Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Płetwy do pływania

Płetwy do pływania – trwałe i niezawodne modele znajdziesz w sklepie Sportano 

Płetwy do pływania to niezbędne wyposażenie, jeśli zależy Ci na kształtowaniu sylwetki oraz poprawie efektywności na treningu. Przydają się nie tylko do nurkowania, ale również do pływania, przez co używane są zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Jeśli chcesz poprawić technikę, wybierz wysokiej jakości płetwy do pływania, dzięki którym każdy trening w wodzie będzie efektywny i komfortowy. W sklepie sportowym Sportano oferujemy szeroki asortyment produktów od marek takich jak AQUA-SPEED, ARENA, Nike czy Speedo

Budowa i działanie płetw do pływania 

Płetwy do pływania poprawiają efektywność treningową, a także kształtują sylwetkę i wzmacniają poszczególne partie ciała, w tym nogi i ramiona. Zwiększają szybkość podczas pływania, a także odciążają mieście i umożliwiają sprawniejsze poruszanie w wodzie. Decydując się na odpowiedni model płetw, należy zwrócić uwagę na ich rodzaje i budowę. Przede wszystkim można wyróżnić płetwy o dwóch rodzajach.  

  • Płetwy kaloszowe – zakładane na gołą stopę, muszą dobrze przylegać do stopy, aby zapobiec przedostaniu się wody do wewnątrz. Najlepiej sprawdzą się w trakcie pływania na zamkniętych zbiornikach wodnych.  
  • Płetwy paskowe – odpowiednie do pływania w morzu i podczas nurkowania, gdzie zakłada się je na buty neoprenowe (buty do nurkowania).  

Oprócz tego wyróżnia się płetwy o dwóch długościach: krótkie i długie. Płetwy do pływania krótkie sprawiają, że szybciej osiąga się prędkość, nie wymagają użycia dużej siły. Odpowiednie dla początkujących i osób, które nie pływają regularne. Z kolei długie płetwy do pływania wymagają właściwej techniki pływania, przez co przeznaczone są dla bardziej doświadczonych osób. Angażują i wpływają na większość partii mięśniowych.  

Płetwy do pływania można także podzielić na miękki i twarde. Parametr twardości jest niezwykle ważnym czynnikiem podczas wyboru właściwego modelu. Płetwy twarde lepiej sprawdzą się u osób, które dobrze czują się w wodzie i są doświadczone. Wymagają dużej pracy mięśniami, aby osiągnąć odpowiednią prędkość. Z kolei miękkie płetwy do pływania poleca się początkującym, ponieważ nie wymuszają tak intensywnej pracy mięśniowej oraz sprawiają, że łatwiej wykonuje się manewry w wodzie.  

Jak wybrać odpowiednie płetwy do pływania? 

Wybór płetw do pływania zależy nie tylko od rodzaju, poziomu twardości czy konstrukcji. Warto wziąć pod uwagę również rozmiar, ponieważ płetwy nie mogą być zbyt luźne, ani zbyt małe. Powinny maksymalnie przylegać do stopy, aby woda nie przedostała się do środka, ale też nie mogą uwierać i powodować otarć. Przed zakupem warto zmierzyć płetwy na gołą stopę, jeśli decydujesz się na model kaloszowy, a następnie wykonać kilka kroków i wymachów w powietrzu, aby zobaczyć, w jaki sposób płetwa pracuje. Później zastanów się nad twardością płetw, gdzie miękkie konstrukcje wybierane są przez amatorów i początkujących, a twarde przez profesjonalistów oraz bardziej doświadczone osoby.  

Wybór właściwych płetw do nauki pływania 

Wybierając odpowiednie płetwy do nauki pływania, dobierz nie tylko właściwy model pod względem rodzaju czy długości, ale również twardości. Twardość odpowiada za prędkość, z jaką poruszasz się w wodzie, gdzie im twardsze produkty, tym znacznie szybciej osiągasz większą prędkość.  

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pływaniem lub jesteś na początkującym etapie, zdecydowanie lepiej wybrać długie, miękkie płetwy do pływania. Poprawiają sterowność w wodzie, a także przy korzystaniu również z deski zapewniają odpowiednią wyporność i stabilność. 

Wybór płetw do pływania dla dzieci 

Płetwy do pływania dla dzieci należy dobrać względem sposobu zakładania oraz możliwości regulacji. Przede wszystkim wyróżnia się dwa warianty zakładania – na gołą stopę lub ubranie neoprenowe. Oprócz tego płetwy powinny posiadać regulację, dzięki czemu dopasujesz płetwy do rozmiaru stopy dziecka, a także będą mogły „rosnąć” razem z nim, bez konieczności kupowania kolejnego modelu. Płetwy do pływania dla dzieci muszą być elastyczne, aby poruszanie się w nich w wodzie było komfortowe i nie sprawiało trudności. Dla najmłodszych miłośników pływania sprawdzą się krótkie płetwy do pływania. Nie wymagają użycia dużej ilości siły, przez co na początkowym etapie są wygodniejsze w użytku.    

Marki oferujące płetwy do pływania 

Jeśli szukasz płetw do pływania o ergonomiczny kształcie oraz zaprojektowane z myślą o maksymalnym oporze w wodzie, wybierz płetwy od Speedo. Większość modeli to długie lub krótkie produkty, a poszczególne z nich posiadają nowoczesną technologię 3D Foot Scan, która zapewnia odpowiednie dopasowanie, dzięki czemu płetwy dobrze trzymają się na stopie. Oprócz tego możesz wybrać płetwy od marki Nike lub ARENA, gdzie znajdziesz właściwe modele do wygodnego pływania. Dla dzieci wyposaż się w płetwy do pływania od AQUA-SPEED, które posiadają specjalne wzmocnienia, kierujące wodę wzdłuż piór, a także redukują wibracje powodowane przez zawirowania wody.  

Rozwiń opis Zwiń opis