Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Unihokej

Unihokej – najlepsza jakość sprzętu w sklepie internetowym Sportano 

Wszystko, czego potrzebujesz do uprawiania unihokeja to tak naprawdę kij, piłka i niezbędne akcesoria oraz strój, zapewniający wygodę. Unihokej to sport, który zyskuje coraz większą popularność ze względu na możliwość gry na hali z twardą nawierzchnią, imitując tradycyjny hokej na lodzie. Z tej aktywności będą zadowolone nie tylko dzieci, ale również dorośli oraz można uprawiać unihokej zarówno profesjonalnie, jak i rekreacyjnie. W naszym sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości sprzęt jak piłki do unihokeja, kij do unihokeja, bramki do unihokeja, zestawy, a także akcesoria. U nas wybierzesz sprawdzone wyposażenie od renomowanych marek takich jak SKLZ, Molten, UNIHOC, Unibros, Fox 40, Hudora czy Interplastic

Unihokej – zasady i podstawowe informacje 

Unihokej to nic innego jak sport przypominający rozgrywki na lodzie, ale wszystkie mecze rozgrywają się na halach sportowych z twardą nawierzchnią. Zasady gry w unihokeju mówią o używania do rozgrywek kijów zakończonych łopatką, dzięki którym można odbijać i podawać piłkę. Sama technika jest bardzo podobna do klasycznej gry na lodzie. Przepisy w unihokeju pozwalają na grę nie więcej niż 20 zawodnikom, gdzie na boisku może przebywać 6 osób z każdej drużyny – 5 rozgrywających i bramkarz. Zawodnicy podczas meczu mogą wymieniać się dowolną ilość razy, nie ma określonego limitu.  

Jeśli zastanawiasz się, jakie wymiary ma boisko do unihokeja, to jest to zazwyczaj pole prostokąta 40x20 metrów, gdzie wysokość bandy otaczającej wynosi 50 centymetrów. Linia środkowa przebiega przez środek boiska równoległe do linii krótszych, dzieląc boisko na dwie części. 

Unihokej zasady – gra składa się 3x20 minut, a po każdej tercji występuje 10 minut przerwy. Gdy mecz ma zostać rozstrzygnięty wynikiem, a po upływie 60 minut pojawia się wynik remisowany, odbywa się 10-minutowa dogrywka.  

Kije, piłki czy bramki do unihokeja – podstawowy sprzęt i akcesoria, w które warto się wyposażyć 

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z unihokejem, warto wyposażyć się w niezbędny sprzęt i akcesoria, bez których gra nie będzie możliwa. Podstawowym elementem wyposażenia jest kij do unihokeja, który jest odpowiednio wyprofilowany i wyposażony w trzon oraz zakończony łopatką. Piłka do unihokeja to zazwyczaj plastikowe modele ze specjalnymi dziurami. Do profesjonalnych rozgrywek meczowych używa się piłeczki unihokej o średnicy około 72 mm z 26 otworami (każdy otwór ma średnicę 10 mm). Oprócz tego warto wyposażyć się w bramki do unihokeja, gdzie wykorzystuje się zazwyczaj mniejsze modele. Bramka ma wymiary około 1,60x1,15 metrów oraz 65 cm głębokości.  Uzupełnieniem wyposażenia są bandy do unihokeja, które przydadzą się podczas profesjonalnych rozgrywek i umieszczone są wokół boiska. Najczęściej mają wysokość około 50 centymetrów i odpowiadają za utrzymanie piłki w polu.  

Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu, możesz zdecydować się na zestaw do unihokeja, który składa się z dwóch bramek, kijów i piłeczek, dzięki czemu od razu masz możliwość rozpocząć rozgrywki.  

Wybór właściwego sprzętu, odzieży i akcesoriów do unihokeja 

Strój do unihokeja składa się zazwyczaj ze spodni, bluzy lub koszulki z długim rękawem, a także butów do unihokeja. Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednim ubiorem do unihokeja, warto postawić na kask ochronny, zwłaszcza dla bramkarza. Unihokej jest bezpieczniejszym sportem niż rozgrywki na lodzie, ale podczas profesjonalnej gry, kask ochroni przed urazami głowy i twarzy. Z kolei rękawice do unihokeja zapewnią wygodę podczas wykonywania ruchów, a bramkarz zabezpieczy ręce przed otarciami. Podczas rozgrywek na hali, wybierz właściwe buty do unihokeja, które pozwolą na swobodne poruszania się po hali. Postaw na obuwie halowe z antypoślizgową podeszwą o wysokiej przyczepności oraz komfortowej wkładce.  

Z kolei to, jakiej wysokości są kije do unihokeja, zależy od wzrostu użytkownika, co jest niezwykle ważne podczas wyboru właściwego sprzętu. Sam trzon nie jest zazwyczaj dłuższy niż 99 centymetrów. Piłeczkę do unihokeja wybierz w zestawie z kilkoma sztukami, dzięki czemu zawsze pod ręką masz dodatkowy model. 

Gdy wybierasz sprzęt do unihokeja dla dzieci, postaw na mniejszych rozmiarów zestawy bramek i kijów, które dopasowane są do wzrostu oraz potrzeb najmłodszych miłośników tej aktywności.  

Marki oferujące sprzęt, akcesoria i odzież do unihokeja 

W naszym sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości sprzęt w tym bramki do unihokeja, kije do unihokeja, piłki do unihokeja, zestawy do gry w mini hokeja, a także zestawy akcesoriów. To wszystko od renomowanych producentów takich jak Molten, SKLZ, Interplastic, Fox 40, Hudora, UNIHOC czy Unibros. U nas wyposażysz się w sprzęt, dzięki któremu możesz trenować unihokeja, a także rozgrywać rekreacyjne mecze z bliskimi. Nasza profesjonalna obsługa klienta pomoże Ci wybrać odpowiednie wyposażenie, a jeśli dane produkty nie spełnią Twoich potrzeb – możesz dokonać zwrotu do 30 dni. 

Rozwiń opis Zwiń opis