Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Zestawy do nurkowania i snorkelingu

Zestawy do nurkowania i snorkelingu – wybierz odpowiednie modele w Sportano 

Nurkowanie i snorkeling zapewnia niesamowite wrażenia podczas przebywania pod powierzchnią wody, dzięki czemu zyskuje coraz więcej miłośników. Nie tylko dorośli, ale również dzieci chcą zgłębiać podwodny świat, dlatego do bezpiecznego i komfortowego poruszania się pod wodą należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. W Sportano znajdziesz wysokiej jakości zestawy do nurkowania i zestawy do snorkelingu od renomowanych marek takich jak Schildkröt, Cressi, AQUA-SPEED czy TUSA

Dla dzieci, z butlą, kompletne i profesjonalne – rodzaje zestawów do nurkowania i snorkelingu 

Wśród zestawów do przebywania pod powierzchnią wody znajdziesz zestawy do nurkowania dla dzieci oraz zestawy do nurkowania dla dorosłych. Zestawy dla dzieci wyposażone są najczęściej w maskę, płetwy oraz fajkę o mniejszych rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz produkty do swojej pociechy pod względem rozmiaru i kształtu. Bardziej rozbudowane to propozycja z małą butlą i pompką. Oprócz tego możesz znaleźć profesjonalny zestaw do nurkowania, który dopasowany jest do użytkowników z większym doświadczeniem. Zestaw do nurkowania z butlą to propozycja dla tych, którzy chcą nurkować na większych głębokościach. Z kolei kompletny zestaw do nurkowania składa się zazwyczaj z maski, rurki, płetw oraz butli w zależności od rodzaju nurkowania.  

Z czego składają się zestawy do snorkelingu i nurkowania? 

Przede wszystkim podstawowy zestaw do nurkowania i snorkelingu składa się z maski, płetw oraz fajki, zwanej rurką. Płetwy wyróżnia się kaloszowe oraz paskowe, gdzie pierwszy typ to gumowe półbuty, zakłada się je na gołe stopy lub buty neoprenowe. Z kolei płetwy paskowe nie posiadają pięty, a gumowy pasek, przez co łatwiej je wyregulować i dopasować do stopy. Oprócz tego należy wyposażyć się w maskę, która zapewnia odpowiednie pole widzenia i zabezpiecza nos oraz usta przed przedostaniem się wody. Uzupełnieniem podstawowego zestawu jest fajka do nurkowania, gdzie część użytkowników z niej rezygnuje – wszystko od potrzeb i stylu pływania. Fajka umożliwia oddychanie z głową zanurzoną pod wodą, dlaczego najczęściej stosuje się ją w snorkelingu. Zestaw do nurkowania dla dziecka powinien właśnie posiadać rurkę, aby dziecko mogło bezpiecznie poznawać podwodny świat.  

Jak wybrać zestaw do nurkowania i snorkelingu? 

Decydując się na odpowiednie płetwy do nurkowania i snorkelingu, przyjrzyj się nie tylko rodzajowi, ale również twardości, gdzie wyróżnia się płetwy miękkie i twarde. Miękkie płetwy nie obciążają stóp, przez co częściej sięgają po nie początkujący. Jednak pływa się w nich znacznie wolniej. Z kolei twarde płetwy pozwalają na osiągnięcie większych prędkości, a ich użycie wymaga większej siły. Wybierając maskę do nurkowania i snorkelingu dobierz odpowiedni rodzaj, gdzie zazwyczaj można spotkać maski z pojedynczą szybą lub szybą dzieloną. Popularna jest również maska pełnotwarzowa, która zapewnia maksymalną ochronę przed przedostaniem się wody. Maska do nurkowania i snorkelingu powinna być szczelna i dopasowana do kształtu twarzy, aby była komfortowa i nie uciskała podczas korzystania. Z kolei fajka do nurkowania powinna być dopasowana pod względem długości i średnicy, gdzie krótsze modele sprawdzą się znacznie lepiej. Niektóre fajki wyposażone są w specjalne systemy zaworków, a ustnik musi być komfortowy w użytku i wykonany z wytrzymałego materiału.  

Zestawy do snorkelingu i nurkowania – sprawdzone marki 

W Sportano możesz wyposażyć się w zestawy do nurkowania i zestawy do snorkelingu od profesjonalnych marek jak TUSA, Cressi czy AQUA-SPEED. W zależności od wybranego zestawu może on składać się z maski, fajki i płetw lub maski z fajką. Najlepiej wybrać zestaw z maską z hartowanego szkła, gdzie maska umożliwia prawidłowy przepływ powietrza, a także z zaawansowanym zaworem jednokierunkowym w fajce, która po zanurzenia powinna pozostać sucha. Z kolei płetwy to modele z miękkim i wygodnym kaloszem, aby jednocześnie były w pełni wydajne podczas pływania oraz zajmowały niewiele miejsca w podróży. 

Rozwiń opis Zwiń opis