Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Rowery powietrzne

Rowery powietrzne – wybierz niezawodny model w sklepie internetowym Sportano 

Airbike, czyli rower stacjonarny powietrzny to urządzenie napędzane powietrzem – wentylatorem w przedniej części. Airbike wykorzystywany jest w treningu crossfitowym, a także interwałowym, poprawia kondycję, wydolność organizmu i pozwala spalić tkankę tłuszczową. W sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości rowery powietrzne od sprawdzonych producentów takich jak Schwinn, Spokey czy TOORX. Wybierz odpowiedni model sprzętu do własnych potrzeb, aby każdy trening był nie tylko efektywny, ale również komfortowy.  

Działanie i różnice – czemu warto zdecydować się na rower powietrzny? 

Rower powietrzny, inaczej nazywany airbike jest połączenie kilku innych urządzeń: wioślarza, roweru stacjonarnego i orbitreka. Ruch odbywa się poprzez ręce i nogi, napędzane siłą wentylatora w przedniej części sprzętu. Budowa samego urządzenia jest prosta, ponieważ opiera się na kilku elementach – cyrkulatora powietrza, siodełka rowerowego, pedałów i uchwytów na ręce. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w panele sterowania z wyświetlaczem do monitorowania parametrów treningowych. Generowany opór powietrzny to nic innego jak praca rąk i nóg, a im szybciej kręci się pedałami, tym opór jest znacznie większy. Zazwyczaj można spotkać zastosowanie łańcuch lub paska, w zależności od wybranego modelu. 

Podczas treningu na rowerze powietrznym pracują zarówno dolne, jak i górne partie mięśniowe, przez co w krótkim czasie można uzyskać zadowalające efekty z treningu. Airbike świetnie sprawdzi się do rozgrzewki przed treningiem siłowym, treningu kardio czy interwałów.  

Jak wybrać właściwy rower powietrzny? 

Konstrukcja roweru powietrznego pozwala na przeprowadzenie efektywnego treningu, niezależnie od stopnia zaawansowania. Trening na tym urządzeniu sprawdzi się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, a także dla tych bardziej zaawansowanych. Oprócz tego wyróżnia się prostą obsługą, gdzie wystarczy jedynie pedałować i poruszać rękami, aby wprawić w ruch sprzęt. Rower powietrzny airbike wyposażony zazwyczaj w napęd łańcuchowy, łożyska i koło oporowe, co gwarantuje wytrzymałą i niską wagę sprzętu, gdzie zwykle urządzenie waży do 50 kilogramów.  

Wybierając rower treningowy powietrzny, zwróć uwagę na wymiary urządzenia, aby ustawić sprzęt w komfortowym miejscu w pomieszczeniu. Oprócz tego dopasuj rower do maksymalnego obciążenia użytkownika oraz sprawdź, czy wyposażony jest w panel sterowania lub komputer.  

Rowery powietrzne – na jakie marki warto stawić? 

W ofercie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości rowery powietrzne marki Schwinn, które wyposażone są w bezstopniową regulację oporu, zapewniającą możliwość ustawienia dowolnej intensywności treningowej. Niektóre modele posiadają panel sterowania z wyświetlaczem do monitorowania parametrów treningowych takich jak prędkość, kalorie, obroty na minutę, puls czy czas. Z kolei rower powietrzny Spokey wyposażony jest w technologię AIR POWER, która sprawia, że wraz z większą prędkością i siłą nacisku generowany opór zwiększa się poprzez wytworzone powietrze w cyrkulatorze. Oprócz tego rower posiada programy treningowe i czytelny wyświetlacz do monitorowania funkcji. W Sportano oferujemy również rower marki TOORX z panelem sterowania (czas, dystans, prędkość, puls, RPM i WATT), uchwytami na akcesoria, ergonomicznym siodełkiem i pneumatycznym układem oporowym z 12 łopatkami.  

Rozwiń opis Zwiń opis