Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Futbol amerykański

Futbol amerykański – najlepsza jakość sprzętu i akcesoriów w sklepie Sportano 

Futbol amerykański jest szczególnie popularną dyscypliną sportu w Stanach Zjednoczonych, gdzie początkowo stanowił odmianę rugby i piłki nożnej. Z biegiem czasu dyscyplina ta zmieniła swoje zasady. Celem całych rozgrywek na boisku jest zdobycie jak największej liczby punktów, a większość oczek zdobywa się z przyłożenia przez wprowadzenie piłki do strefy drużyny przeciwnej. W sklepie sportowym Sportano znajdziesz niezbędny sprzęt do futbolu amerykańskiego i odzież od renomowanych marek takich jak Venum, Wilson, SELECT, EVERLAST, Tapedesign, Shock Doctor, Molten, McDavid czy Fox 40

Futbol amerykański – zasady i podstawowe informacje 

Futbol amerykański polega na grze zespołowej i transportowaniu piłki do specjalnie przeznaczonych miejsc punktowych, znajdujących się na dwóch końcach pola. Przekazywanie piłki odbywa się przez rzuty i kopnięcia między zawodnikami. Piłka może być także wstrzymywana przez zawodnika, skutecznie omijając przeciwników i kierując się do pola punktowego. Zasady gry w futbol amerykański przypominają nieco grę w rugby, ale występuje kilka różnić. Jeśli zastanawiasz się, ile trwa mecz futbolu amerykańskiego, to zazwyczaj 4 kwarty, gdzie każda z nich trwa 15 minut. Czas gry często ulega zatrzymaniu po różnych akcjach, stąd sam mecz może się wydłużyć. Gdy po upływie 4 kwartów pojawia się wynik remisowy, odbywa się dogrywka, która trwa 15 minut. Jeśli nadal po dogrywce jest remis, mecz kończy się takim wynikiem (gdy rozgrywają się mecze fazy play-off, gra trwa do uzyskania 1 punktu przewagi). 

Z kolei boisko do futbolu amerykańskiego ma kształt prostokąta o długości 120 jardów (nieco ponad 109 metrów) oraz 53 i 1/3 jardów szerokości (nieco ponad 48 metrów). Linie ograniczające wzdłuż długości boiska to linie boczne, a wzdłuż szerokości to linie końcowe. Linie punktowe biegną równolegle do linii końcowych, 10 jardów w głąb boiska. Po obu stronach pola gry między liniami końcowymi a punktowymi znajdują się pola punktowe.  

Piłki, buty czy koszulki do futbolu amerykańskiego – sprzęt, w który warto się wyposażyć 

Najważniejszym sprzętem w tej dyscyplinie jest piłka do futbolu amerykańskiego, która powinna być dobrana do poziomu zaawansowania. Bez niej gra nie byłaby możliwa, dlatego niezależnie od tego, czy grasz profesjonalnie lub rekreacyjnie – odpowiednia piłka to podstawa. Oprócz tego należy wyposażyć się w strój do futbolu amerykańskiego, który składa się z koszulki (zabudowana z elementami chroniącymi poszczególne części ciała), a także spodenek. W tej dyscyplinie używa się butów do futbolu amerykańskiego, a najczęściej są to specjalne korki, które gwarantują przyczepność do podłoża. Warto także postawić na rękawiczki do futbolu amerykańskiego, a także akcesoria takie jak ściągacze czy opaski na ręce. Uzupełnieniem stroju jest kask do futbolu amerykańskiego z kratką. Produkt zapewnia ochronę głowy i twarzy przed skutkami uderzeń. Przydatne są także ochraniacze do futbolu amerykańskiego, czyli elementy chroniące barki, tułów, przedramiona, kolana czy szczękę.  

Wybór właściwego sprzętu i akcesoriów do futbolu amerykańskiego – podstawowe informacje 

W przypadku wyboru odpowiedniej piłki należy dopasować ją do poziomu zaawansowania, gdzie dla początkujących zaleca się mniejsze modele. To zazwyczaj produkty treningowe, gdzie małe wymiary i miękka konstrukcja zapewniają wypracowanie odpowiedniej techniki chwytu oraz podań. 

Strój do futbolu amerykańskiego powinien cechować właściwościami termoaktywnymi, aby dobrze przepuszczać powietrze. Spodenki czy koszulki futbol amerykański to produkty, które dobrze, żeby były wyposażone w ochronne pianki lub elementy na kręgosłup, barki czy żebra. Uzupełnieniem stroju są buty do futbolu amerykańskiego, które powinny zagwarantować maksymalną przyczepność i być odpowiednio zabudowane. Zazwyczaj wybiera się modele z elastycznego materiału lub specjalne korki do futbolu amerykańskiego. 

Podstawowym wyposażeniem jest także kask do futbolu amerykańskiego. Najczęściej zabudowany z kratką w przedniej części twarzy, co pozwala na ochronę głowy i twarzy. Oprócz tego postaw na ochraniacze na barki, przedramiona, kolana czy szczękę. Podczas gry w futbol dochodzi do kontaktowych i niekiedy niebezpiecznych sytuacji, dlatego ochraniacze mogą zminimalizować ryzyko poważnych kontuzji.  

Futbol amerykański – sprzęt i akcesoria od marek, na które warto stawiać 

W asortymencie naszego sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz piłki do futbolu amerykańskiego, akcesoria, odzież, a także ochraniacze. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tą dyscypliną sportu, u nas wyposażysz się w niezbędny sprzęt i strój do futbolu amerykańskiego. Zdecydowanie warto wybrać odpowiednią piłkę dopasowaną do poziomu zaawansowania, a także strój taki jak koszulka, spodenki, buty czy rękawiczki. Uzupełnieniem wyposażenia powinny być ochraniacze, które zabezpieczają poszczególne części ciała przed urazami. Oferta Sportano wyróżnia się produktami od renomowanych marek takich jak Fox 40, EVERLAST, Wilson, Venum, Tapedesign, Shock Doctor, SELECT, Molten czy McDavid. Z pewnością wybierzesz odpowiedni sprzęt dla siebie, a jeśli potrzebujesz pomocy – skorzystaj z naszej profesjonalnej obsługi klienta. 

Rozwiń opis Zwiń opis