• Darmowa dostawa
 • 30 dni na zwrot
 • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Nawigacje rowerowe

Produkty: 16

Zobacz jako
 1. Licznik rowerowy Wahoo Elemnt Bolt v2 GPS czarny WFCC5
  1 399,00 zł
  1 299,00 zł
  100%
  5.0
  OS

  1

 2. Nawigacja rowerowa Bryton Rider S500E CC-NB00001
  1 439,00 zł
  1 199,00 zł
  OS

  1

 3. Nawigacja rowerowa Bryton Rider S500T CC-NB00002
  1 849,00 zł
  1 549,00 zł
  OS

  1

Nawigacje rowerowe – wybierz właściwie w sklepie sportowym Sportano

Pomiar wartości takich jak prędkość, kadencja czy wysokość terenu to aspekty, bez których wiele osób nie wyobraża sobie jazdy na rowerze. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Sportano oferuje liczniki i nawigacje rowerowe, które spełnią różnorodne oczekiwania miłośników dwóch kółek. Najwyższej klasy urządzenia marek takich jak CatEye, Kellys, Lezyne i Polar dostępne na Sportano.pl sprawią, że z każdej wyprawy wrócisz ze wszystkimi potrzebnymi statystykami.

Liczniki rowerowe, nawigacje rowerowe – w jakie akcesoria warto się wyposażyć?

Liczniki rowerowe to urządzenia, które niezmiennie cieszą się znaczną popularnością mimo powszechnego używania smartfonów. Dlaczego? Jedną z ich największych zalet jest długi czas pracy na baterii. Co więcej, licznik rowerowy znosi kontakt z wodą zwykle lepiej niż smartfon. Wyświetlacze telefonów reagują na spadające krople deszczu, co utrudnia obsługę urządzenia.

Liczniki rowerowe mają ponadto fizyczne przyciski ułatwiające sterowanie w rękawiczkach rowerowych. Nie bez znaczenia jest także montaż licznika rowerowego. Niższa niż w przypadku smartfonów waga sprawia, że sprzęty te są mniej narażone na wypadanie z uchwytów podczas jazdy po wyboistej drodze lub w lesie.

Jaki licznik rowerowy wybrać? W tym segmencie urządzeń można znaleźć zarówno propozycje w bardzo atrakcyjnej cenie, jak i sprzęty o rozbudowanej funkcjonalności, których koszt jest wyższy. Dobór licznika powinien zależeć więc od ilości opcji, które będą wykorzystywane.

Podstawowe funkcje, jakie powinien mieć licznik rowerowy to pomiar prędkości jazdy, liczenie przejechanej odległości podczas pojedynczej trasy, sumowanie dystansu przebytego w dłuższym okresie (np. w ciągu miesiąca) oraz czujnik uruchamiania i wyłączania. Oprócz tego urządzenie powinno mieć obudowę odporną na zachlapania, by nie zepsuło się podczas jazdy w deszczu.

W bardziej zaawansowanych modelach możliwy jest także pomiar prędkości średniej i maksymalnej oraz liczenie pozostałej do przejechania odległości. Dobrym wyborem jest licznik rowerowy z kadencją, czyli sprawdzaniem liczby obrotów kół.

Przydatny jest również termometr, dzięki któremu można dokładniej dostosować ubiór, będąc w trasie. Rozgrzane mięśnie dają bowiem fałszywe poczucie ciepła, które jest zdradliwe podczas jazdy w chłodne dni. Zaawansowane liczniki rowerowe pozwalają także sprawdzić m.in. liczbę przejechanych okrążeń i wysokość terenu.

Ustawienie licznika rowerowego może być problematyczne, gdy ilość dziennego światła jest niedostateczna. W takiej sytuacji użyteczne jest podświetlenie wyświetlacza. Pamiętaj jednak, że wpływa ono na skrócenie czasu działania baterii.

Jak wybrać właściwe nawigacje i liczniki rowerowe?

Wiele modeli służyć może jako licznik rowerowy GPS, czyli nawigacja rowerowa. Część modeli wyposażona jest w proste, monochromatyczne mapy przeznaczone wyłącznie do jazdy na rowerze. Te najbardziej zaawansowane mają duże (nawet 3,5-calowe), kolorowe wyświetlacze dotykowe. Dzięki temu sprawdzą się także podczas wycieczki pieszej lub jazdy samochodem.

Warto zwrócić uwagę również na okablowanie licznika lub nawigacji. Licznik rowerowy bezprzewodowy łatwo mocuje się na kierownicy. Nie zawsze jednak umożliwia połączenie ze smartfonem. Jeśli chcesz, by powiadomienia przychodzące na schowany np. w plecaku telefon pojawiały się na ekranie urządzenia, lepszym wyjściem może okazać się licznik rowerowy przewodowy. Istnieje na szczęście rozwiązanie pośrednie, jakim są urządzenia z Bluetooth.

Innym użytecznym standardem łączności bezprzewodowej jest ANT+. Dzięki niemu liczniki rowerowe bezprzewodowe mogą przesyłać dane treningowe do aplikacji wyposażonych w moduł ANT+ smartfonów.

Ważna jest ponadto marka. Liczniki rowerowe takich producentów jak CatEye, Kellys, Lezyne i Polar to zaawansowane urządzenia zamknięte w obudowach znoszących trudne nieraz warunki jazdy. Nie brak wśród nich modeli wyposażonych w autorskie, przygotowane specjalnie dla rowerzystów, mapy.

Rozwiń opis Zwiń opis