Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Apteczki turystyczne

Apteczki turystyczne – zadbaj o bezpieczeństwo na szlaku ze sklepem Sportano 

Dobrze wyposażona apteczka turystyczna to niezbędny sprzęt podczas pieszych wędrówek czy trekkingu w górach. Przede wszystkim uratuje w trakcie niespodziewanych urazów na szlaku jak otarcia, skaleczenia czy ugryzienia owadów. Każdy turysta czy miłośników wędrówek powinien mieć ze sobą dobrą apteczkę turystyczną, której wyposażenie dopasowane jest do rodzaju aktywności, a także nie jest skomplikowane w użytku. W sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości apteczki turystyczne od sprawdzonych producentów takich jak Deuter, Tatonka czy Ortovox

Czemu warto kupić apteczkę turystyczną 

Podczas wędrówek po górskich szlakach mogą pojawić się różnego rodzaju kontuzje i niespodziewane zranienia, które będą wymagać opatrunku. Apteczka turystyczna sprawdzi się podczas otarć, skaleczeń, ukąszeń, powierzchniowych ran czy pęcherzy. Tego typu sytuacje znacząco uniemożliwiają wędrówkę i wpływają na komfort podczas podróżowania. Dlatego apteczka umożliwi szybki opatrunek ran lub otarć. Oprócz tego warto zabrać ze sobą leki przeciwbólowe oraz na obrzęki, aby być przygotowanym na każdą ewentualność. Podczas podróżowania w terenie niekiedy jesteśmy zdani sami na siebie, dlatego apteczka to podstawa, żeby szybko zainterweniować w razie urazów. 

Co powinna zawierać apteczka turystyczna? 

Zastanawiasz się, co powinno być w apteczce turystycznej, przede wszystkim warto zaopatrzyć się w poniższe produkty:  

  • rękawiczki jednorazowe – ochronią przed zakażeniem i stanowią bezpieczeństwo dla osoby ratującej; 
  • środki do dezynfekcji – umożliwiają szybkie odkażenie rany lub otarcia i dostępne są w formie płynów, żelów czy nawet chusteczek;  
  • plastry opatrunkowe – na rynku dostępne są plastry z opatrunkiem, na otarcia oraz w rolce, przeznaczone na różnego rodzaju rany; 
  • bandaże elastyczne – przeznaczone do mocowania opatrunku oraz stabilizacji kończyn; 
  • kompresy i bandaże – zabezpieczają większe rany; 
  • akcesoria – nożyczki, agrafki czy pęseta do użytkowania na szlaku; 
  • folia NRC – zapobiega wychłodzeniu i przegrzaniu organizmu; 
  • chusta trójkątna – pozwala na ustabilizowanie kończyny, która uległa kontuzji.  

Oprócz tego apteczka pierwszej pomocy turystyczna może zawierać leki takie jak przeciwbólowe, na stłuczenia, oparzenia, ukąszenia czy dolegliwości żołądkowe.  

Wybór odpowiedniej apteczki turystycznej 

Wybierając apteczkę turystyczną, zwróć uwagę na rozmiar i zawartość wybranego zestawu, gdzie znajdziesz jednocześnie lekkie apteczki z bardzo podstawowym sprzętem oraz bardziej zaawansowane produkty. Przede wszystkim zastanów się, w jakich potencjalnie sytuacjach może przydać Ci się apteczka, a także, gdzie i z kim podróżujesz. To pozwoli określić pojemność oraz ilość niezbędnych rzeczy, które należy zabrać ze sobą. Istotna jest także informacja, na jak długo wybierasz się w podróż. Podczas wyboru apteczki warto zastanowić się nad dostępem do lekarza lub ośrodków medycznych, czy w podroży nie będą Ci potrzebne dodatkowe lekarstwa lub środki.  

Waga i rozmiar będą przydatnymi informacjami, gdy ogranicza Cię bagaż lub jego pojemność podczas wędrówek oraz podróżowania. Najważniejsze, aby apteczka miała szczelny zamek i rzepy, dzięki czemu wszystko będzie zabezpieczone.  

Marki oferujące apteczki turystyczne 

W asortymencie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz apteczki turystyczne zarówno z podstawowym, jak i zaawansowanym wyposażeniem. U nas wyposażysz się w apteczki od producentów takich jak Deuter, Tatonka czy Ortovox. Zdecydowanie warto zabrać na szlak apteczkę, która może przydać się w każdej niespodziewanej sytuacji.  

Rozwiń opis Zwiń opis