Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Rowery spinningowe

Rowery spinningowe – wybierz właściwy model w sklepie Sportano 

Jazda na rowerze spinningowym nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale poprawia ogólną wydolność organizmu, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowo-krążeniowego oraz wprawia w lepsze samopoczucie. Systematyczne treningi na odpowiednim modelu dosyć szybko przynoszą efekty, dlatego warto zdecydować się na tę formę aktywności. Wybierz model, który sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom, a w Sportano oferujemy profesjonalne rowery spinningowe od marek takich jak ProForm, Schwinn, Technogym, Life Fitness, Matrix, HMS, Bowflex, NordicTrack czy Spokey.  

Jak działa rower spinningowy? 

Wśród dużej ilości urządzeń treningowych popularnością cieszą się rowery stacjonarne, w tym rowery spinningowe. Przede wszystkim treningi mogą odbywać się niezależnie od pory roku, ponieważ możesz swobodnie trenować w domowym zaciszu. Rower spinningowy posiada stabilną i wytrzymałą konstrukcję, która opiera się na kilku elementem. Najczęściej można spotkać rower spinningowy magnetyczny, gdzie mechanizm zastosowany jest na kole zamachowym w przedniej części. Ze względu na budowę urządzenia, pozycja podczas pedałowania jest znacznie niższa w porównaniu do stacjonarnych wersji rowerka. Budowa wymusza przybranie bardziej dynamicznej pozycji, a niektóre ćwiczenia wykonuje się na stojąco. Sam rower spinningowy składa się z trójpozycyjnej kierownicy, zatrzasków na noski butów, wąskiego siodełka i wolnego biegu oraz hamulca awaryjnego.  

Trenując na rowerze spinningowych zwiększa się wydolność układu oddechowego i układu krążenia, a także wzmacniasz mięśnie nóg czy brzucha. Trening na rowerze umożliwia spalanie większej ilości kalorii oraz wzrasta ogólny poziom kondycji. Systematyczne treningi pozwalają na zrzucenie dużej ilości kilogramów przy zachowaniu odpowiedniej diety, przez co metabolizm pracuje szybciej. Rowerek spinningowym to doskonała propozycja dla każdego, kto chce zacząć swoją przygodę z aktywnym trybem życia.  

Jak wybrać rower spinningowy? 

Podczas wyboru zwróć uwagę na zastosowany mechanizm oporu, gdzie wyróżnia się następujące urządzenia: 

  • rower spinningowy mechaniczny − wyposażony w hamulce, które napierają na koło, dzięki czemu generowany jest opór, gdzie zazwyczaj jest większa możliwość regulacji; 
  • rower spinningowy magnetyczny − hamulce zastąpione zostały magnesami, które w przypadku zbliżania do koła zamachowego, generują opór, dzięki czemu podczas treningu zwiększa się obciążenie.   

Oprócz tego warto przyjrzeć się wadze rowerów, która uzależniona jest w głównej mierze od koła zamachowego. Waga koła zamachowego to zazwyczaj wartości od 5 do nawet 20 kilogramów, przez co przenoszenie urządzenia może być problematyczne. Dodatkowo rower spinningowy wyposażony jest w komputer lub intuicyjny panel sterowania. Dzięki temu nie tylko można monitorować aktywność: spalone kalorie, dystans, prędkość, czas czy puls, ale również ustawiać obciążenie czy skorzystać z dostępnych programów treningowych. Ustawienia takie jak Bluetooth, wejście słuchawkowe czy dostęp do Wi-Fi to nowoczesne rozwiązania, które umilą czas podczas treningu. 

Trening na rowerze stacjonarnym spinningowym 

Odpowiednio dobrany trening powinien składać się z rozgrzewki, właściwego treningu i ćwiczeń relaksacyjnych po zakończeniu głównego programu. Rozgrzewka pozwala zmobilizować organizm do treningu, gdzie stopniowo należy zwiększać obciążenie, aby płynnie i bezpiecznie przejść do właściwego treningu. Może on składać się z podjazdów, szybkich odcinków czy interwałów. Ostatni rodzaj treningu polega na przeplataniu szybkich i wolnych odcinków, dzięki czemu zmienność intensywności pozwala na skuteczniejsze spalanie kalorii. Z kolei siłowy trening na rowerze spinningowym powinien opierać się na ćwiczeniach na dużym obciążeniu. Wytrzymałościowy trening to propozycja dla osób, które chcą spalić więcej tkanki tłuszczowej, a wystarczy jedynie zwiększyć obciążenie i pozostać na stałym poziomie.  

Jeśli chcesz się wyposażyć w rower spinningowy do domu i trenować w swoim tempie, możesz wybrać trening oparty na dostosowaniu prędkości i obciążenia na poszczególne etapy (wolno, szybko), zaczynając od rozgrzewki. Sam trening w domu nie powinien przekraczać 45-60 minut, aby nie obciążyć stawów i mięśni, co mogłoby spowodować kontuzję.  

Profesjonalne rowery spinningowe – na jaką markę postawić? 

Jeśli szukasz profesjonalnego modelu, możesz wyposażyć się rower spinningowy Schwinn, gdzie wybrane urządzenia posiadają ekran LCD z możliwością śledzenia parametrów treningowych. Wyposażone zostały także w bezstopniową regulację oporu lub elektroniczną regulacją oporu 0-100% za pomocą przycisku na ramie. Rower dodatkowo ma specjalne podkładki filcowe, które dociskane do koła zwiększają opór poprzez tarcie. 

Z kolei marka Bowflex oferuje rower spinningowy z wieloma poziomami oporu (do 100 poziomów), możliwością korzystania z platformy treningowej, a także o konstrukcji z dwustronnymi pedałami kombi (klipsy SPD i klatki na palce). Wygodny panel sterowania z ekranem dotykowym kontroluje wszystkie parametry treningowe.  

W Sportano dobierzesz modele pod względem sposobu sterowania oporu, regulacji kierownicy, maksymalnej wagi użytkownika czy rozmiaru. W naszym asortymencie znajdziesz rowery spinningowe od Horizon Fitness, BH Fitness, Bowflex, SportsArt, Spokey, ProForm, NordicTrack, Keiser czy Matrix

Rozwiń opis Zwiń opis