ciężkie, dodatkowo nie są praktyczne w transporcie oraz przechowywaniu, a ich długości nie można dopasować do użytkownika; 
  • wiosła dwuczęściowe − składają się z dwóch elementów z możliwością regulacji długości; 
  • wiosła trzyczęściowe − wykonane z trzech łączonych elementów, umożliwiają wygodną regulację i łatwy transport oraz przechowywanie.   

Odpowiednie wiosło powinno być wystarczająco lekkie, ale także sztywne i trwałe, aby móc wytrzymać długotrwałe użytkowanie podczas pływania.  

Na co zwrócić uwagę, wybierając wiosło do deski SUP? 

Wybierając wiosło do SUP, zwróć uwagę na jego rozmiar, gdzie im większa powierzchnia pióra, tym należy użyć więcej siły do wiosłowania. Jednak szybciej wprawiają deskę do SUP w ruch, ułatwiając jej rozpędzanie. Z kolei mniejsze pióra generują jednocześnie mniejszą moc i warto z nich skorzystać podczas pływania na spokojnych wodach. 

Oprócz tego należy dopasować długość wiosła do budowy ciała. Do wzrostu osoby trzeba dodać około 15-25 centymetrów, dzięki czemu uzyska się faktyczną długość wiosła. Zdecydowanie warto wybrać wiosła regulowane dwuczęściowe lub trzyczęściowe z możliwością zarówno skrócenia, jak i wydłużenia. Dzięki temu prawidłowo dobierzesz sprzęt do swojej postawy. Dodatkowo dopasuj wiosło pod względem materiału wykonania, aby było nie tylko sztywne i stabilne, ale również lekkie oraz wygodne w użytkowaniu.  

Wiosła SUP – na jakie marki warto stawiać? 

Szukając odpowiedniego wiosła, warto postawić na markę STARBOARD, która w niektórych modelach stawia na odpowiednio dopasowany kąt pióra, dzięki czemu sprzęt sprawdzi się w różnych warunkach. Z kolei JP Australia oferuje wiosła o antypoślizgowym wykończeniu trzonu, a przedłużka regulacji wykonana jest z wytrzymałych materiałów jak włókno szklane i carbon. Warto wybrać produkty z systemem zapobiegającym skręcaniu. Gwarantuje płynne ruchy i poprawia komfort wiosłowania. Podobne rozwiązanie zapewnia wyposażenie marki Unifiber, a dodatkowo wiosła posiadają system Fricton clip, umożliwiający płynną regulację długości.  

W Sportano znajdziesz profesjonalne marki wioseł do SUP, które wykonane są z wytrzymałych materiałów i systemów, zapewniających wygodne użytkowanie podczas pływania. Zapoznaj się z ofertą wioseł od marek Aqua Marina, JOBE, Fanatic czy Pure4Fun, aby wybrać dopasowane wyposażenie do swoich potrzeb. 

Rozwiń opis Zwiń opis