Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Crocs

Firma Crocs została założona przez Scotta Seamansa, Lyndona "Duke'a" Hansona i George'a Boedeckera Jr. Ich celem było produkowanie i dystrybucja piankowych butów do łodzi, których projekt nabyli od Foam Creations, Inc. z Quebec City. Marynarze zachwycili się wygodą, antypoślizgową podeszwą oraz możliwością unoszenia się na wodzie. Początkowo Hansonowi i Boedeckerowi nie podobał się projekt. Ostatecznie uznali jednak, że buty są niesamowicie praktyczne. Pierwszy model zaprojektowany przez firmę Crocs to The Beach, który został zaprezentowany na targach Fort Lauderdale Boat Show na Florydzie w 2001 roku. Wtedy to udało się sprzedać 200 par wyprodukowanych przez nich butów. 

W czerwcu 2004 roku, marka Crocs kupiła Foam Creations wraz z ich działalnością produkcyjną, aby zabezpieczyć wyłączne prawa do żywicy piankowej o nazwie croslite. Croslite to żywica o zamkniętych komórkach, opisywana jako pianka EVA formowana wtryskowo. Pianka ta dostosowuje się do kształtu stopy użytkownika i zapewnia korzyści medyczne. 

Do 2017 roku, Crocs łącznie sprzedał 300 milionów par butów. W sierpniu 2018 roku firma ogłosiła, że zamyka swoje ostatnie zakłady produkcyjne obsługiwane przez firmę w Meksyku i we Włoszech. Natomiast w czerwcu 2020 roku, Crocs przeniósł swoją siedzibę z Niwot w Kolorado do Broomfield. 

Rozwiń opis Zwiń opis