Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Deskorolki klasyczne

Deskorolki klasyczne: najlepsze modele na Sportano.pl

Wykonywanie powietrznych trików wymaga nie tylko umiejętności, ale również deskorolki, na której można polegać. Wykonane z najlepszych materiałów deskorolki klasyczne kupisz w Sportano. Wybierz idealną deskę dla siebie i zachwyć świat swoimi trikami!

Jaką deskorolkę klasyczną wybrać?

Przed dokonaniem wyboru deskorolki (skateboardu) w pierwszej kolejności należy poznać jej budowę, która decyduje o charakterystyce jazdy. Każda deskorolka składa się z trzech podstawowych elementów – decka, trucków i kół.


Deck to platforma na stopy. Wykonywana jest z drewna klonowego. Najczęściej spotkać można modele stworzone z 7 warstw sklejki. Oprócz nich są trwalsze, ale i cięższe modele 9-warstwowe. Deskorolka klasyczna drewniana to nie jedyny typ skateboardu. Istnieją również deski plastikowe.


Warto zwrócić uwagę na obecność gripu, czyli chropowatej powłoki, dzięki której buty nie zsuwają się z decka. Długość i szerokość decku może się mocno różnić w zależności od wybranego modelu. Deskorolka klasyczna ma zazwyczaj 70-80 cm długości i 20 cm szerokości.


Trucki to metalowe części łączące deck z kołami. Ich szerokość powinna być taka sama jak deskorolki. Wysokość należy dobrać do poziomu umiejętności i przeznaczenia deskorolki. Niskie trucki nadają się do wykonywania trików, a wysokie do jazdy po mieście. Mniejsza wrażliwość na nierówności terenu ułatwia utrzymanie równowagi.


Wysokość trucków wpływa na rozmiar kół. Do niższych trucków dobiera się mniejsze koła, a do wyższych większe. Koła tworzone są z materiałów syntetycznych, zwykle poliuretanu lub kauczuku. Deskorolka klasyczna ma 4 koła obracające się do przodu i tyłu, ale nie na boki.

Deskorolka klasyczna dla początkujących

Początkujący skaterzy powinni wybrać standardowy rozmiar decka, czyli 70-80 cm długości. Szerokość należy dobrać do rozmiaru buta. Deskorolka klasyczna dla początkujących powinna być wyposażona w wysokie trucki.


Najlepsza będzie deskorolka klasyczna kompletna. Samodzielne budowanie deski sprawdza się w przypadku osób bardziej doświadczonych, oczekujących od skateboardu konkretnego zachowania się podczas jazdy.

Deskorolka klasyczna dla średniozaawansowanych

Osoby, które uprawiają skating od dłuższego czasu, mogą postawić na konstrukcje typu cruiser lub pennyboard (fishboard). Pierwszy z tych typów ma długość taką jak deskorolka klasyczna, ale jest od niej szybszy. Fishboard, znany w Polsce także jako fiszka lub rybka, to deska lekka i krótka (nawet poniżej 60 cm). Dzięki temu jest niezwykle zwrotna.

Profesjonalne deskorolki klasyczne wyczynowe

Doświadczeni skaterzy mogą wybrać longboard. Jest on większy niż deskorolka klasyczna. Długość takiej deski to nawet 150 cm. Na takim skateboardzie można szybko pokonywać długie trasy. Nieustraszeni skaterzy na longboardzie potrafią rozwijać prędkości nawet do 100 km/h (np. podczas jazdy z górki).


Najlepsi mogą spróbować swoich sił na waveboardzie. Nie jest to już deskorolka klasyczna. Składa się z 2 decków (po jednym na stopę) i 2 kół obracających się we wszystkich kierunkach. Utrzymanie się na waveboardzie wymaga doskonałego balansowania ciałem.

Najpopularniejsze wzory i kolory klasycznych desek

Różnorodność wyboru powoduje, że nie da się określić jednego stylu motywów i barw, którymi wyróżniałaby się popularne deskorolki klasyczne. Wzory w postaci grafik przybierają wszystkie możliwe formy. Niejednokrotnie deski są też malowane samodzielnie. Deskorolka klasyczna bez wzoru – np. czarna, niebieska, różowa czy zielona – to produkt, który również często można spotkać w sprzedaży.

Rozwiń opis Zwiń opis