Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Jeździectwo

Jeździectwo – wybierz sprzęt jeździecki najwyższej jakości w Sportano 

Jazda konna to bardzo wymagający sport, uchodzący za elitarny, ale jednocześnie dający ogrom satysfakcji i możliwości obcowania z końmi. Regularne treningi rozwijają umiejętności, ale również wpływają na sylwetkę czy kondycję organizmu. Rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem można praktycznie na każdym etapie, wystarczy odpowiedni instruktor lub skorzystanie z oferty ośrodków i szkółek jeździeckich. W Sportano oferujemy wysokiej jakości sprzęt jeździecki zarówno dla konia, jak i jeźdźca od profesjonalnych marek jak TORPOL, Pikeur, York, Eskadron, Effol, Prestige Italia, Horsenjoy, Fera czy Veredus.  

Ostrogi, czarpaki, derki czy strzemiona – jaki sprzęt dla konia może być niezbędny? 

Większość sprzętu jeździeckiego dla konia jest bardzo uniwersalna i może służyć każdemu koniowi m.in. uwiązy, lonże, derki czy akcesoria do pielęgnacji. Wybierając odpowiednie produkty, warto znać jednak z grubsza wymiary konia, aby dobrać dla niego właściwy sprzęt. Producenci najczęściej decydują się na oznaczenie cyfrowe lub wymiary w centymetrach.  

Przede wszystkim wśród sprzętu jeździeckiego znajduje się ogłowie, czyli uprząż rzemienna na głowę konia z wędzidłem wkładanym. Przydadzą się również wodze i pomoce do wygodnej pracy z koniem. Warto wyposażyć się w nauszniki, których najważniejszym zadaniem jest wyciszenie głośnych i gwałtownych dźwięków, ale jednocześnie nie zagłuszają słuchu konia. Z kolei kantar dla konia pozwala na dopięcie uwiązu i przeprowadzenie zwierzęcia. Uwiąz dopina się do kantara, aby prowadzić konia. W naszym sklepie posiadamy również czapraki, czyli okrycia wykonane z różnych materiałów przeznaczone pod siodło oraz derki, które zakrywają cały tułów konia. Wśród wyposażenia znajdziesz także strzemiona, czyli wspomagające elementy wsiadania na konia i utrzymania się w siodle podczas jazdy, a także lonże – długa lina do prowadzenia konia w czasie lekcji jazdy.  

W Sportano oferujemy również owijki i bandaże, podkładki i żele pod siodło, popręgi, puśliska, a także produkty do konserwacji, pielęgnacji oraz czyszczenia koni.  

Kaski, sztyblety, kamizelki czy skarpety jeździeckie – w jakie wyposażenie i odzież dla jeźdźca warto się wyposażyć? 

Przede wszystkim podczas jazdy konnej przydadzą się bryczesy, czyli spodnie bezszwowe, które odpowiednio trzymają w siodle i dają maksymalny poziom wygody. Zamiast nich można wyposażyć się w legginsy jeździeckie, które również sprawdzą się podczas jazdy. Nie można zapomnieć o butach jeździeckich, a najczęściej wybór pada na sztyblety jeździeckie, czyli specjalne obuwie do jazdy konnej. Niekiedy wybiera się również oficerki, są znacznie wyższe niż sztyblety, które sięgają jedynie za kostkę i warto się na nie zdecydować w cieplejsze dni. Do samych sztybletów można nałożyć sztylpy, które ochronią nogę powyżej kostki. Do wybranego rodzaju obuwia należy założyć skarpety jeździeckie, zapewniające wygodę i sprawią, że skóra nie dozna otarć czy uszkodzeń podczas noszenia butów. Z kolei kask jeździecki lub toczek jeździecki to także ważne elementy wyposażenia każdego jeźdźca. Odpowiadają za ochronę głowy i bezpieczeństwo podczas jazdy. Aby uniknąć otarć na dłoniach, rękawiczki jeździecki okażą się bardzo przydatne. 

Jeśli szukasz profesjonalnej odzież, wyposażasz się w odzież konkursową, która wykonana jest w elastycznych materiałów. Zapewnia wysoką ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas zawodów. W Sportano znajdziesz również frak jeździecki, kurtki jeździeckie oraz koszule czy bluzy, które ochronią przed otarciami czy zimnem podczas jazdy.  

Jak rozpocząć przygodę z jeździectwem? 

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jeździectwem, zdecydowanie warto skorzystać z pomocy instruktora i zapisać się na lekcje, aby poznać wszystkie najważniejsze zasady jazdy konno. Gdy planujesz jeździć konno znacznie dłużej i regularnie korzystać z lekcji, wybierz odpowiedni ośrodek jeździecki. Dedykowany dla osób, które chcą nie tylko rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem, ale również poszerzać swoje umiejętności jazdy konno. Pasja do tego rodzaju sportu może rozwijać się wraz z intensywnością treningów. Zdecydowanie po pierwszych kilku ćwiczeniach należy wyposażyć się w strój, który zapewni wygodę, w tym w bryczesy jeździeckie, buty jeździeckie czy koszulkę bądź kurtkę. Oprócz tego przydadzą się rękawiczki, które ochronią przed otarciami. Na każdym etapie wieku można jeździć konno, ale na początku warto postawić na profesjonalny ośrodek jeździecki lub szkółkę.  

Zakup sprzętu jeździeckiego – na co zwracać uwagę w sklepie jeździeckim? 

Na rynku dostępne są duże ilości wyposażenia i akcesoriów zarówno dla konia, jak i jeźdźca, dlatego z pewnością znajdziesz odpowiednie produkty. Na początku swojej przygody z jazdą konną można zdecydować się na podstawowe wyposażenie, a następnie etapowo kupować kolejne, niezbędne elementy. Przede wszystkim podczas zakupów w sklepie jeździeckim dopasuj ubrania i akcesoria do swojej sylwetki, aby ubrania były odpowiednio przylegające i nie powodowały dyskomfortu podczas jazdy. Z kolei asortyment dla konia również powinien być dobrany względem wymiarów. Oprócz tego dopasuj sprzęt do swoich umiejętności i potrzeb, a także wieku, ponieważ nieco innego sprzętu potrzebują dzieci, młodzież, a jeszcze innego dorośli.  

W Sportano nasza profesjonalna obsługa klienta pomoże wybrać Ci odpowiednie produkty, a gdyby wyposażenie nie spełniło Twoich oczekiwań – możesz dokonać zwrotu do 30 dni! 

Rozwiń opis Zwiń opis