Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Stojaki na sprzęt siłowy

Stojaki na sztangi i hantle – wybierz właściwe ze sklepem Sportano 

Stojaki na sztangi i hantle to praktyczny element wyposażenia zarówno domowej, jak i profesjonalnej siłowni, który służy zachowaniu porządku oraz bezpieczeństwa w trakcie ćwiczeń. W kategorii Stojaki na sprzęt siłowy w Sportano zebraliśmy wysokiej jakości funkcjonalne konstrukcje, dzięki którym odpowiednio posortujesz sprzęt siłowy, co ułatwi sięganie po niego w czasie treningu, a także przyda się jako asekuracja w trakcie ćwiczeń. 

Stojaki na sztangi i hantle – jak wybrać odpowiednie rozwiązanie?  

Wybór stojaka pod sprzęt siłowy uzależniony jest od tego, jakim obciążeniem dysponujesz – tylko sztangą lub wyłącznie hantlami, a może masz na wyposażeniu cały zestaw różnych ciężarów. 
 
Stojaki dedykowane sztangom mogą występować jako dwie osobne kolumny lub być jednolitą konstrukcją. Zwykle mają kilkustopniową regulację wysokości i szerokości, aby można było go dopasować do wzrostu ćwiczącego oraz rodzaju wykonywanego ćwiczenia (np. przysiady czy wyciskanie). Posiadają też specjalne belki/półki asekuracyjne, które umożliwiają wykonanie treningu bez partnera/osoby wspomagającej, która dba o to, aby w czasie ćwiczeń i przy odkładaniu sztangi nic się nie stało. Stojak na sztangę może mieć dodatkowe pręty, na które po skończonym treningu odłożysz talerze ze sztangi. 
 
Z kolei stojaki na hantle służą głównie do segregacji obciążenia i utrzymania porządku, a także pozwalają intuicyjnie zabierać i odkładać sprzęt. Mogą występować w wersji rozbudowanej, dzięki czemu sprawdzą się jako miejsce przechowywania gryfów, talerzy i innego obciążenia. 
 
Istotną rolę przy wyborze odpowiedniego stojaka pod sprzęt siłowy ma jego forma - jednoczęściowa konstrukcja jest stabilniejsza i stawiania na stałe w jednym miejscu, a opcja rozdzielna składa się z dwóch osobnych stojaków, co ułatwia przechowywanie. Warto postawić na solidną, stabilną i wytrzymałą konstrukcję np. ze stali malowanej proszkowo. 

Sprawdź maksymalną dopuszczalną wagę obciążenia (odpowiednio dobrana zapobiegnie przewróceniu się czy zniszczeniu stojaka) oraz zabezpieczenia, które uniemożliwią zsunięcie się sztangi czy hantli.  

Wielopoziomowe, małe, do przysiadów – rodzaje stojaków na sztangi i hantle 

Bezpieczna i solidna konstrukcja stojaka treningowego pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce i utrzymać porządek, ale również usprawni korzystanie z obciążenia. Aby konstrukcja była do tego funkcjonalna, warto wybrać stojak o konkretnym przeznaczeniu. 

Stojak na sztangę do przysiadów 

Posiada zwykle opcję kilkustopniowej regulacji wysokości i szerokości, dzięki czemu dopasujesz go do swojego wzrostu, jak również do rozstawu chwytu oraz rodzaju sztangi. Dzięki mechanizmom asekuracji ze stojakiem na sztangę wykonasz przysiad bez konieczności asysty innej osoby. Obecność haków asekuracyjnych pozwala bezpiecznie ściągnąć gryf, gdy nie będziesz w stanie wykonać pełnego ruchu przy przysiadzie czy wyciskaniu. Do stojaka pod sztangę można też dostawić ławeczkę treningową, dzięki której wzbogacisz swój trening o ćwiczenia na klatkę piersiową. Stojak może mieć dodatkowe pręty tzw. trzpienie, na które po skończonym treningu odłożysz talerze ze sztangi. Przy wyborze zwróć uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie, jakie może wytrzymać konstrukcja.  

Małe stojaki na hantle 

To zwykle jedno- lub dwupoziomowe stojaki na hantle wyposażone w specjalne siodełka, które pozwalają na poprawne składowanie i intuicyjne zabieranie/odkładanie obciążenia. Mogą mieć też formę trójkąta z półkami o różnych wymiarach po obu stronach – przeznaczone zwykle na mniejsze hantle, pozwalają ułożyć je według wagi (najmniejsze na górze, większe u podstawy). Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju hantle można na nim składować (nieco większy rozstaw półek będzie dla hantli winylowych, a inny dla żeliwnych) oraz maksymalną nośność. 

Stojak na hantle i talerze 

Praktyczne rozwiązanie, gdy używasz zarówno hantli, jak i poszukujesz miejsca na talerze ze sztangi czy gryf.  Może mieć półki do odkładania sprzętu i haki lub posiadać wydzielone miejsca na odpowiedni sprzęt (np. w przedniej części wygodne miejsce na dwie hantle, po bokach tuleje z gumowymi zabezpieczeniami na talerze i uchwyty na gryf).  

Wielopoziomowe stojaki na sprzęt siłowy 

Wyposażone w trzy lub więcej półek z wydzielonymi miejscami na sztangi o różnej wadze (zwykle dwa miejsca obok siebie dla równego obciążenia) co np. 2kg. Może posiadać miejsce do odkładania ustawione pod lekkim kątem, co zwiększa wygodę i bezpieczeństwo manewrowania obciążeniem (jest to bardziej intuicyjne). 

Na Sportano dostępne są różne rodzaje solidnych stojaków na hantle i sztangi, które z powodzeniem znajdą zastosowanie w domowej siłowni. 

Rozwiń opis Zwiń opis