Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Ortovox

Ortovox

Początki marki Ortovox sięgają 1976 roku, kiedy to jej założyciel Gerald Kamper projektuje specjalistyczne narzędzia pomiarowe stosowane podczas budowy. Niedługo później swoją praktyczną wiedzę przekuwa także w opracowanie pierwszego detektora lawinowego, który szybko zyskuje na popularności. Marka nie poprzestaje jednak na tym sukcesie i cały czas konsekwentnie poszerza swój asortyment o bardziej innowacyjne modele, do których dołącza inne przydatne podczas lawiny narzędzia.  
 
Pod koniec lat 80. Ortovox wypuszcza na rynek także autorską linię wełnianych ubrań sportowych, a zaledwie dekadę później jeszcze bardziej poszerza swoją odzieżową ofertę o ciepłe swetry, czapki i opaski. W tym czasie marka cały czas specjalizuje się także w udoskonalaniu detektorów lawinowych. W 1990 roku wprowadza do sprzedaży pierwszy model z technologią LED, a kilka lat później także detektor z diodami sygnalizującymi moc sygnału. Te wynalazki stają się kamieniem milowym nie tylko dla rozwoju marki, ale także dla wytwarzania akcesoriów lawinowych przez innych producentów. 
 
Jeszcze większy rozgłos przynosi firmie Ortovox kolaboracja z włoskim wspinaczem Hansem Kammerlandem, z którym wspólnie opracowują lekki plecak X-light z technologią Ripstop Cordura. 
 
Lata dwutysięczne to szczególny rozwój marki. Opracowuje ona wtedy innowacyjne detektory lawinowe, m.in. model ORTOVOX m2 oraz m2 Exclusive, a także funkcjonalne plecaki turystyczne z linii Powder Performance oraz Top Rider. Powstają one przy współpracy ze specjalistami z dziedziny ortopedii, dlatego uwzględniają takie technologie jak O-Flex-Frame. W tym czasie firma wprowadza na rynek również funkcjonalną odzież termoaktywną z wełny merynosów oraz soft- i hardshellowe kurtki turystyczne
 
Marka Ortovox to lata doświadczeń i rozwoju, za co zostaje doceniana wśród specjalistów z branży sportowej. Z jej produktów korzystają na całym świecie zarówno profesjonalni sportowcy, jak i wszyscy miłośnicy wędrówek górskich i sportów zimowych. 

Rozwiń opis Zwiń opis